Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με navi TiBo A1200i


Hakkthan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακούστε το πρόβλημά μου.

Αγόρασα το navigator Tibo A1200i που έχει πάνω το Destinator 6.1 αν δεν κάνω λάθος. Το μηχανάκη αυτό έχει μια κάρτα μνήμης 128 ΜΒ στην οποία είναι περασμένο το destinator. Αντέγραψα την κάρτα μνήμης του σε άλλη μεγαλύτερη για να έχει παραπάνω χώρο για φοτογραφίες και mp3 και όταν βάζω την νέα κάρτα δεν μπορεί να μου τρέξει το destinator!!!Μάλλον για κάποιο λόγο είναι κλειδωμένο και παίζει μόνο με αυτή τη κάρτα, τι κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση??Δηλαδή αν εγώ χάσω την κάρτα μνήμης θα το πετάξω???

Έχει συναντήσει κανείς τέτοιο πρόβλημα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tibo A1200i ??? Τι μοντελλο ειναι αυτο ???? Παλιο ???

 

Εχω το s1000 και δεν εχω κανενα προβλημα με αντιγραφη καρτας.Μαλλον ασυμβατοτητα καρτας νομιζω υπαρχει.

 

Για κοιτα στο forum της www.elasyn.gr που ειναι για το tibo. Εχει ξανααναφερθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ καινούριο Γιάννη το 1200...

 

Φίλε μου, δοκίμασε με το winrar να συμπιέσεις σε ένα αρχείο όλη την κάρτα του ΤΙΒΟ και αφού γίνει ένα αρχείο (στην επιφάνεια εργασίας του pc σου για παράδειγμα) τότε βάλε στο card reader τη μεγάλη κάρτα που θέλεις. Πήγαινε πάλι στο συμπιεσμένο αρχείο στην επιφάνεια εργασίας και κάνε αποσυμπίεση ΑΛΛΑ όταν σε ρωτήσει ΠΟΥ θέλεις θα του δώσεις ως προορισμό τη μεγάλη κάρτα! Και είσαι έτοιμος....

 

Υ.Γ. Το ίδιο έχω κι εγώ κι έτσι το έκανα :-P

 

Edit: Γιάννη, αυτό είναι το Α1200

product-1376482.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πρόβλημα αντιγραφής της κάρτας. Είναι κάτι σαν κλείδωμα για να μη μεταφέρεις το destinator αλλού. Αλλά αυτό είναι πρόβλημα για μας που έχουμε και άλλους χάρτες να βάλουμε και χρειαζόμαστε μια μεγαλύτερη κάρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια οι καρτες του Tibo δεν ειναι κλειδωμενες. Εχω κανει πολλες φορες backup. Αλλα με καποιες καρτες καποιοι χρηστες ειχαν προβλημα ασυμβατοτητας να τις βλεπει και να τις διαβασει η στσκευη. Μαλιστα καποιες "παρτιδες" απο ιδιας μαρκας καρτα ειχαν διαφορετικη συμπεριφορα.

 

Υπαρχει το forum της www.elasyn που ο Admin (Ανδρεας) ειναι πολυ εξυπηρετικος .

 

Το καλυτερο για τον φιλο ειναι να κοιταξει κι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...