Προς το περιεχόμενο

Καλύτερο ρουτερ για αγορά;


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα το linksys wag200g. Συγχρονιζε σε 24αρα γραμμη στα 18900 περιπου με 21 attentuation.

 

Εβαλα το baudtech που δινει ο οτε και ως δια μαγειας το attentuation επεσε στα 17! το ρουτερ ομως συγχρονιζει σε μικροτερη ταχυτητα πλεον! 17000 περιπου..

 

Και επειδη υποψιαζομαι πως και τα δυο είναι γτπ, θα θελα να σας ζητησω να μου προτεινετε ενα ρουτερ, με σημαντικη προυποθεση να εχει και wifi. Ποιο ειναι το καλυτερο αποδεδειγμενα (αν υπαρχει καποιος τροπος να ελεγχθουν);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε ρουτερ διαβαζει διαφορετικα το margin kai to attenuation .λογικο ειναι .εγω 8α επαιρνα ενα σιεμενς η speedtouch χωρις wi fi και 8α βαζα το wi fi να το κανει το linksys .απο την αλλη γιατι παιδευεσαι φιλε μου.με το λινκσυς κλειδωνεις μια χαρα στα 19 mbit.den simenei οτι 8α παιξεις στα 24 με αλλο ρουτερ.η ταχυτητα ειναι απο 1 μεχρι 24 και δεν παιζει ρολο ο ρουτερ αλλα ποιοτητα γραμμης.εχεις πολυ καλη γραμμη .και να κλειδωσεις μισο megabit παραπανω δεν 8α κερδισεισ κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λινκσυς, λαθος μου που δεν το ανεφερα, χτες και προχτες με ταραξε στα disconnects. Το baudtec, σημερα ολη μερα δεν μου εχει κανει κανενα νουμερο. Ισως να ειναι τυχαιο, δεν ξερω, αλλα ειναι και το αλλο. To wag200g μου εχει κανει και καποια κολληματακια, που παντα βεβαια περνανε με ενα restart. Απλα, ελεγε μηπως μου λεγατε, ξερεις, το zyxel -τυχαιο παραδειγμα- ειναι τελειο, δινει μικρο attenuation, δεν κολλαει ποτε, βγαζει καθε μηνα καινουριο firmware, κατι τετοιο.

 

Και να πηγαινα εκει, να ησυχαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει οι αποσυνδέσεις μάλλον δεν είναι θέμα router. Και εμένα με τάραξε χθες το wag200g Παρασκευή από τις 21.30-23.00 και ήμουν και online σε game και έγινα ρόμπα. Και το Speedtouch που έστειλε ο ΟΤΕ τα ίδια έκανε.

 

Θέμα γραμμής είναι πιθανότητα και θα το παλέψω από Δευτέρα με 121 και το κακό συναπάντημα, προτείνω να κάνεις το ίδιο και ότι βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me 121 δεν 8α βγει και πολυ ακρη.το λινκσυς ισως κανει περισοτερες αποσυνδεσεις επειδη κλειδωνει πιο ψηλα.γενικως τα πιο στα8ερα ως τωρα εχουν αποδειχτει τα speedtouch ,siemens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω Speedtouch και είμαι πολύ ευχαριστημένος! έχω δοκιμάσει και Baudtec το οποίο συνέχεια έκανε αποσυνδέσεις!

 

καλως ηρθες στο φορουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Siemens CL-110 με FORTHNET 24 Mbps και είναι πολύ σταθερό. δεν με πέταξε έξω ούτε μια φορά. τα στατιστικά της γραμμής μου είναι τα παρακάτω

Line Rate: 17186 Kbps / 1021 Kbps

Attainable Line Rate: 16848 Kbps / 1218 Kbps

Noise Margin : 5.4 dB / 11.9 dB

Line Attenuation : 15.5 dB / 6.1 dB

Κάποιος που γνωρίζει περισσότερα θα μπορούσε να μου πεί αν τα στατιστικά μου είναι καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα εισαι.το margin επεσε λιγο μετα για αυτο βλεπεις οτι το attainable ειναι πιο χαμηλα απο to line rate αλλα 0,6 που επεσε δεν ειναι τιποτα.καλως ηρθες στο forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...