Προς το περιεχόμενο

Gaming Laptop/Notebook eos 1300


johnBcrete

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλά μου κόστισε αλλά έχω βρει την ηρεμία μου και θα αργήσει αρκετά να πάει στην αποθήκη. Μπορώ να πάω να αγοράσω ένα 4πύρηνο desktop με sli αλλά δεν θέλω. Όσο για το m15x, είναι ίσως το πρώτο "gaming" 15άρι λάπτοπ. Επιδόσεις και φορητότητα, αλλά κοστίζει. Στα 1300 ευρώ δεν υπάρχει gaming laptop, πάντως, να το έχει υπόψιν ο φίλος, από 2000 ευρώ και πάνω για να παίζεις αξιοπρεπώς... κι όχι 2000 για blue ray ή full HD οθόνη, αλλά 2000 για κάρτα/ες και γρήγορο δίσκο, για να μην βρεθεί μετά κανείς στη δυσάρεστη θέση να πάρει κάνα τοσίμπα των 3500 ευρώ και να σιχτιράει λέγοντας "έδωσα τόσο λεφτά και σέρνεται στα παιχνίδια γμτ;".

ΥΓ. Μια χαρά παιχνίδια παίζει κανείς σε pc, και συνήθως είναι και πιο "σοβαρά" από τις αντίστοιχες εκδόσεις των κονσολών. Δεν πέθανε ποτέ το pc gaming και δεν θα πεθάνει, όλες αυτές οι προβλέψεις πέφτουν συνεχώς έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι 1350 ευρω,μακραν το πιο γρηγορο (και ταυτοχρονα πιο ποιοτικο και με 3 χρονια στανταρ εγγυηση) λαπτοπ ειναι αυτο:

http://www.skroutz.gr/c/25/laptop.html?keyphrase=GC100EA

 

Φθηνοτερη τιμη 1320 ευρω.

Με αλλα 40 (ή 20) ευρω του βαζεις αλλα 2(ή 1) GB Ram,για να εχει συνολο 3(ή 2) GB Ram.(σιγουρα συμβατη,η εγγυηση δε χανεται,η αλλαγη πανευκολη)

Συνολο δηλαδη 1360 ευρω για λαπτοπ με 3GB Ram,επωνυμο,3 χρονια εγγυηση,ποιοτικο και καρτα γραφικων ουσιαστικα την nVidia 8700M Gt.

 

 

 

Με 1530 ευρω,υπαρχει και αυτο(λιγο πιο γρηγορο και μεγαλυτερη αναλυση οθονης):

http://www.skroutz.gr/c/25/laptop.html?keyphrase=GC102EA

 

 

 

 

Και τα 2 ειναι 17",οποτε μπορει να μην βολευει μερικους.Εχουν βεβαια καλη αυτονομια,περι τις 3 ωρες.(οχι ομως σε gaming!)

Παντως σε 17" σε αυτα τα λεφτα ειναι μακραν οτι πιο γρηγορο για gaming.

Καρτα γραφικων φορανε ουσιαστικα την nVidia 8700M Gt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι και desktop για gaming ανεκδοτο δεν ειναι

όχι... :-)

.

Αφου δεν συγκρινονται σε ps3 και xbox360

 

φυσικά και δεν συγκρίνονται.

Τα (gaming) pc μπορούν να σηκώσουν πολύ καλύτερα γραφικά... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα τα χρήματα για ένα Alienware δεν είναι αμελητέα ποσότητα αλλά από την άλλη σε σχέση κόστος/διάρκεια ζωής είναι ό,τι καλύτερο παιδιά. Το δικό μου θα κλείσει τα 5 και ακόμα πηγαίνει (Half Life 2). Βέβαια με 1300 ο φίλος θα πάρει ένα πολύ καλό desktop. Εν πάσει περιπτώσει στα φορητά όταν μιλάμε για gaming lap-buddies το Alienware είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει. Αν θες οπωσδήποτε laptop βάλε στην άκρη κανένα μηνιάτικο ακόμα και χτύπα το αδελφέ! Δε θα το μετανοιώσεις! Διαφορετικά αν την παλεύεις και χωρίς φορητότητα πάρε ένα μηχάνημα desktop που θα φυσάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από που μπορούμε να πάρουμε το Alienware;

http://www.alienware.co.uk - Από εδώ αδελφέ, δεν τα πωλούν σε καταστήματα είναι παραγγελία από εξωτερικό custom made.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχετε δικιο οσοι επιμενετε οτι τα λαπτοπ ΔΕν κανουν για παιχνιδια ,οτι ενας desktop ειναι πολυ καλυτερος, αλλα σκεφτειτε οτι με το λαπτοπ εχεις επιλογες .απο μια αποψη αυτο ειναι τo Personal Computer...και για τις δυσκολες ωρες εχουμε και 2-3 games για να ξεδινουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok αυτα παντως δεν τα λες laptop .φορητος υπολογιστης δεν λεγεται οτιδηποτε εχει ενσωματομενη οθονη και πληκτρολογιο.Αυτα ειναι κτηνη..αμα εχεις τοση καψα για παιχνιδια γιατι να χωσεις τοσα λεφτα να παρεις αυτο το πανακριβο για αυτα που δινει μοσχαρολαπτοπ και να μην παρεις ενα σταθερο με καλυτερες επιδοσεις σαφως λογω καταναλωσης και με λιγοτερα χρηματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...