Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

jimarass

Πώληση σε ebay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ασ πούμε ότι αγοράζω ένα πακέτο πατατάκια chipita και το πουλάω στο ebay. Είναι παράνομο αυτό? Θέλω κάποια ειδική άδεια από το κράτος ή από τον παρασκευαστή??

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω απαγορεύεται από την πολιτική του ίδιου του ebay να πουλάς τρόφιμα και ποτά.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

εγω εχω πουλησει μπυρες(καπου στα 50 κιβωτια)με 30% πανω απο οτι τις αγορασα και με εξοδα αποστολης πληρωμενα απο παραληπτες.

Τα chipita ποιος θα τα αγορασει?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Με αυτήν την έννοια μπορείς να ανοίξεις ένα ολόκληρο μαγαζι on line και να πουλάς χωρίς άδεια επαγγελματική??

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

λογηκα ναι.Αφου ο καθενας πουλαει στην ουσια δικα του ποσωπηκα αντικειμενα τα οποια εχει πληρωσει και του ανηκουνε ναι.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
λογηκα ναι.

Λογικά όχι.Άμα σε πάρουνε χαμπάρι ότι ασχολήσαι επαγγελματικά στο ebay θα σε αναγκάσουνε να γίνεις κανονικά επαγγελματίας.Και ακούστηκαν και τσουχτερά προστίματα από εφορίες,δεν ξέρω για ελλάδα αλλά για γερμανία άκουσα και από ράδιο

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Στην Ελλάδα πάντως δεν έχει ακουστεί κάτι τέτοιο και κάτι μου λέει ότι θα πάρει χρόνο στους φωστήρες να το πάρει το αυτί τους το Ebay.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν θυμάμαι πόσο,αυτό που θυμάμαι μόνο η εφορία έκανε έλεγχο και βρήκε υπερβολικές κινήσεις σε άτομα που απασχολούνταν με ebay τόψαξε παραπάνω βρήκε ότι τα κέρδη δεν φορολογούνταν και έστειλε αρκετά ραβασάκια.Πιστεύω και σε αυτό που γράφει ο kwsn_men για ελλάδα.

Kwsn_ έχεις powersellers κανονικά πρέπει να γνωρίζεις κάτι παραπάνω.

Eδω γερμανία για να γίνεις power πρέπει να δηλώσεις επαγγελματίας και μερικά άλλα κριτήρια

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...