Προς το περιεχόμενο

Νομοθεσίες και direct download


otsouvalas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να ενημερωθώ σχετικά με το τί παίζει με τα direct downloads, πόσο ασφαλή είναι, και κατα πόσο νόμημα είναι.

 

Άκουσα πως στην Γερμανία απαγορεύτηκε το up καθώς και το download.

θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω, εδώ στην Ελλάδα, υπάρχει κάποιος νόμος που να το απαγορεύει?

Ή που να περιορίζει την υπηρεσία αυτή?

Εγώ ας πούμε κατευάζω κάποιες ταινίες ή τραγούδια μεσω κάποιων link, rapidshare, fileshare ή απο αλλού, θα έχω κάποιο πρόβλημα με αυτό?

 

Καθός και θα με ενδιέφερε, σχετικά με το εάν είναι νόμιμο, να φτιάξει κάποιος μία τέτειου είδους σελίδα, που να παρέχει links για direct download.

 

Όπως καταλάβατε, με ενδιαφέρει να φτιάξω μία τέτεια σελίδα, αλλα δέν ξέρω κατα πόσο είναι νόμιμο, ή όχι, διότι μπορεί να θεωρηθεί κάλιστα πηρατικό.

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιμο σίγουρα δεν είναι από την στιγμή που διαμοιράζεσαι περιεχόμενο με πνευματικά δικαιώματα χωρίς άδεια. Τώρα κατά πόσο σφαλεις είναι στην Ελλάδα δεν ξέρω πάντως δεν θέλω να το διαπιστώσω πάνω μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

Καθός και θα με ενδιέφερε, σχετικά με το εάν είναι νόμιμο, να φτιάξει κάποιος μία τέτειου είδους σελίδα, που να παρέχει links για direct download.

Όπως καταλάβατε, με ενδιαφέρει να φτιάξω μία τέτεια σελίδα, αλλα δέν ξέρω κατα πόσο είναι νόμιμο, ή όχι, διότι μπορεί να θεωρηθεί κάλιστα πηρατικό.

[...]

 

Καραπαράνομο. Γιατί λες ότι "μπορεί να θεωρηθεί κάλιστα πηρατικό";

Είναι πειρατικά αντίγραφα, δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου οταν διακινεις ή παρεχεις εσυ παρανομο υλικο απο δικο σου server τοτε εισαι παρανομος.

Αν δινεις Links rapidshare αν δεν ειναι ελληνικου ερωτικου περιεχομενου και ανηλικου δυσκολα θα εχεις προβλημα.

Παρανομο ειναι και αυτο αλλα δεν σε κυνηγανε.Ειδικα στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...