Προς το περιεχόμενο

Αγορα υπολογιστη (περιπου) με 600 ευρω...


Lighter122

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεω περιπου επειδη θελω να κανω στην ουσια αναβαθμιση και μπορω να διαθεσω γυρω στα 600ε...

 

Τα πραγματακια που θα αλλαξω ειναι τα εξης...

 

1) Case...Δεν χρειαζεται να ειναι καποιο θηριο, απλα να μην ανεβαζει θερμοκρασιες το καλοκαιρι και να εχει ικανοποιητικο αριθμο απο θυρες usb (4-5) με τουλαχιστον μια μπροστα...Ο θορυβος δεν με απασχολει...

 

2)Επεξεργαστης... Ο υπολογιστης δεν προοριζεται για τρελες εργασιες, αλλα θα ηθελα κατι που να μου κρατησει για κανα 2 χρονια :-D

 

3) Μητρικη... παλι δεν θελω κατι extreme, απλα να μην μου βγαλει προβληματα...

 

4)Μνημη φανταζομαι τα 2 Giga ειναι μονοδρομος πλεον...παραπανω δεν χρειαζομαι, οποτε προτεινεται καμια καλη εταιρια...

 

5)Καρτα γραφικων... Παλι κατι καλο αλλα οχι και εξωφρενικο... Να παιζει το Call of Duty 4 για παραδειγμα, με ικανοποιητικα γραφικα, αλλα δεν την θελω και για επεξεργασια 3D animation...:-) Κατι ικανοποιητικο, αλλα οχι top λοιπον...

 

6) Τροφοδοτικο, αν δεν εχει πανω το case...

 

Σκεφτομαι να κρατησω τον σκληρο που εχω (200 Gb), την οθονη και την καρτα ηχου (αν και η τελευταια δεν με απασχολει και ιδιαιτερα, παιρνω μια ο,τι να'ναι)...

Αν ξεχασα κατι συμπληρωστε ελευθερα...

 

PS. Αν κρατησω τον σκληρο, μπορω να τον βαλω πανω στο καινουργιο συστημα, χωρις format, ή θα γελασει και ο καθε πικραμενος με τον πανικο που θα γινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...