Προς το περιεχόμενο

Ρατσιστής δρόμος στην Πεύκη


steliospal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κακό με αυτές τις καταστάσεις ειναι οτι σε αναγκαζουν να παρανομεις ενω ο ιδιος ο δήμος ειναι παραλογος και οχι παρανομος (οπως τουλάχιστον οι ιδιοι ισχυρίστηκαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μήπως αυτόν τον δρόμο αν τον "πάρεις" ευθεία σε πάει πάνω από την γέφυρα της Αττικής οδού και σε βγάζει στην πόρτα του Υπουργείου Παιδείας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok και τώρα διαβάστε αυτό: πήρε η άδελφή μου τηλέφωνο τον δήμο αμαρουσίου και ρώτησε για τον εν λόγω δρόμο και της είπαν οτι μάζεψαν υπογραφές οι κάτοικοι και έγινε αυτό !!!!Ρώτησε πολύ φυσιολογικά "δηλαδή μπορώ κι εγώ να μαζέψω υπογραφές και να κλείσω το δρόμο μου?" και η απάντηση ήταν "ναι μπορείτε να το κάνετε αυτό":shock::shock::shock::shock::shifty::shifty::shifty::shifty::lol: αν είναι ποτέ δυνατό!!!!

 

Μα δεν έχετε καταλάβει ακόμα ότι αυτή είναι η αντίληψη της δημοκρατίας που έχει ο Έλληνας; Συνοψίζεται στο εξής: «Δημοκρατία είναι να μπορώ να παίρνω την Cayenne μου και να περνάω από την πατησίων, ενώ παράλληλα μαζεύω υπογραφές για να μην περνάνε άλλοι μπροστά από το σπίτι μου». Α ρε ζώα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον συγκεκριμένο δρόμο το έχουν σαν αυλή... Θυμάμαι όταν έμενα εκεί κοντά που όταν έπρεπε να περάσουμε πεζοί από εκεί για να πάρουμε τα κόκκινα λεωφορεία μας στραβοκοίταζαν... Αν δεν σε έτρωγαν τα "σκυλάκια" τους που τα είχαν αμολάτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok και τώρα διαβάστε αυτό: πήρε η άδελφή μου τηλέφωνο τον δήμο αμαρουσίου και ρώτησε για τον εν λόγω δρόμο και της είπαν οτι μάζεψαν υπογραφές οι κάτοικοι και έγινε αυτό !!!!Ρώτησε πολύ φυσιολογικά "δηλαδή μπορώ κι εγώ να μαζέψω υπογραφές και να κλείσω το δρόμο μου?" και η απάντηση ήταν "ναι μπορείτε να το κάνετε αυτό":shock::shock::shock::shock::shifty::shifty::shifty::shifty::lol: αν είναι ποτέ δυνατό!!!!
Αν το κάνουμε όλοι αυτό, να δούμε πως θα κυκλοφορούμε στους δρόμους... :mad:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μισο ρε παιδια. Εγω μενω στην Πευκη και στην τελικη πληρωσα το σπιτι μου πολυ περισσοτερο απο αυτον που μενει Πατησια και εχω καποιες απαιτησεις παραπανω (οπως η ησυχια στη γειτονια μου). μπορει να μην εχω (ακομα) Καγιεν αλλα οσο να ναι δεν γουσταρω να βλεπω ασχετα πιτσιρικια και αδεξιες οδηγους να περνανε κολλητα απο την BMW μου. (που την αγορασα μετα απο χρονια προσπαθειων να μου δωσει λεφτα ο πατερας μου)

Κανονικα εμεις που μενουμε στα προαστεια δεν θα επρεπε να επιτρεπουμε σε αλλους να μπαινουν στις περιοχες μας. και μην μου πει κανενας γιατι κατεβαινεις κεντρο τοτε, αυτο ειναι αναφαιρετο δικαιωμα μου γιατι ειναι το κεντρο της πολης

 

 

ελπιζω να καταλαβατε οσοι διαβασατε οτι κανω πλακα

στην περιοχη μου εχουμε αρκετα τετοια φαινομενα και αρκετους που δεν "ανεχονται" τρομαρα τους την διελευση ασχετων απο τους δρομους του δημου.

 

τρανο παραδειγμα ενα στενακι που βολευε να στριψεις γιατι γλιτωνες ηλιθιο φαναρι.

καποιος που εμενε εκει ειχε καποιο γνωστο στο δημαρχειο και με συνοπτικε διαδικασιες μονοδρομησανε το δρομο

φυσικα ολοι τους γραψανε στα τετοια τους και πηγαιναν αναποδα στο στενακι

ε καποια στιγμη ηρθαν εργατες του δημου και κλεισανε το δρομο με ΓΛΑΣΤΡΕΣ (ελεος) οποτε η ελιτ που μενει στο δρομο αυτο απολαμβανει επιτελους την ησυχια της...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...