Προς το περιεχόμενο

ΑΞΙΖΕΙ Η ΟΧΙ????


JOHNNYHOMEBOY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας....εχω την χ1600 με 512....δυστιχος το mobo m εχει μονο agp slot για vga....skeftomai na paro tin hd2600 pro me 512....αξιζει αυτη η αγορα η οχι και αν ναι θα δω διαφορα????το cpu της ειναι λιγο καλυτερο ενω η ram ειναι στο 1 ghz....τι λετε λοιπον???στο e-shop την εχουν 85?....τι λετε λοιπον????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και θα δεις διαφορα, αλλα γνωμη μου ειναι να αλλαξεις μητρικη αν θες να παιζεις νεα παιχνιδια

 

και βεβαια να αλλαξεις μητρικη ...

 

 

Αν κρίνω από την υποστήριξη AGP, η μητρική σου υποστηρίζει μάλλον P4 ή Athlon64. Οπότε αν αλλάξεις τη μητρική θα πας σε PCI-X και Διπύρηνο ή Τετραπύρηνο επεξεργαστή. Και βεβαίως θα χρειαστείς DDR2 μνήμες αν έχεις ακόμα απλές DDR. Οπότε πάει μακρυά η βαλίτσα και μιλάμε για ολική αναβάθμιση. Δεν ξέρω αν θέλει κάτι τέτοιο ο topicstarter.

 

 

γεια σας....εχω την χ1600 με 512....δυστιχος το mobo m εχει μονο agp slot για vga....skeftomai na paro tin hd2600 pro me 512....αξιζει αυτη η αγορα η οχι και αν ναι θα δω διαφορα????το cpu της ειναι λιγο καλυτερο ενω η ram ειναι στο 1 ghz....τι λετε λοιπον???στο e-shop την εχουν 85?....τι λετε λοιπον????

 

Από ότι ξέρω η σειρά 2600 όπως και η σειρά 8600 της nvidia είναι πολύ μέτριες στα games. Νομίζω ότι οι διαφορές που θα δεις θα είναι ελάχιστες. Για πραγματική αύξηση επιδόσεων θα πρέπει να πας σε X1950pro ή 7900gt ή κάτι ανάλογο. Αλλά πρέπει να διευκρινήσεις τα χαρακτηριστικά του συστήματός σου καθώς και το τροφοδοτικό που έχεις.

 

 

EDIT

 

Τώρα είδα ότι έχεις κάνει κι άλλο topic με το ίδιο θέμα. Γιατί?

Δεν θα σε πάρει σοβαρά και πολύς κόσμος έτσι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok...λοιπον...το mobo μου ειναι albatron px865pe7 pro....vga sapphire x1600 pro 512....psu thermaltake 500 watt....2 ghz ram ddr...cpu pentium 4 3.2 hyper threading....kai skeftomai gia anavathmisi vga..alla agp!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok...λοιπον...το mobo μου ειναι albatron px865pe7 pro....vga sapphire x1600 pro 512....psu thermaltake 500 watt....2 ghz ram ddr...cpu pentium 4 3.2 hyper threading....kai skeftomai gia anavathmisi vga..alla agp!!!!

 

Ωραίος!

Το τροφοδοτικό είναι μια χαρά , από εκεί είσαι καλυμμένος, ότι κι αν επιλέξεις. Παρακολούθησε και τα υπόλοιπα θέματα που αφορούν αναζήτηση AGP κάρτας και θα βοηθηθείς πολύ. Επίσης, όρισε ένα όριο χρημάτων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα την hd2600pro την εχει το e-shop me 85?....βεβαια βορω να δωσω και τα 150 για την x1950 αλλα πιστευω πολλα για agp slot....παντος εχω μπερδευτει γιατι ενασ εδω ελεγε οτι οι hd2600 εχοθν προβληματα με drivers κτλ....εσεισ τι προτεινετε????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι εχουν ποσταριστει αρκετα τοπικ σχετικα με προβληματα της 2600pro.

Εγω θα σου ελεγα να μην την παρεις,δεν θα εχει τρομερη διαφορα απο την χ1600pro που ηδη εχεις.

Μαζεψε λεφτα σιγα σιγα και παρε ενα καινουργειο συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...