Προς το περιεχόμενο

Περίεργα κολλήματα


pseira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω κάποια προβληματάκια όταν παίζω 3d games. Ειδικότερα, στο Crysis, Bioshock και σήμερα και στο Sinking Island. Αυτό που συμβαίνει είναι οτι ξαφνικά η οθόνη γεμίζει artifacts και το μηχάνημα κολλάει και ξεκολλάει μόνο με reset...

 

Το pc αποτελείται από Q6600 σε Gigabyte P35C-DS3R, 2GB ram και 8800GT σε Win Vista. O cpu είναι o/ced @3Ghz αλλά δε νομίζω οτι φταίει αυτό..

Drivers εχω δοκιμάσει με 169.25 + 169.28 με τα ίδια προβλήματα. Συμβαίνει σε διάφορες χρονικές στιγμές. Π.χ. μπορεί να παίζω 10 λεπτά και να κολλήσει , ή 2 ωρες χωρίς πρόβλημα.

 

ΗΕLP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποια προβληματάκια όταν παίζω 3d games. Ειδικότερα, στο Crysis, Bioshock και σήμερα και στο Sinking Island. Αυτό που συμβαίνει είναι οτι ξαφνικά η οθόνη γεμίζει artifacts και το μηχάνημα κολλάει και ξεκολλάει μόνο με reset...

 

Το pc αποτελείται από Q6600 σε Gigabyte P35C-DS3R, 2GB ram και 8800GT σε Win Vista. O cpu είναι o/ced @3Ghz αλλά δε νομίζω οτι φταίει αυτό..

Drivers εχω δοκιμάσει με 169.25 + 169.28 με τα ίδια προβλήματα. Συμβαίνει σε διάφορες χρονικές στιγμές. Π.χ. μπορεί να παίζω 10 λεπτά και να κολλήσει , ή 2 ωρες χωρίς πρόβλημα.

 

ΗΕLP!

 

Δοκιμασε χωρις ο/c ή βαλε πιο παλιους drivers μηπως πανε καλυτερα (επισης δοκιμασε σε χp τα ιδια παιχνιδια γιατι με τα σΒιστα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

temps CPU ή VGA ?

 

cpu είναι σε idle γύρω στο 40C..H vga ξέρω οτι έχει πρόβλημα με το ανεμιστήρι και τη βάζω χειροκίνητα στο 70% fan speed αλλα πάλι τίποτα..

Θα δω και σε load πως πάει κ βλέπουμε....

 

PSU εχω Etasis 750W

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μπορει να φταινε και οι 169.21 nvidia drivers. Εμενα που εχω ΑΤΙ 1950 με πιο παλιους drivers μου εκανε κολληματα στο moh airborne. Μολις εβαλα τους 7.10 catalyst ολα οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...