Προς το περιεχόμενο

recover copied files


Goutz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..Ειχα εξωτερικο σκληρο σε θηκη και προφανως λογω κακης τροφοδοσιας απο τη θηκη δεν δουλευει πλεον ο σκληρος....Μαλλον εχασα καμμια 100 gb data αλλα και το σημαντικοτερο καποιες φωτογραφιες..

Τις φωτο τις αποθηκευα πρωτα στον εσωτερικο κ συνηθως μετα τις μετεφερα με copy 'η cut στον εξωτερικο για ασφαλεια (εδω γελαμε). Υπαρχει περιπτωση να τις βρω μεσω καλοιου προγ/τος?? Μονο αυτες που εκανα delete εχω καταφερει να βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να ειχες διαβασει δικο μου post!

Λοιπον θα κανεις install το GetDataBack η οποιο αλλο τετοιο προγραμματακι 8ες αλλα οχι στο partition του HDD που ειχες αρχικα τις photos και 8α προσπαθησεις να κανεις recovery deleted photos απο το κομματι που τις ειχες κανει cut Ή απο τον HDD που "χτυπησε" αν δεις οτι παιρνει ρευμα και τον αναγνωριζουν τα windows..

Aν 8ες περαιτερω πληροφοριες πες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O εξωτερικος δισκος που τις αποθηκευσα εν τελει, δεν παιρνει ρευμα, δεν ακουγεται οταν τον βαζω στο pc...Σωστα? Αν κανω λαθος διορθωστε με...

Εχω δοκιμασει να κανω recovery με τα "Pandora recovery" κ το "virtualLab" αλλα τα εγκατεστησα στο partition που ειχα κανει cut. ΟΚ θα ξαναπροσπαθησω στο αλλο με το προγραμμα που προτεινεις...Θα βρω κ τις υπολοιπες φωτο λες??Μου κανει εντυπωση που κ τα δυο βρηκαν τισ ιδιες, που ειναι ομως ενα μικρο ποσοστο του συνολου των φωτο που ειχα.

Thanks anyway...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται, αν καταλαβα καλα, οτι καποια στιγμη να επισκευασεις το τροφοδοτικο του εξωτερικου σκληρου, η καποιος ηλεκτρονικος θα σου βρει κατι αναλογο και θα συνεχισεις να εχεις/αποθηκευεις δεδομενα εκει..

απλα καλο θα ηταν να τον ανοιγες απο την τροφοδοσια μονο οταν θελεις να δεις/αποθηκεσεις κατι ή εστω να τον εχεις κλειστο στα 5 λεπτα ανενεργειας του ωστε να μην δουλευει συνεχεια , τσαμπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα το ιδιο προβλημα με wd500 mybook. ο σκληρος δεν ειχε σωστη τροφοδοσια και δεν δουλευε.αφου τον πηγα σε καποιον ηλεκτρονικο και δεν εγινε τπτ, τον ξυλοσα απο το κουτι του και τον εκανα εσωτερικο.ολα τα δεδομενα σωθηκαν αλλα ο δισκος εγινε πλεον εσωτερικος. δεν με χαλασε και πολυ αν σκεφτεις οτι εχουν σχεδον τα ιδια λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι οτι καταστραφηκε ο σκληρος δισκος και οχι μονο η θηκη του (εξαιτιας της εγινε η ζημια)...Φυσικα προσπαθησα να τον βαλω μεσα αλλα δεν τον διαβαζει ουτε σαν εσωτερικο. Θα προσπαθησω να βρω τον ιδιο κ να αλλαξω την πλακετα μηπως και αν τροφοδοτηθει κανονικα μπορεσει να δουλεψει. Εχει κανει καποιος κατι τετοιο???Ειναι εφικτο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω αν σας μπερδεψα, παντως λεγοντας εξωτερικο εννουσα τον δισκο που ειχα μεσα στη θηκη κ εκτος του κουτιου του pc.

Το προβλημα μου (οπως λεω παραπανω) ειναι οτι η θηκη εκαψε τον σκληρο μου κ πλεον δεν τροφοδοτειται με ρευμα ωστε να διαβαστει οταν τον συνδεω απευθειας στο pc.

Προσπαθησα να κανω recovery κ με το GetDataBack απο το partition οπου τις αποθηκευα αρχικα (στον εσωτερικο HDD) αλλα τιποτα. Μου βρισκει κ αυτο μικρο μερος των φωτο μου. Ειναι αυτο αναμενομενο απο τετοια προγραμματα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε άλλο...συνήθως μάλιστα βρίσκουν και πράγματα που δεν..θυμόσουν ότι κάποτε είχες...Ποιός ξέρει τί γίνεται στη δική σου περίπτωση..

Πρόσφατα έμεινα πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση του Active Partition Recovery ...Kάνε 1 δοκιμή και μ' αυτό..τί έχεις να χάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...