Προς το περιεχόμενο

Dual Core E1200 ???


@topos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

takos νομιζω πως και συ εχεις χασει το νοημα.... Ωραια το διαβασα το review..και! Δεν υπαρχει λογος να αγορασει κανενας εναν celeron e1200 για να τον κανει overclock.... αυτην τη στιγμη στην αγορα κυκλοφορουν παμφτηνοι amd που μπορει να τους παρει στη θεση αυτου.... Και να μην χρειαστει να τους κλοκαρει.... Και γιατι ξαναλεω να κλοκαρει εναν τετοιον επεξεργαστη? Μπορει να μην εχει καν την εμπειρια....σε τι θα χρησιμευσει το να κλοκαρει μια cpu σε ενα μηχανημα για απλη χρηση οπου αυτος ο επεξεργαστης προοριζεται.... Επιμενω....

 

ΥΓ: Το ποτε τελειωνει μια συζητηση δεν το οριζεις εσυ.

 

Aρα λοιπον δεν εχω νοημα και εγω, που αγορασα με 70? εναν e2160 και τον τρεχω στα 3.3ghz

Ο επεξεργαστης στεκεται και καλυτερα με λιγο χαμηλοτερης συχνοτητας αλλα με 4mb cache επεξεργαστη

Λοιπον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα τον έπαιρνα πάντως για κατεβαστίρι μια χαρά είναι και λίγα watt τώρα τι cpu θα πάρει ο καθένας εξαρτάτε από την τσέπη και τις απαιτήσεις του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Lemuria η κάθε γνώμη είναι σεβαστή τηρουμένων αναλογιών, ο λόγος που ανέφερα πόσο φτάνει με ο/c είναι γιατί στο ποστ #4 ο @topos ρωτά “ που ακριβώς βρίσκετε oced...”.

Κανείς δεν σε εμποδίζει να πάρεις Amd ούτε Ιntel, εσύ αποφράζεις. Τόσο απλά είναι τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη μου είναι ένα ένας υπερβολικά κομμένος CPU, μόνο 512Kbytes όταν πολύ άλλοι συνάδερφοι του έχουν 1-2-4-6MBytes. Στο review φαίνεται καθαρά.

E1200 review print version

table2.png

Αν επρόκειτο για καινούριο σύστημα καλυτέρα να κόψεις από κάτι άλλο πχ από της μνήμες και να πάρεις τον Ε2160.

 

Μα καλά, τι νόημα έχει η σύγκριση ενός επεξεργαστή E1200 που κοστίζει 50 ευρώ με έναν E6850 που κοστίζει 230 ευρώ;;; (τιμές από πλαίσιο)

 

Αν μη τι άλλο, οι διαφορές 5%-45% είναι σαφώς υπέρ του Ε1200 στο value/money!!!

Με τα 230 ευρώ που θα έδινε κανείς για τον E6850 φτιάχνει ολόκληρο σύστημα με τον E1200 (κουτί, μητρική με on board vga, 250GB σκληρό και 1GB RAM) που με XP τα κάνει όλα μια χαρά (εκτός από παιχνίδια τελευταίας γενιάς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ε το νοήμα είναι να δείξει πως και οι 2 στα ίδια ghz (αν πρόσεξες ο Ε1200 είναι ο/ced στα 3ghz) δεν έχουν τις ίδιες επιδόσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Απορία.

 

Το σύστημα μου είναι ένας Athlon 3700+ 939 + Asus A8N-E.

 

Ένα σύστημα με Ε1200 και μητρική με 945 θα έχει μεγάλη διαφορά από τον δικό μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...