Προς το περιεχόμενο

καρτα γραφικων μέχρι 300 ευρώ


Raynover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να παρω μια καρτα γραφικων αρκετα καλη μεχρι 300€

τι μου προτεινετε;;

επισης ποια χαρακτηριστικα της καρτας να τσεκαρω καθε φορα για να ψαξω και μονος

λενε για κατι συχνοτητες κλπ...

τι μετραει; γιατι καποιες καρτες 1gb ειναι πολυ φθηνοτερες απο τις 768gb;

και κατι ακομα, εχω 500Watt τροφοδοτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη κάρτα που μπορείς να πάρεις αυτή την εποχή στα λεφτά που αναφέρεις είναι μια 8800GTS 512MB. Σύντομα όμως αναμένονται νέες αφίξεις στον χώρο.

Δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα για το ποια κάρτα είναι καλύτερη συγκρίνοντας μόνο τα "νούμερα".

Με την ίδια λογική δεν αρκεί μια κάρτα να έχει περισσότερη μνήμη (1GB) για να είναι ταχύτερη. Πρόκειται για κόλπο του marketing μιας και τέτοια ποσά μνήμης είναι συνήθως εντελώς ανεκμετάλλευτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα ήθελα να ρωτήσω κατι.... μπορώ να πάρω καρτα γραφικών η οποία να ίναι μονο pci???? οχι pci-express ουτε agp ... Αν ναι ποια μ προτεινεται???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα ήθελα να ρωτήσω κατι.... μπορώ να πάρω καρτα γραφικών η οποία να ίναι μονο pci???? οχι pci-express ουτε agp ... Αν ναι ποια μ προτεινεται???

 

έχεις μια μανια να πετάγεσαι στου άλλου το thread και να ρωτάς ε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα ήθελα να ρωτήσω κατι.... μπορώ να πάρω καρτα γραφικών η οποία να ίναι μονο pci???? οχι pci-express ουτε agp ... Αν ναι ποια μ προτεινεται???

 

Αυτό που λες δεν γίνεται γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει κάρτα για pci (εκτός βέβαια από την ageia physx αλλά αυτή είναι άλλη ιστορία). Και κόψε την συνήθεια να ρωτάς άσχετα πράματα σε threads! Αν έχεις μια απορία άνοιξε δικό σου thread...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ!

καλυτερα να περιμενω τοτε αφου μου λες κι εσυ οτι ερχονται νεες αφιξεις.

αλλα δεν αντεχω αλλο πια με αυτη την καρτα(gainward 8600gt 512)

καλη ειναι δε λεω αλλα κατι τρεχει με το pc μου.

τη βαζω σε 2 φιλων μου το pc και τρεχει ολες τις εφαρμογες μια χαρα

επισης βαζω στο δικο μου pc των φιλων μου τις καρτες, παλι ολα μια χαρα.

οταν ειναι η δικη μου καρτα στο δικο μου pc τοτε αρχιζουν τα προβληματα.

δε μπορω να ανοιξω quicktime, κολλαει. Με τη java εγκατεστημενη κολλαει. Με προγραμμα tv μαζι με word κολλαει. και χιλιες δυο αλλες περιπτωσεις

καποια ασυμβατοτητα. Ελεος! τι ειν' τουτο βρε παιδια;;:PP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πισιά των φίλων σου είναι ακριβώς ίδια με το δικό σου;

Πιθανολογώ πως όχι.

Η δυσλειτουργία των προγραμμάτων που ανέφερες,δεν αποδεικνύει ότι έχει πρόβλημα η κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την HD2900gt 256mb-ram 256bit

την πιρα οταν βγικε 160? απο e-shop μη την παρει κανενας γιατι δεν ξερει τη ζιταει απο psu.

εγω εχω ενα 450wat. απο επιδοσεις καλη αναλογος ποια ειχατε απο πριν.αν ητα 512ram θα ηταν τελεια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η HD2900GT είναι μια κομμένη 2900XT. 240pipelines από 320 που έχει κανονικά.

 

Η καλύτερη επιλογή μέχρι 300? είναι η 8800GTS (512MB).

 

Πρώτα όμως πρέπει να βρεις γιατί δεν τρέχει καλά η 8600GT που έχεις, ποιος σου λέει πώς δεν θα σου κάνει το ίδιο και η νέα κάρτα.

Κατά την γνώμη μου η 8600GT είναι μια καλή κάρτα η οποία σε βγάζει.. δεν χρειάζεται να την αλλάξεις.

 

Αν περιμένεις 1,5 μηνά έρχεται η 9600GT-Gts η οποία έχει διπλάσιες επιδόσεις από αυτή που έχεις τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υπενθυμίζεται στα μέλη ότι δεν διαγράφονται μόνο τα μηνύματα που είναι δημοσιευμένα στα greeklish αλλά και τα posts που απαντούν σε μηνύματα δημοσιευμένα σε greeklish.

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να σου πω την αλιθεια πιρα τιν ατι 3870 με 215 € και εχο μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος. ελεγα για nvidia αλλα πιστεβω πως δεν αξιζοθν τα λεφτα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω την xfx 8800gts 320ddr3 και ειμαι πληρως ευχαριστημενος...ουτος η αλλος η μεγαλη μνημη ειναι αχριστη για αναλυσεις μεχρι 22 ιντσων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

εγω εχω την 3870 αρκετο καιρο εινε φοβερη και εαν της βαλεις και εναν vga cooler zalmanvf1000 θα εισε ο καλυτερος και απο θεμα θερμοκρασιας ,θορυβου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...