Προς το περιεχόμενο

Δουλειά από το σπίτι


klismamegiaourt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου θυμισατε την LR που καποτε ειμουν και εγω εκει....Δεν θα πω πως ηταν απατη αφου σου εδινε ενα καταλογο με τιμες για κολωνιες πχ που ελεγε 6.000δρχ μια κολωνια και ενα δευτερο καταλογο κοστους που ελεγε 5.200δρχ. Ετσι εγω εβγαζα 800δρχ με καθε πωληση. Απλα το ζητημα ειναι πως πρεπει να ασχοληθεις παρα πολυ και να τρεχεις ολη μερα πραγμα που εγω δεν μπορεσα να κανω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν έχεις γνώσεις υπάρχουν ιστοσελίδες που προσφέρουν δουλειά.Εγώ έχω κάνει κάτι δουλίτσες στο http://www.rentacoder.com και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος.Αυτές είναι πραγματικές δουλειές,δεν σου προσφέρουν χρήματα, τα ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ και μάλιστα κανονικά, είναι κάτι σαν διεθνή αγορά.Ρίξτε μια ματιά και αν σας ενδιαφέρει μπορώ να σας πώ ακριβώς πως λειτουργεί.

 

Είχα ασχοληθεί κι εγώ στο παρελθόν. Μεγάλος ανταγωνισμός από 3οκοσμικές χώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα.

Για να επανέλθω στους τύπους που σκαρφαλώνουν στα τραπέζια σαν πιθήκια στις διάφορες συναντήσεις εταιρειών multi level marketing σε χλιδάτα ξενοδοχεία και χειροκροτάνε εκστασιασμένοι για να σε πείσουν, σε αυτούς που κολλάνε στα αυτοκίνητα τους (!!!) αυτοκόλλητα "Έλεγξε το βάρος σου - ρώτα με πως - τηλ στο 69χχχχχχχχ" και μόλις τους προσπερνάς βλέπεις ότι το αυτοκίνητο γέρνει στην αριστερή μπροστινή ρόδα από το βάρος, σε αυτούς που έναν φίλο - γνωστό προσπαθούν να το κοροιδέψουν - και του τα πρήζουν - "ρε άνθρωπε ΔΕΝ θέλω να ασχοληθώ, πως το λένε" - για να του πάρουν 200 ευρώ, το καλύτερο που έχετε να τους πείτε γεμάτοι ενθουσιασμό, είναι:

"ΟΚ, εγώ σε εμπιστεύομαι,θέλω να γίνω Millionaire!!!!, σε πιστεύω ότι θα βγάλω λεφτά, θέλω να δώσω 200 ευρώ να πάρω τα σούπερ προϊόντα σου, θα σου φέρω και άλλους να εμπλουτίσουν την αλυσίδα σου, μείνε ήσυχος, αλλά δεν έχω λεφτά. Πλήρωσε τα για μένα και τα πρώτα κιόλας χρήματα που θα βγάλω - αφού είναι σίγουρη η επιτυχία- θα είναι δικά σου, βρε!"

Κάντε το και θα με θυμηθείτε!

Παιδιά μακριά, απάτη. Σε μια συνάντηση τους μόνο αν πάτε θα το καταλάβετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλύτερο που έχετε να τους πείτε γεμάτοι ενθουσιασμό, είναι:

"ΟΚ, εγώ σε εμπιστεύομαι,θέλω να γίνω Millionaire!!!!, σε πιστεύω ότι θα βγάλω λεφτά, θέλω να δώσω 200 ευρώ να πάρω τα σούπερ προϊόντα σου, θα σου φέρω και άλλους να εμπλουτίσουν την αλυσίδα σου, μείνε ήσυχος, αλλά δεν έχω λεφτά. Πλήρωσε τα για μένα και τα πρώτα κιόλας χρήματα που θα βγάλω - αφού είναι σίγουρη η επιτυχία- θα είναι δικά σου, βρε!"

Κάντε το και θα με θυμηθείτε!

Παιδιά μακριά, απάτη. Σε μια συνάντηση τους μόνο αν πάτε θα το καταλάβετε!

 

Συμφωνώ απόλυτα! Γιατί να πληρώσεις π.χ. 200?; Ακόμα και αν δεν καταφέρεις να βρεις ούτε ένα πελάτη αυτοί δεν έχουνε να χάσουνε τίποτα. Αν κανείς πωλήσεις θα πάρει αυτός τα ποσοστά του και εσύ τα δικά σου, όποτε ποιο το νόημα να πληρώσεις 200?; Παιδία το καλύτερο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να ξεκαθαρίζετε από την αρχή ότι δεν πρόκειται να δώσετε δεκάρα, και να τους λέτε ότι από τις πωλήσεις που θα κάνετε θα έχουνε κέρδη και αυτοί αφού θα παίρνουν ένα μερίδιο από τα κέρδη, άρα τους συμφέρει η συνεργασία μαζί σας έτσι και αλλιώς. . Θα τους δώσετε και ένα παράδειγμα π.χ. αν πάτε να δουλέψετε σε μια εταιρία σαν οτιδήποτε δεν θα σας ζητήσει ο εργοδοτης να πληρώσετε για να σας προσλάβει. Θα σας προσλάβει και αν είστε καλοί θα σας κρατήσει και θα σας πληρώνει. Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έψαχνα σήμερα βρήκα αυτό:

http://www.ccicompany.us

 

Μήπως έχει δουλέψει κανείς για αυτήν την εταιρία?

Βέβαια απο όσο κατάλαβα γίνεσαι ένας απο αυτούς τους σπαστικούς που παίρνουν τηλ και σε πρίζουν αλλά...:X

Το κακό είναι ότι δεν έχεις σταθερό μισθό,σου λέει κάθε φορά που θα πουλάς θα παίρνεις 20$ αλλά το καλό είναι ότι είναι στα Εληνικά!

¨Εψαξα αλλά δεν βρήκα και πολλές γνώμες για την εταιρία....

Θα ήθελα την γνώμη σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Κοίτα λογικά είναι πολλές και διαφορετικές οι διαφημίσεις αλλά εγώ αυτή τη στιγμή εργάζομαι από το σπίτι και όλα ξεκίνησαν από μία διαφήμηση από το internet. Συγκεκριμένα στη δική μου δουλειά τα χρήματα είναι πολύ καλά αλλά μη σε μπερδέψω, δεν είμαι μισθοτός, τα χρήματα που βγάζω εχούν να κάνουν μόνο με εμένα. Δεν έχω εργοδώτη, είμαι ανεξάρτητος συνεργάτης μιας εταιρίας. Αλλά πιθανότατα αν πιστέψεις μια τέτοια αγγελία να μην είσαι όσο τυχερός ήμουν εγώ και να χάσεις τον χρόνο σου. Καλά κάνεις που το ψάχνεις

 

mporeis na moy peis sxetika me to tema doylia apo to spiti ti ginete?:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν θα σας πω εγώ...Αν θυμάστε πρίν χρόνια όλοι είχαμε ακούσει για κάτι "πυραμίδες" στην αλβανία...ε κάτι παρόμοιο έιναι και το θέμα εδώ. Ονομαστικά HERBALIFE και τέτοιες αηδίες.Αν μπείς μέσα στο κύκλωμα θα πρέπει να προσελκύεις πιθανόυς πελάτες να πάρουν τα πράγματα που θα πουλάς και μερικοί απο αυτούς θα γίνουν "συνεργάτες" σου στο εικονικό κατάστημά σου.Αλλά το θέμα είναι ένα...Όποιος είναι στην κορυφή της πυραμίδας θα βγάζει λεφτά απο εσένα που είσαι ο μαλ...κας και θα τρέχεις να γεμίσεις την λίστα του.

 

ΤΖΑΜΠΑ λεφτα ???? Θεέ μου ποιος μπορεί να το πιστέψει αυτό?

 

Και μιλάω σκληρά γιατί είμαι από αυτούς που ην πάτησαν...και σαν μαλ...κας και εγώ έτρεχα στα συνέδρια για να βλέπουν αυτοί απο τα ψηλά ποιός είναι ο μαλάκας που τους βγάζει λεφτά...

 

Καλά δεν θυμάστε πέρσι που είχε γίνει εκπομπή πάνω σε αυτό και χιλιάδες άνθρωποι είπαν τα εξωφρενικά λεφτά που επένδυσαν....και τα έκλαψαν????

 

Αυτά τα ολίγα...

Όποιος θέλει να πετάξει τα λεφτά του...ας μου στείλει pm να του πω τον αριθμό λογαριασμού μου να μου τα κάνει κατάθεση...:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HERBALIFE:ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ (ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΣΤΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ).

-Kαλη σας ημερα.Κανουμε μια ερευνα εργασιας.

-Ναι..

-Εργαζεστε καπου;

-Μαλιστα...

-Θα σας ενδιεφερε μια part time δουλεια με εξαιρετκα υψηλο εισοδημα...

 

Σε προσεγγιζουν ευγενικα,

σου παιρνουν τα στοιχεια,

επειτα σε καλουν σε κεντρικο ξενοδοχειο

για να σου παρουσιασουν την εταιρεια

που πουλαει σκονες και χαπακια αδυνατισματος,

με ενα τροπο πλησης εγκεφαλου

που υποτιμα τη νοημοσυνη του καθενος

και επειτα σου λενε οτι για να γινεις αντιπροσωπος

της Herbalife πρεπει να σκασεις 200 euro στο συνολο

για να γινεις επισημο αντιπροσωπος.

Βεβαια δεν λενε...

οτι τα εν λογω προϊοντα ΔΕΝ θα καταφερεις

να τα πουλησεις πουθενα καθως ειναι πανακριβα...

και ως επομενο ειναι πολυ δυσκολο να βρεις

και να εξασφαλισεις σταθερους πελατες-αγοραστες.

Επισης πρεπει να προαγορασεις μεγαλη ποσοτητα προϊοντων...

χωρις να εχεις τη δυνατοτητα να την επιστρεψεις...

...Και αλλα πολλα...που αποκρυπτουν ωστε να παρουν τα χρηματα των απλων καταναλωτων.

 

Προσοχη.Στο internet εχουν στηθει πολλα site της εν λογω εταιριας που λενε οτι προσφερουν δουλειες απο το σπιτι με εισοδημα.

Τετοια διαφημιση παιζει κατα καιρους και στο in.gr.

 

To κρατος χανει καθε χρονο τεραστια ποσα

απο τη Herbalife,καθως τα προϊοντας της

δεν φορολογουνται.

Επισης οσα ατομα κανουν το λαθος και γινουν μελης...

δεν ασφαλιζονται σε κανενα ταμειο.

Γιατι κανενας φορεας δεν αντιδρα ενω

γνωριζουν την υπαρξη αυτης της εταιρειας;

Η ενωση καταναλωτων τι εχει να πει για τα παραπανω;

Το ΙΝ.ΚΑ;

Κανενας;

Ολοι βγαζουν τον σκασμο;

Γιατι;;;

Ελεος πια με αυτους που προσφερουν εργασια

με δηθεν "απιστευτα υψηλο εισοδημα".

Το σεναριο ειναι γνωστο...

και η ΑΠΑΤΗ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κοσμος ειναι ηλιθιος πολυ απλα κοιμισμενος με μηδαμινη αντιληψη φιλε tryp και το βλεπω καθημερινα αυτο σε ολες τις συναναστροφες μου! και μιλαω για την συντριπτικη πλειοψηφια δυστηχως...

 

Αλλιως δεν θα πλουτιζαν τοσοι απατεωνες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλικάρι ο Opix μας δουλεύει ψηλό γαζί...20χρονο παλικάρι μέσα σε 2 μήνες έγινες ανεξάρτητος?Πουλώντας σκόνες?Δηλαδή Νιάρχος - Βαρδινογιάννης και όλοι οι συναφοί μεγαλομεγιστάνες σε λίγα χρόνια θα είναι μπατάκια μπροστά σε εσένα που θα κάνεις καταδύσεις κάθε μέρα?Μας δουλεύεις ρε φίλε...τα ίδια σου τα λόγια σε διαψεύουν...Πάντως όταν θα αρχίσεις να κλαίς τα λεφτουδάκια σου και να πουλάς τον εξοπλισμό σου...εδώ θα είμαστε εμείς...να κλάψεις στους ώμους μας!!!

 

 

2 Μήνες και ανεξάτητος...εδώ 2 μήνες θελουμε να κάνουμε έναρξη στην εφορία 3 χρόνια απόσβεση τα έξοδα μας και εσύ σε 2 ΜΗΝΕΣ ΑΝΕΞΑΡΗΤΟΣ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομίζω οτι το εξαντλησατε το θεμα.

Και οποιοι τυχεροι το διάβασαν, θα σκήψουν το κεφάλι και θα συνεχίσουν την όποια δουλεία κάνουν, ευχαριστώντας το θεό που έχουν δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλικάρι ο Opix μας δουλεύει ψηλό γαζί...20χρονο παλικάρι μέσα σε 2 μήνες έγινες ανεξάρτητος?Πουλώντας σκόνες?Δηλαδή Νιάρχος - Βαρδινογιάννης και όλοι οι συναφοί μεγαλομεγιστάνες σε λίγα χρόνια θα είναι μπατάκια μπροστά σε εσένα που θα κάνεις καταδύσεις κάθε μέρα?Μας δουλεύεις ρε φίλε...τα ίδια σου τα λόγια σε διαψεύουν...Πάντως όταν θα αρχίσεις να κλαίς τα λεφτουδάκια σου και να πουλάς τον εξοπλισμό σου...εδώ θα είμαστε εμείς...να κλάψεις στους ώμους μας!!!

 

 

2 Μήνες και ανεξάτητος...εδώ 2 μήνες θελουμε να κάνουμε έναρξη στην εφορία 3 χρόνια απόσβεση τα έξοδα μας και εσύ σε 2 ΜΗΝΕΣ ΑΝΕΞΑΡΗΤΟΣ!!!!!

 

 

Ελπίζω τουλάχιστον να σε κάνει να νιώθεις όμορφα και να παρηγορείσαι με το να με προσβάλεις και να με ειρωνεύεσαι... Βλέπετε οτι ενώ παρακολουθώ το θέμα δεν επεμβαίνω γιατί ξεκαθάρισα οτί δεν έχω διάθεση να στίσω αντιπαραθέσεις και "δικαστήρια". Αν θέλετε όμως αποφεύγετε τις προσβολές.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μπορείτε να βγάλετε χρήματα μέσα από το ίντερνετ χωρίς να δουλεύετε (με την κλασική έννοια) και με άλλους τρόπους: Αξιοποιείστε τις ποδοσφαιρικές σας γνώσεις στο στοίχημα.

Ανοίξτε έναν λογαριασμό σε κάποια εταιρεία στοιχημάτων, βαλτε ένα κάπως σοβαρό ποσό για κεφάλαιο (πχ 300-500 ευρώ) και παίξτε στο live στοιχηματισμό κυρίως, αφιερώνοντας 3-4 ώρες. Επιδιώξτε μικρά αλλά πολύ χαμηλού ρίσκου κέρδη, μην ανοίγεστε όταν βλέπετε ότι κερδίζετε και σιγά-σιγά θα βλέπετε το κεφάλαιό σας να αυξάνεται, με χαμηλούς ρυθμούς μεν αλλά το βασικό είναι όταν θα χάνετε, στα επόμενα πονταρίσματα να καλύψετε το χάσιμο (με ένα μικρό κέρδος επιπλέον αν γίνεται). Δείτε το σαν επένδυση μακροχρόνια και όχι σαν τρόπο απόκτησης άμεσου μεγάλου κέρδους, σε βάθος χρόνου θα βγείτε κατά πολύ κερδισμένοι. Άλλωστε αν έχουμε τα χρήματά μας στην τράπεζα σαν απλό ταμιευτήριο ουσιαστικά δεν χάνουν την αξία τους? Αν υπολογίσετε πληθωρισμό-επιτόκιο και φόρο επί των καταθέσεων. Το ποδοσφαιρικό χρηματιστήριο δεν χάνει ποτέ την αξιά του, αν είσαι σοβαρός, εγκρατής και ολιγαρκής θα βγεις κερδισμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...