Προς το περιεχόμενο

οι 22αρες για games ειναι Super, αλλα για περιβαλλον windows μηπως κουραζουν ?


geioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι 22αρες για games ειναι Super, αλλα για περιβαλλον windows μηπως κουραζουν ?

το ρωταω γιατι παιζω παιγνιδια και θα ηθελα να εχω μια οθονη καταληλη για αυτο το πραγμα.

το θεμα ειναι οτι επειδη δουλευω αρκετες ωρες στον υπολογιστη λογο επαγκελματος, αλλα και λογο hobby (εννοω περαν των παιγνιδιων) αυτο που δεν ξερω ειναι εαν μια 22αρα ειναι τελικα κουραστικη στα ματια για τις ωρες που δεν θα παιζω games.

οποτε μηπως κοιτουσα για καποια 20αρα....

θα ηθελα τις γνωμες σας απο ολους εσας που ηδη εχετε μπει σε αυτην την διαδικασια ηδη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που έχω 22άρα στον υπολογιστή μπορώ να πω ότι όταν δουλεύω στα windows νιώθω πιο ξεκούραστα από ότι όταν δούλευα στην 17". Αυτό ίσως οφείλεται στο μεγαλύτερο μέγεθος και ότι δεν ζορίζονται τα μάτια να διαβάσουν(!)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geioannou σiγουρα αυτο που δεν προκητε να σε απασχολιση (μετα την αγορα) ειναι η "κουραση" απο τις 22 ιντσες

 

φρωντισε να ειναι ποιοτικη και δεν θα χασεις σε κανενα τομεα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστα ολα αυτα που μου λετε ολοι σας σε σχεση με την 22αρα.

ειχα αυτην την απορια γιατι οποτε χαζευω καποια 22αρα σε καποια βιτρινα μου φενετε οτι το να παει το ματι απο την μια μερια στην αλλη θελει το χρονο του.επειδη δεν εχω δουλεψει λοιπον ηθελα να ρωτησω αυτο το πραγμα, για να μου φυγει η ιδεα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που έχω 22άρα στον υπολογιστή μπορώ να πω ότι όταν δουλεύω στα windows νιώθω πιο ξεκούραστα από ότι όταν δούλευα στην 17". Αυτό ίσως οφείλεται στο μεγαλύτερο μέγεθος και ότι δεν ζορίζονται τα μάτια να διαβάσουν(!)?

 

Δουλεύω σε 17'' και όταν γυρνάω σπίτι στην 22'' υπάρχει μεγάλη διαφορά. Ανοίγει το ματί μου βρε αδερφέ

 

Τεράστια διαφορά και από εμένα. Δουλεύω σε 19άρα και όταν γυρνάω στην 22άρα μου το ευχαριστιέμαι :)

 

+1 από εμένα.

 

ευχαριστα ολα αυτα που μου λετε ολοι σας σε σχεση με την 22αρα.

ειχα αυτην την απορια γιατι οποτε χαζευω καποια 22αρα σε καποια βιτρινα μου φενετε οτι το να παει το ματι απο την μια μερια στην αλλη θελει το χρονο του.επειδη δεν εχω δουλεψει λοιπον ηθελα να ρωτησω αυτο το πραγμα, για να μου φυγει η ιδεα...

 

εγώ προσωπικά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Ίσως επειδή σε 1680χ1050 δεν έχω σχεδόν ποτέ μεγιστοποιημένο παράθυρο μιας και δεν χρειάζεται. Αν μπορείς να βρεις κάπου μια 22'' να δουλέψεις θα ήταν το ιδανικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει τετοιο προβλημα, ξεχνα το!

 

Τα ιδια αναρωτιωμουν και εγω πριν παρω την 22'', μεσα στα 15 πρωτα λεπτα ειχα ξεχασει τα παντα και να φανταστεις οτι ειναι η πρωτη μου lcd.

 

Τo office ειναι σαν διαφορετικη εφαρμογη στην 22'', μιλαμε για πολυ απλα!

 

Μπορω και καθομαι μπροστα με τις ωρες χωρις ιχνος κουρασης, ειχα πολυ καλη crt πριν αλλα παλι δεν συγκρινεται, πολυ πιο ξεκουραστη η 22''.

 

Ειναι αυτονοητο βεβαια πως η φωτεινοτητα πρεπει να κατεβαινει οταν σερφαρεις κτλ γιατι θα μετα θα βλεπεις αστερακια:lol:

 

Τις 19'' μπορω να τις δεχτω λογο ο πιξελ εγγυηση, αλλα απο την στιγμη που το ξεπερνας το θεμα της εγγυησης δεν υπαρχει πραγματικα κανενας λογος να παρεις 20'''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη η 19'' η 22'' ?

και αυτο λογο εγγυησης (εαν γνωριζω σωστα απο 20'' και επανω καμια δεν δικαιολογει μηδεν πιξελ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη η 19'' η 22'' ?

και αυτο λογο εγγυησης (εαν γνωριζω σωστα απο 20'' και επανω καμια δεν δικαιολογει μηδεν πιξελ)

 

Παρελειψα να σου πω οτι ενοω LG 19'', αυτες εχουν 0 πιξελ εγγυηση

 

Απο 20'' και πω ολες εχουν σχεδον την ιδια κολωεγγυηση:-(

Εκτος βεβαια απο τις πανακριβες EIZO

Και την εξαμηνη 0 πιξελ εγγυηση που δινει το hardshop με 33,5ευρω στις samsung 22''

 

Οι 20'' δεν υπαρχουν, ξεχνα τις

 

Το διλημα ειναι εγγυηση-vs-απολαυση

 

Αυτα...κατα την γνωμη μου παντα:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη η 19'' η 22'' ?

και αυτο λογο εγγυησης (εαν γνωριζω σωστα απο 20'' και επανω καμια δεν δικαιολογει μηδεν πιξελ)

 

εχο μια ειζο 21". 'Εχει 3 χρόνια εγγύηση για κάψιμο πιξελ και συνολικά 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...