Προς το περιεχόμενο

Πως να διώξω τα περιστέρια


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι ενα πρεβαζι που εχω απο τη μια πλευρα του δωματιου που χωραει ισα ισα 2 περιστερια και ερχονται και καθονται τα βραδυα και με ξυπνανε.

 

τα βραδυα κοιμουντε ρε φιλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλά, τι έχετε πάθει όλοι με τα πουλιά τελευταία?

 

Αυτό με το μπαμπού μοιάζει καλή ιδέα. Αν δε σε ενδιαφέρει η ομορφιά και θέλεις να κάνει τη δουλειά σου με 5 ευρά (ή ίσως χάσεις 5 ευρά) άκου τι θα κάνεις. Αγόρασε (δε θυμάμαι πως λέγονται και θα τα περιγράψω), τις μακρύτερες μαύρες πλαστικές λωρίδες που στη μία πλευρά έχουν μία θηλιά και στο κύριο σώμα τους έχουν εξογκώματα και από τη στιγμή που το περνάς από τη θηλιά δεν μπορεί να λυθεί και κυρίως χρησιμοποιούνται για να δένεις μεταξύ τους καλώδια. Τοποθέτησε τα στο κάγκελο σε απόσταση 30 περίπου εκατοστά (εξαρτάται και από το μέγεθος του πουλιού :D που σε ενοχλεί), η εμπειρία έχει δείξει πως τα πουλιά τα αποφεύγουν./

 

Δεματικά λέγονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα περιστερια ειναι θαυμασια ευκαιρια να μαθεις σκοποβολη...μπορεις επισης να διοργανωνεις bird killing competitions και να βγαζεις λεφτα ανωδυνα ..!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν παιρνεις μια γατουλα και να αφησετε τις σκοποβολες ρε κανιβαλοι. στο μπαλκονι μου που ξερουν οτι παιζει γατος μαχιμος δεν πλησιαζουν ουτε για πλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε και ένας φίλος μου ένα Γάτο... Λιμπίστηκε τα πιτσούνια που ήταν μέσα στον περιστερώνα. Και βλάκας όρμισε απόγευμα μέσα στον περιστερώνα... Του έβγαλαν τα μάτια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.peristeria.gr/products.html

Ακίδες

- Τις τοποθέτησα με τυπικά σφυκτιράκια για καλώδια.

- Η βάση τους είναι πλαστική και οι ακίδες δεν τρυπάν το δέρμα με απλή πίεση.

- Το έχω χρησιμοποιήσει στην δικιά μου βεράντα και δεν ξαναείδα ποί να πλησιάζει.

- Είναι βέβαια αντιεσθητικό.

- Επίσης το συνδίασα με μια πλαστική φτηνή σίτα που την κέμασα από την ταράτσα της διπλανης οικοδομής και τα εμποδίζει έτσι να φωλιάσουν και εκεί.

Αν βρω πσηφιακή μηχανή κάποτε θα βάλω και φωτογραφίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Εκτός από γάτα, ένα μικρό αεροβόλο θα έκανε μια χαρά δουλειά. Τα CD δεν κάνουν τίποτα πλεον. 1-2 Παγίδες το ίδιο κάνουν . Μην τα λυπάσαι , άπειρα είναι δεν κινδυνεύει το είδος. Πιαστα και άστα. Θα έχουν χεστεί πάνω τους και δεν θα ξανα έρθουν. Και εμένα έρχονταν το βραδάκι. Τα φώναξα μια δυο φορές, τους έριξα και μια με την σκούπα, δεν ξανάρθαν. Αν έρθουν εδώ είμαστε πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από γάτα, ένα μικρό αεροβόλο θα έκανε μια χαρά δουλειά. Τα CD δεν κάνουν τίποτα πλεον. 1-2 Παγίδες το ίδιο κάνουν . Μην τα λυπάσαι , άπειρα είναι δεν κινδυνεύει το είδος.

Μια μικρη διορθωση. Νομιζω οτι το περιστερι δεν ειναι ειδος αλλά γενος. Οποτε το σωστο δεν ειναι δεν κινδυνευει να χαθει το ειδος αλλα δεν κινδυνευει να χαθει το γενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...