Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη φωτογραφική για αγορά


zoolapi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι αν θυμαμαι καλα εσενα εχει 2,5" οθονη ενω εμενα 3" και εσενα εχει οπτικο σκοπευτρο ενω εμενα οχι. Στο dpreview τις εχουν μαζι αν κοιταξεις....

 

Καλοριζικες να ειναι φιλε μου, και η δικη σου και η δικη μου...:lol::lol:

 

Εχεις δίκιο..

Να μαστε καλά να τις χαρούμε και οι δύο!:-)

(φίλη,όχι φίλος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχεις δίκιο..

Να μαστε καλά να τις χαρούμε και οι δύο!:-)

(φίλη,όχι φίλος)

Ε αφου εισαι φιλη σου ευχομαι να την χαρεις ακομα περισσοτερο....:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια η dsc-w200 της sony δεν ειναι καλητερη απο αυτεσ που δειχνετε ολοι εδω????

το μονο που με χαλαει και σκεφτομαι να την παρω ειναι η οθονη της εχει μονο 115.000

χρωματα το λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισως ειναι καλυτερη αλλα και πολυ ακριβοτερη απο αυτες για τις οποιες μιλαγαμε.Εξαλλου,η topic starter ειχε θεσει ενα οριο στο budget που θα διεθετε για φωτ,μηχανη γι'αυτο και μιλαγαμε για τετοιες μηχανες..(οι οποιες κατα τη γνωμη μου ειναι ουτως ή αλλως πολυ καλες...) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισως ειναι καλυτερη αλλα και πολυ ακριβοτερη απο αυτες για τις οποιες μιλαγαμε.Εξαλλου,η topic starter ειχε θεσει ενα οριο στο budget που θα διεθετε για φωτ,μηχανη γι'αυτο και μιλαγαμε για τετοιες μηχανες..(οι οποιες κατα τη γνωμη μου ειναι ουτως ή αλλως πολυ καλες...) :-)

 

 

Συμφωνώ απόλυτα,είπαμε να είναι για "φτωχές τσέπες"..

Τελικά την παρέλαβα πριν λίγες μέρες,και είμαι πολύ ικανοποιημένη και χαρούμενη,γιατί έκανα μια χαρά επιλογή(Thanks to you!):-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια??Μπραβο.Ειναι οντως παρα πολυ καλη μηχανη(την εχω απο το καλοκαιρι και οι φωτο της ειναι τελειες κατ'εμε..).Πιστευω πως δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο ακριβοτερες μηχανες...

 

Παρ'της και καμια θηκουλα για να μην γρατζουνιζεται η οθονη της.Εχει πολυ ωραιες το Πλαισιο... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια??Μπραβο.Ειναι οντως παρα πολυ καλη μηχανη(την εχω απο το καλοκαιρι και οι φωτο της ειναι τελειες κατ'εμε..).Πιστευω πως δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο ακριβοτερες μηχανες...

 

Παρ'της και καμια θηκουλα για να μην γρατζουνιζεται η οθονη της.Εχει πολυ ωραιες το Πλαισιο... B)

 

 

αυτό και θα κάνω,σίγουρα!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η γνώμη μου, με λίγα χρήματα, καλή μηχανή είναι η Canon PowerShot A560 122.00EUR για μένα. Ικαναποιητικό μεγεθος οθόνης, πάμφθηνες κάρτες SD, πάμφθηνες μπαταρίες επαναφορτιζόμενες ΑΑ και αρκετά καλή σε ποιότητα φωτογραφίας... τια άλλο να ζητήσεις για 122 γιούρια....

Φαντάζομαι και τα 2 μεγαλύτερα μοντέλα είναι ΟΚ..

Canon PowerShot A570 IS 168.00EUR και Canon PowerShot A720 IS 192.00EUR στα 8.0 Megapixels

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oi Canon αποτελούν γενικά καλές επιλογές και έχουν το πιο εύχρηστο μενού. Ωστόσο σε Nikon έχω δει σαφώς πιο sharp φακούς (βρείτε καμμία Coolpix S10 ή καμμία P50 και τα συζητάμε)

Γενικά ας προτιμάμε μηχανές με επιλογές ρυθμίσεων διαφραγμάτων ταχυτήτων (aperture/shutter priority) πολύ καλές όταν βαρεθούμε το τελείως αυτόματο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για μικρη μηχανουλα ια προτεινα pentax ..optio ή fuji....και ρε συ ..οχι Πλαισιο για μηχανη....παρε απο καταστημα φωτογραφικων ειδων στην Αθηνα... Καλυτερη τιμη θα βρεις!!!

 

Δες αυτες : http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=227_263&products_id=4583

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=227_263&products_id=4613

 

βεβαια δεν φημιζονται για τις χειρονκινητες ρυθμισεις τους....τις οποιες προτιμω εγω κατα βαση...αλλα αφου δεν εχεις καμμια επαφη με φωτογραφια, παρε σε πρωτη φαση μια αυτοματη και σιγα σιγα θα μαθεις τι προσφερει το χειροκινητο και θα το αναζητησεις μονος σου....ειδαλλως δεν πιστευω οτι αν παρεις μια μηχανη με χειροκινητες δυνατοτητες για διαφραγμα και κλειστρο θα τις αξιολογησεις σωστα...ουτε πιστευω οτι θα ασχοληθεις μαζι τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...