Προς το περιεχόμενο

Έπιασα σκουλίκι,σώζονται τα windows?


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπιασα το sxs.exe και άλλο ένα που χαλάει ότι .exe αρχεία βρίσκει.

Έχω windows xp professional sp2.Τα αντιβιωτικά βρήκαν τους ιούς αλλά τα αρχεία δεν μπόρεσαν να τα διορθώσουν.Τώρα αντιμετωπίζω πρόβλημα με το access point μου,δεν εμφανίζεται στη σύνδεση ώστε να πατήσω διαμοιρασμό,δεν παίρνει IP,όμως το βλέπουν κανονικά τα windows και το PS3.

Πιστεύω ότι χάλασαν κάποιες υπηρεσίες των δικτύων.Πείτε καμία λύση ώστε να γλυτώσω το φορμάτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν επιθυμείς να το παλέψεις μπορείς να πας να γραφτείς στα forum του Spybot και να ζητήσεις για βοήθεια.Εαν υπάρχει δυνατότητα να σώσεις το σύστημα μόνο αυτοί μπορούν να σε βοηθήσουν.

Καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπουτάροντας από το cd,και ηγαίνοντας για "instal windows", ΑΝ διαγνώσει η εγκατάσταση ζημιά στα υπάρχοντα windows,θα σου προτείνει η ΙΔΙΑ επιδιόρθωση των ΧΡ...(btw,νομίζω ότι το να προσθέσεις ένα service pack από πάνω δεν θα..διορθώσει τίποτα...μην πω ότι θα φέρει "κι άλλα"....-πόσο μάλλον το XPSP3 που είναι ακόμη "beta",αν δεν κάνω λάθος...)

Βέβαια,ούτε και η επιλογή "repair windows isntallation" (ΔΕΝ μιλάω για "repair windows using the recovery console",έτσι; ) είναι εγγύηση (μου ΕΧΕΙ "σώσει" εγκατάσταση,με ρυθμίσεις κρατημένες,αλλά διάφορα προγράμματα ήθελαν επανεγκατάσταση γιατί κράσαραν μετά το repair,και όπως και να το κάνεις είναι φασαρία...Δοκίμασέ το σαν ΠΡΟτελευταία λύση όμως(..ΞΕΡΕΙΣ ποιά είναι η.. τελευταία ;) )

Α..επίσης δεν έχω ιδέα πώς να σε "καθοδηγήσω"...αλλά ίσως να παίζει να δοκιμάσεις μήπως και μπορέσεις να επανεγκαταστήσεις μόνο ότι σχετικό βρεις στο "add or remove windows components"-ό,τι τοουλάχιστον δεις σχετικό με δίκτυα εκεί...Θα πάρει και ώρα μάλιστα,γαιτί έχει ένα κάρρο υπηρεσίες θυμάμαι...Αν το δοκιμάσεις,χρειάζεσαι το cd των windows επάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...