Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με άνοιγμα σκληρών δίσκων


mitsos.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια εχω ενα Υ/Π που το εχω μονο για παιχνιδια και να ωλεπω ταινιες και οταν παω να ανοιχω ενα απο τους σκλιρους δισκους με δυο αριστερα κλικ δεν μπαινει εαν ωμος πατησω δεξι κλικ και παω ανοιγμα ανοιγει.Και μου λεει οτι οι δυο σκληροι ειναι σινδεμενει σαν usb θηρες αλλα οι σκληροι ολλοι ειναι sata.Τη λετε να φταιει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχάς τρέξε ένα πρόγραμμα για οιούς, όσο για το οτι σου βλέπει τους σκληρούς σαν εξωτερικούς και εγώ το έχω, όσες φορές και να κάνω format. Νομίζω πως σε όλους συμβαίνει. Δεν ξέρω γιατί. Στα Vista δεν μου το κάνει πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω ενα Υ/Π που το εχω μονο για παιχνιδια και να ωλεπω ταινιες και οταν παω να ανοιχω ενα απο τους σκλιρους δισκους με δυο αριστερα κλικ δεν μπαινει εαν ωμος πατησω δεξι κλικ και παω ανοιγμα ανοιγει.Και μου λεει οτι οι δυο σκληροι ειναι σινδεμενει σαν usb θηρες αλλα οι σκληροι ολλοι ειναι sata.Τη λετε να φταιει;

 

Δεν κατάλαβα. Έχεις δύο εσωτερικούς sata σκληρούς δίσκους και όταν πας από τον Υπολογιστή μου ή από την Εξερεύνηση των win να μπεις σε έναν από αυτούς με διπλό αριστερό δε μπαίνεις, παρά μόνον αν πατήσεις δεξί κλικ και άνοιγμα; Επίσης τι σου λέει "οτι οι δυο σκληροι ειναι σινδεμενει σαν usb θηρες αλλα οι σκληροι ολλοι ειναι sata.". Βγάζει μήνυμα; Πρώτη φορά το διαβάζω για αυτό σε ρωτάω. Σε έναν WD ide που είχα, δεν άνοιγε τα αρχεία με αριστερό κλικ, αλλά με δεξί και άνοιγμα. Τον έκανα φορμάτ και ησύχασα.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μου λεει οτι οι δυο σκληροι ειναι σινδεμενει σαν usb θηρες αλλα οι σκληροι ολλοι ειναι sata
Εφοσον ειναι sata κανονικα πρεπει να εμφανιζονται κατω δεξια στο ρολοι.Ειναι ιδιοτητα τους και δεν συντρεχει κανενας αλλος λόγος ανησυχιας.Μπορεις να τους βαλεις-βγαλεις σαν να ειναι usb συσκευη χωρις να χρειαστει να κλεισεις τον υπολογιστη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...