Προς το περιεχόμενο

εκτυπώσεις


penny_0905

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα!έχω εκτυπωτή ip4200 και όταν πάω να κάνω εκτύπωση κειμένου, ο εκτυπωτής χρησιμοποιεί όλο το φωτογραφικό μελάνι καί όχι το απλό!Πώς γίνεται να αλλάξω τη ρύθμιση και να χρησιμοποιεί το φωτογραφικό παρά μόνο σε εκτύπωση φωτογραφιών;και επίσης γιατί άμα δεν υπάρχουν όλα τα μελάνια δε μου εκτυπώνει καθόλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρωτο θα πας στις ρυθμισεις του εκτυπωτη και θα επιλεξεις να εκτυπωνει μονο σε γκρι (grayscale) και για το δευτερο ολοι οι εκτυπωτες οταν δεν εχουν ολα τα μελανια επανω δεν λειτουργουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο εκτυπωτής χρησιμοποιεί όλο το φωτογραφικό μελάνι καί όχι το απλό! [...] γιατί άμα δεν υπάρχουν όλα τα μελάνια δε μου εκτυπώνει καθόλου;

 

Όταν λες φωτογραφικό εννοείς το photo black ή τα χρώματα? Αν εννοείς το πρώτο, τότε να τυπώνεις (άσχετα με την ποιότητα) σε κατάσταση plain paper οπότε δεν θα χρησιμοποιείται το φωτογραφικό μαύρο εκτός απο ελάχιστο: σε κάθε εκτύπωση χρησιμοποιούνται μικρές ποσότητες από όλα τα μελάνια για την συντήρηση της κεφαλής. Αυτό είναι η απάντηση στην δεύτερη ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...