Προς το περιεχόμενο

Power LED


ssd93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αγόρασα μία θήκη για υπολογιστή ώστε να κάνω τη δικιά μου σύνθεση πήγα να συνδέσω την μπροστινή κονσόλα όπως power switch/restart switch, HDD Led αλλά όταν πήγα να βάλω το power led είδα ότι τα καρφάκια στην mb ήταν 2 ενώ το καλώδιο της θήκης ήθελε 3 με αποτέλεσμα να μην ανάβει το λαμπάκι λειτουργίας του υπολογιστή μήπως υπάρχει κάτι σαν adaptor για αυτό ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

adaptor όχι,αλλά αφού (λες) ότι τα pins είναι 2,και το φισάκι έχει 3 θέσεις,"παίξε" μ' αυτό πάνω στα pins(άλλαξε και τη φορά που το βάζεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

adaptor όχι,αλλά αφού (λες) ότι τα pins είναι 2,και το φισάκι έχει 3 θέσεις,"παίξε" μ' αυτό πάνω στα pins(άλλαξε και τη φορά που το βάζεις)

 

το έχω κάνει ήδη αυτό και έχω δοκιμάσει όλες τις πιθανότητες γι'αυτό ζητάω τη βοήθεια σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μόνη περίπτωση γι αυτό που λες (εκτός από το να είναι καμμένο το led)είναι αυτά που "χρειάζεσαι" να είναι τα δύο ΑΚΡΙΑΝΑ plugs από το φισάκι(και φυσικά δεν γίνεται όταν έχεις 2 pin να δοκιμάσεις όλες τις "περιπτώσεις"..).Αν ήμουν εγώ,θα δοκίμαζα (εάν επρόκειτο να κρατήσω το κουτί βρέξει-χιονίσει)είτε να κόψω το φισάκι με ένα ψαλίδι (μια χαρά γίνεται),είτε το καλώδιο,αν είχα ένα παλιό "δίπολο" φισάκι,και να το ενώσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω ακριβώς το ανάποδο πρόβλημα από σένα...

η Motherboard μου θέλει 3Pin κ το κουτί μου έχει 2

βασικά τα 2 ακριανά χρειάζεσαι. το μεσαίο αν υπάρχει είναι γείωση

εγώ δεν έχω κάνει τίποτα απλά δεν φαίνεται αν είναι αναμμένος !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να αναψει το led χρειαζονται 2 καλωδια (pin) οχι 3

μου εχει τυχει πολλες φορες το καλωδιο απο το κουτι να ειναι με 3 pin αλλα τα 2 μονο εχουν καλωδιο μεσα το αλλο ειναι κενο.Οποτε το κοβεις στα 2 με ενα κοφτακι και το βαζεις στην θεση που λεει το εγχειριδιο της μητρικης

θα παρεις το manual του mboard και θα δεις σε ποιο σημειο λεει power led ή led ή κατι τετοιο.επισης στο καλωδιο του κουτιου θα λεει led

ακομα αν δεν αναβει οπως το βαλεις βαλτο και αναποδα γιατι για να αναψει παιζει ρολο να μπει σωστα το + και το -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...