Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη φωτογραφική για αγορά


zoolapi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιά φωτογραφική μηχανή μου προτείνετε να αγοράσω,με κριτήρια την καλή ανάλυση ,το εύχρηστο μενού και φυσικά την προσιτή τιμή? (όσο γίνεται)..Και απο που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aσχολούμαι πολύ με την φωτογραφία και μπορώ να σου προτείνω ψηφιακή ανάλογα με τα χρήματα που θα διαθέσεις.. πχ στα 200? προτείνω σίγουρα την Ricoh R6 που έχει 7,1 οπτικό zoom και έναν καταπληκτικό φακό.

Εγώ έχω την canon ixus 950 IS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Canon ixus 75 απο το adorama στα 207?.... Μικρη, ομορφη, ευχρηστη, ελληνικο μενου, τεραστια οθονη, 7.1Μpxl, 3x οπτικο ζουμ, μπαταρια λιθιου κλπ κλπ.

 

Επιπλεον δεχεται sd, πραγμα μου σημαινει οτι με 10? παιρνεις και 2GB καρτα να βαζεις οτι θελεις μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ασχολούμαι πολύ με τη φωτογραφία και δεν είμαι ειδικός. Ήθελα μία σχετικά απλή, μικρή και βολική μηχανή για τις διακοπές-εκδρομές κλπ.

Έχω μείνει ευχαριστημένος από τις επιδόσεις μίας Olympus mju 790SW: αδιάβροχη (έως 3 μέτρα κάτω από το νερό), ανθεκτική στην πτώση και ανθεκτική στο υπερβολικό ψύχος (ειδική για χιόνια, σκι κλπ), 7,1 megapixels και 3χ οπτικό ζουμ. Ωραίες φωτογραφίες, απλή στη χρήση της, διασκεδαστική.

 

Η τιμή της δεν είναι τραγική: γύρω στα 250 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάλη το λέει η τσεπούλα σου η N 2 της SONY είναι θέμα με πολλά χαρακτηριστικά πολύ καλό ISO οθόνη αφής και ψαροτικό look , και καλό video . αλλά είναι και τα ???????.

Εγώ πάντως έμεινα ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω την Canon Ixus 70 http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977547&product=943630 κι ειμαι πραγματικα πολυ ευχαριστημενη!Μικρη,κομψη με επαρκη οθονη(2,5"),ανθεκτικη(εχει πεσει σε πεζοδρομιο χωρις τη θηκη και δεν επαθε τιποτα!),η μπαταρια της κραταει πολυ,πολυ ευχρηστη κι οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι παααρα πολυ καλες,ακομα κι οι βραδινες οπως και το βιντεο ικανοποιητικο.

 

Τη συστηνω ανεπιφυλακτα!!:-)

 

(Βαζω και μια φωτο για να δεις αν θες την ποιοτητα...)

 

IMG_0540.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάλη το λέει η τσεπούλα σου η N 2 της SONY είναι θέμα με πολλά χαρακτηριστικά πολύ καλό ISO οθόνη αφής και ψαροτικό look , και καλό video . αλλά είναι και τα ???????.

Εγώ πάντως έμεινα ευχαριστημένος

 

 

Την ήθελα αυτήν είχα κοιτάξει κι εγώ μου άρεσε πολύ, αλλα δυστυχώς..δεν το λέει η τσεπούλα μου τελευταίως..οπότε θα συμβιβαστώ με κάτι πιο οικονομικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω την Canon Ixus 70 http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977547&product=943630 κι ειμαι πραγματικα πολυ ευχαριστημενη!Μικρη,κομψη με επαρκη οθονη(2,5"),ανθεκτικη(εχει πεσει σε πεζοδρομιο χωρις τη θηκη και δεν επαθε τιποτα!),η μπαταρια της κραταει πολυ,πολυ ευχρηστη κι οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι παααρα πολυ καλες,ακομα κι οι βραδινες οπως και το βιντεο ικανοποιητικο.

 

Τη συστηνω ανεπιφυλακτα!!:-)

 

(Βαζω και μια φωτο για να δεις αν θες την ποιοτητα...)

 

IMG_0540.jpg

 

Αυτήν παράγγειλα μόλις!Αποφάσισα να ακόυσω και την δική σου συμβουλή,και ορισμένων παιδιών πιο πριν και τελικά κατέληξα!Εντυπώσεις εντώς των ημερών!Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας!:-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν παράγγειλα μόλις!Αποφάσισα να ακόυσω και την δική σου συμβουλή,και ορισμένων παιδιών πιο πριν και τελικά κατέληξα!Εντυπώσεις εντώς των ημερών!Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας!:-):-)

 

Eλπιζω να την παραγγειλες απο το σωστο μερος. Στο skroutz τη βγαζει 177? στο φθηνοτερο...

 

Γιατι κατεληξες στην 70 και οχι στην 75? Σε ρωταω γιατι το Σαββατο εγω πηρα την 75 και λεω μηπως εκανα βλακεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν παράγγειλα μόλις!Αποφάσισα να ακόυσω και την δική σου συμβουλή,και ορισμένων παιδιών πιο πριν και τελικά κατέληξα!Εντυπώσεις εντώς των ημερών!Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας!:-):-)

 

Mεγεια!!Και καλες ληψεις.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλπιζω να την παραγγειλες απο το σωστο μερος. Στο skroutz τη βγαζει 177? στο φθηνοτερο...

 

Γιατι κατεληξες στην 70 και οχι στην 75? Σε ρωταω γιατι το Σαββατο εγω πηρα την 75 και λεω μηπως εκανα βλακεια...

 

 

Yess!!στο σωστό μέρος την παράγγειλα!(σκρούτζ..)Όσο για το γιατί κατέληξα σ'αυτήν,απλά..θέμα χρηματικό(αν και δεν είδα και τίποτα τρελή διαφορά απο την 75 στα χαρακτηριστικά που κοιταξα).Σε αυτά που ήθελα με κάλυψε η 70(θεωρητικά πάντα,ακομα δεν την είδα στην πράξη..) και έτσι την επέλεξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yess!!στο σωστό μέρος την παράγγειλα!(σκρούτζ..)Όσο για το γιατί κατέληξα σ'αυτήν,απλά..θέμα χρηματικό(αν και δεν είδα και τίποτα τρελή διαφορά απο την 75 στα χαρακτηριστικά που κοιταξα).Σε αυτά που ήθελα με κάλυψε η 70(θεωρητικά πάντα,ακομα δεν την είδα στην πράξη..) και έτσι την επέλεξα.

 

Nαι αν θυμαμαι καλα εσενα εχει 2,5" οθονη ενω εμενα 3" και εσενα εχει οπτικο σκοπευτρο ενω εμενα οχι. Στο dpreview τις εχουν μαζι αν κοιταξεις....

 

Καλοριζικες να ειναι φιλε μου, και η δικη σου και η δικη μου...:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...