Προς το περιεχόμενο

Που να βρω το SP2 για XP?


georgemvg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω αυθεντικά windows xp pro και θέλω να τα βάλω, αλλά δεν εχουν service pack. Στην microsoft βρηκα μόνο μια έκδοση που λέει οτι δεν είναι για μόνο έναν υπολογιστή. Γνωρίζετε κάποιο λινκ που να είναι της microsoft και να το έχει, αλλιώς κατι αλλο αλλα εμπιστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ! Με πειράζει που λέει οτι είναι για οχι έναν υπολογιστή; Επίσης, μπορώ να φτιάξω καινούργιο cd με τα xp που να περιέχει και αυτό μέσω του nlite χωρίς πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την MS, υποτιθεται οτι για να κατεβασεις το sp2 στο σκληρο σου, θα χρειαστει να το κανεις εγκατασταση σε παραπανω απο 1 pc. Ο "λογικος" τροπος, κατα την MS παντα, ειναι να αναβαθμισεις στο sp2 online. Κατι τετοιο ομως δεν συμφερει αν εχεις να αναβαθμησεις πολλα pc γιατι παιρνει πολυ χρονο και bandwidth. Γι'αυτο σου "παραχωρουν" το sp2 να το κανεις offline εγκατασταση.

 

Αν ξερεις να δουλευεις το nlite ειναι απλο να κανεις slipstream το sp2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά. Πέραν του λογικού για την microsoft, ποιο είναι το καλύτερο για το συστημα; Έχω ακούσει οτι δεν είναι οτι καλύτερο να το βάλεις μετά, αλλά να βρεις μια έκδοση που το έχει ήδη. Το αποτέλεσμα με το nlite θα είναι το ίδιο με το αν είχα το δισκάκι με windows+sp2 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά. Πέραν του λογικού για την microsoft, ποιο είναι το καλύτερο για το συστημα; Έχω ακούσει οτι δεν είναι οτι καλύτερο να το βάλεις μετά, αλλά να βρεις μια έκδοση που το έχει ήδη. Το αποτέλεσμα με το nlite θα είναι το ίδιο με το αν είχα το δισκάκι με windows+sp2 ?

 

Αν βάλεις τα SP2 "πάνω" απο τα Windows θα δείς μια γενική καθυστέριση.Καλύτερα είναι να έχεις τα Windows με ενσωματωμένο το SP2.Εγώ είχα Windows XP pro SP1 English, έβαλα το SP2 και σερνόταν ολόκληρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...