Προς το περιεχόμενο

Εργασίες - Απάτες


jason_rethymno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

πάντως ρε παιδιά τι χάλι είναι αυτό.

κοιτάω αγγελίες για εργασία και έχει γεμίσει ο τόπος απ αυτούς τους καραγκιόζηδες.

-εργασία από το σπίτι....

-1000€/3000€ το μήνα

και δε συμμαζεύεται.

και το θέμα είναι ότι τις βρίσκεις παντού.

 

παίρνω μια εφημερίδα και από τις 15 αγγελίες οι 10 είναι τέτοιου είδους.

 

και κάτι άλλο που παρατήρησα.

έχω δει αγγελίες (δεν είναι και λίγες) που ζητάνε άτομα για εστιατόριο στη Γερμανία.

κάτι μου βρωμάει εδώ.

καπου είχα διαβάσει για μια κομπίνα που γίνεται σε σχέση με αυτό. κάποιος είχε γράψει κάτι σε ένα σαιτ. δε θυμάμαι που.

ξέρει κανείς τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε ήμουν δότης σπέρματος κ με πλήρωναν 30ευρώ το βαζάκι,τα οποία έφευγαν την ίδια μέρα σε σουβλάκια και φυσικούς χυμούς μπας και γεμίσω το βαζάκι κ αύριο, μέχρι που ανακάλυψα την "Spermalife-χειρωνακτική εργασία από το σπίτι". Τώρα πλέον,3 χρόνια μετα οδηγάω κάμπριο 8000cc και βγάζω 15000ευρώ/μήνα. Η συνταγή της επιτυχίας είναι απλή: εγγράφεσαι, και στην αρχή την παίζεις μόνος σου,ενώ με μόνο 299ευρώ η εταιρεία σου προσφέρει εκπαιδευτικά σεμινάρια κ υλικό ωστε να την πάιζεις καλύτερα!!! Φέρε κ τους φίλους σου για να την παίζετε όλοι μαζί,Bonus για κάθε βαζάκι φίλου σου +1ευρώ στο μισθό σου, 2ο Bonus στα 1000 και άνω βαζάκια τον μήνα για να μην πάθεις τενοντίτιδα έρχεται κ στον παίζει ξάνθιά καλλιγραμμη υπάλληλος της εταιρείας. ΓΙΝΕ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ-ΒΓΑΛΕ ΧΡΗΜΑ ΕΥΚΟΛΑ-SPERMALIFE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε ήμουν δότης σπέρματος κ με πλήρωναν 30ευρώ το βαζάκι,τα οποία έφευγαν την ίδια μέρα σε σουβλάκια και φυσικούς χυμούς μπας και γεμίσω το βαζάκι κ αύριο, μέχρι που ανακάλυψα την "Spermalife-χειρωνακτική εργασία από το σπίτι". Τώρα πλέον,3 χρόνια μετα οδηγάω κάμπριο 8000cc και βγάζω 15000ευρώ/μήνα. Η συνταγή της επιτυχίας είναι απλή: εγγράφεσαι, και στην αρχή την παίζεις μόνος σου,ενώ με μόνο 299ευρώ η εταιρεία σου προσφέρει εκπαιδευτικά σεμινάρια κ υλικό ωστε να την πάιζεις καλύτερα!!! Φέρε κ τους φίλους σου για να την παίζετε όλοι μαζί,Bonus για κάθε βαζάκι φίλου σου +1ευρώ στο μισθό σου, 2ο Bonus στα 1000 και άνω βαζάκια τον μήνα για να μην πάθεις τενοντίτιδα έρχεται κ στον παίζει ξάνθιά καλλιγραμμη υπάλληλος της εταιρείας. ΓΙΝΕ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ-ΒΓΑΛΕ ΧΡΗΜΑ ΕΥΚΟΛΑ-SPERMALIFE

 

δεν ακούγεται και άσχημο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το όλο σύστημα είναι πολύ καλά δουλεμένο. Δε φτάνει που τους ακουμπάνε τα λεφτά τους, τους κάνουν να πιστεύουν ότι αυτοί οι ίδιοι φταίνε που δεν βγάζουν λεφτά, ότι είναι δικιά τους εταιρία, ότι είναι αφεντικά του εαυτού τους ( αφεντικό που δεν βγάζει φράγκο όμως ) και πολλά άλλα. Έχω πάθει σοκ απο γνωστό μου πρόσωπο που είναι εθισμένος με την όλη φάση κι ας μην βγάζει ούτε ευρώ. Το πόσα έχει βάλει...άλλο θέμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως πιστεύω ότι όσο περνάει ο καιρός θα βρίσκονται περισσότερα θύματα.

Η όλη κατάσταση της οικονομίας, η ανεργία, η απελπισία θα οδηγήσουν πολλούς ανθρώπους εκεί.

γιατί ως γνωστόν ο απελπισμένος πιάνεται απ' όπου βρει.

Μακάρι να κάνω λάθος αλλά δεν το νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ο καιρός είναι ιδανικός για να εκμεταλλεύονται τον κοσμάκη. Το χειρότερο ειναι ότι πολλοί για να καταβάλλουν τα χρήματα που απαιτούνται σε αυτες τις εταιρείες χρησιμοποιούν πιστωτικές κάρτες και δάνεια. Άντε να ξεμπλέξεις μετά.

 

Το άλλο το καλό που βλέπω σε γνωστή χρυσή εφημερίδα αγγελιών. ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΕΣ - ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ζητούνται απο τηλεπικοινωνιακό όμιλο. Παίρνεις τηλέφωνο και σου λένε "α η θέση έχει καταληφθεί αλλα υπάρχει μια άλλη".

 

Μόλις πας εκεί μαθαίνεις ότι είναι τηλεφωνικό κέντρο/telemarketing. Τη πλάκα σου τη παθαίνεις όμως όταν δεις τη σύμβαση που υπογράφεις και λέει ότι οι 3 πρώτες βδομάδες είναι δοκιμαστικές και ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ!!! Μετα τις 3 εβδομάδες φυσικά σε στέλνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα....συγγνωμη αν επαναφερω ενα τοσο κορεσμενο θεμα,αλλα σημερα παρεβρεθηκα σε ενα τετοιου ειδους σεμιναριο.....η αιτια ειναι φυσικα η αναγκη για λεφτα.την herbalife μου την συστησε ενας φιλος,ο ιδιος φαινεται αρκετα ευχαριστημενος απο το εισοδημα του και οτι εχει βρει την ευκαιρια που εψαχνε..τα λεφτα ειναι ικανοποιητικα αποτι μ λεει και η εργασια του ΜΗΔΕΝΙΚΗ...το ποσο που εχει καταβαλει ειναι 100 ευρω και αποτι μου ειπε ,εκανε αποσβεση σε 1.5 ωριτσα...ειλικρινα,εχω τσιμπησει και εγω,το μονο που δεν μ αρεσε ειναι οι μηχανικες κινησεις,και το ''ψαρεμα'' που γινεται για νεους συνεργατες..θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος ο οποιος εχει ασχοληθει με κατι τετοιο,για να μου πει τις εντυπωσεις του πριν κανω ενα μεγαλο κατα πολλους λαθος....Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση. Η εταιρεια avon εμπιπτει στις παραπανω εργασιες που εχουν αναφερθει? Λειτουργει και αυτη με βαση το πυραμιδικο σχημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση. Η εταιρεια avon εμπιπτει στις παραπανω εργασιες που εχουν αναφερθει? Λειτουργει και αυτη με βαση το πυραμιδικο σχημα?

 

δεν γνωρίζω λεπτομέριες για τη συγκεκριμένη εταιρία.

αλλά οι αγγελίες της είναι μόνιμες σε site εύρεσης εργασίας.

αυτός και μόνο είναι ένας λόγος για μένα να είμαι επιφυλακτικός.

όλοι διώχνουν κόσμο και αυτοί συνεχώς ζητάνε.

ε δε μπορεί κάτι δεν πάει καλά.

σαν κάτι εταιρίες που ζητάνε συνεχώς κόσμο. τους πέρνουν να δουλέψουν δοκιμαστικά και τους αλλάζουνε με νέα κορόϊδα που περιμένουν.

αν το ψάξεις υπάρχουν τέτοιες μαρτυρίες σε sites,

οπότε προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Γνωρίζω ότι φέρνω στην επιφάνεια ένα, για αρκετούς μήνες, νεκρό ζήτημα αλλά θέλω να μοιραστώ τις σκέψεις μου σχετικά με την Herbalife.

 

Αρχικά, θα παρακαλούσα να παραλειφθούν τα κακοπροαίρετα σχόλια γιατί συνήθως χάνουν άμεσα το δίκιο τους. Δεν πρόκειται να "προσηλυτίσω" κανέναν, και θα είμαι αντικειμενικός σε όσα θα γράψω για να μπορέσουμε να κάνουμε μια σοβαρή συζήτηση - δεν είμαι κάποιο "τσιράκι" της εταιρίας, αλλά όντας περίεργος και από τη στιγμή που δεν είχα να χάσω τίποτα (ας πούμε ότι είχα στην άκρη λεφτά και τα ξόδεψα από την περιέργειά μου) δοκίμασα να ασχοληθώ με την επιχειρηματική ευκαιρία της Herbalife και να διαπιστώσω ο ίδιος την οποιαδήποτε απάτη που μπορεί να λαμβάνει μέρος στην Ελλαδίτσα μας. Φοιτητής στα Ιωάννινα είμαι.

 

Έχετε δίκιο στο γεγονός ότι πρόκειται για μια εταιρία με πλάνο πωλήσεων το MLM (Multi-Level-Marketing). Το πόσο αποδοτικό μπορεί ή όχι να είναι, δεν είμαι ακόμα σε θέση να το διαπιστώσω, διότι δεν έχω ούτε κέρδος, ούτε ζημία. Θεωρείστε τα 100ευρώ που δαπάνησα για το "Διεθνές Επιχειρηματικό Πακέτο" extra χρήματα που διέθεσα για να αποκτήσω το δικαίωμα να πουλάω τα προϊόντα της επιχείρησης.

 

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αποτελεί μια πυραμίδα, γενικότερα. Μοιάζει, αλλά δεν είναι. Σε μια πυραμίδα δεν μπορεί κανείς να ξεπεράσει την "κορυφή της", συνήθως οι άνθρωποι στις κάτω γραμμές δουλεύουν για να παίρνουν προμήθειες οι ανάδοχοί τους, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν βγάζουν χρήματα οι ίδιοι. Στο πλάνο marketing της Herbalife (από εδώ και πέρα HLF), όταν καταφέρει κάποιος να ανέβει τα σκαλοπάτια της επιχειρηματικής του καριέρας (όσο δύσκολο και να είναι), η επόμενη θέση είναι το Chairmen's και Founder's club. Εκεί η πληρωμή σου γίνετε απευθείας από το 27% του τζίρου της επιχείρησης και όχι από προμήθειες των κάτω γραμμών.

 

Το 73% του ετησίου τζίρου της επιχείρησης πηγαίνει στους ανεξάρτητους συνεργάτες της.

 

Κάποια γνήσια στοιχεία για την επιχείρηση ώστε να προχωρήσουμε παρακάτω:

 

-Η HLF ιδρύθηκε το 1980 από τον Mark Hughes, υπάρχει στην αγορά 31 χρόνια τώρα.

 

-Στο UCLA της Αμερικής, υπάρχει τμήμα μοριακής βιολογίας αφιερωμένο στην καινοτομία του ίδιου στο χώρο της διατροφής.

 

-Η HLF εντάχθηκε νόμιμα στην Ελληνική Αγορά το 1996, λειτουργεί στην Ελλάδα για 17 χρόνια τώρα.

 

-Η HLF είναι ενταγμένη στο χρηματιστήριο της Νέας Υόρκης. (NYSE, New York Stock Exchange)

 

-Το 2010 έκανε ετήσιο τζίρο $4,200,000,000.

 

-Σύμφωνα με το χρηματιστήριο ο τζίρος της έχει ξεπεράσει τα $5 δις από τον Απρίλιο του '11. Η μετοχή της το 2009 κόστιζε γύρω στα 17-19 δολάρια, το 2010 εκτινάχθηκε γύρω στα 108 και το 2011 η εταιρεία την έκανε split στα 54 λόγω κερδοφορίας.

 

-CEO είναι ο Michael O. Johnson. Πρόεδρος της Walt Disney για 17 χρόνια.

 

-Πρόεδρος ο Des Walsh.

 

-COO ο Ριχάρδος Γουδής.

 

-Προσφέρει προϊόντα διατροφής και σωματικής περιποίησης. Είναι 100% φυτικά, ελεγμένα από το Ελληνικό Κρατικό Χημείο. Πάρτε ένα τηλέφωνο για να το διαπιστώσετε μόνοι σας.

 

-Ο Ε.Ο.Φ. δεν έχει ασχοληθεί γιατί πολύ απλά δεν πρόκειται για φάρμακα. Εδώ έχουμε να κάνουμε με τρόφιμα, τα οποία είναι ήδη ελεγμένα από και τον Παγκόσμιο αλλά και τον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Τροφίμων και Διατροφολογίας. Οι φυτικές ίνες που προσφέρει είναι υπό τη μορφή ταμπλετών και σε καμία περίπτωση δε συνιστούν χάπια (τα χάπια φτιάχνονται συνήθως με υμένιο στο εξωτερικό τους).

 

-Η εταιρεία δεν είναι παράνομη - πληρώνει κανονικά Φ.Π.Α. Στον κατάλογο χονδρικής που είχε το πακέτο συνεργασίας έχει κανονικά το Φ.Π.Α. στις τελικές τιμές παραγγελιών.

 

-Για συνεργάτη με ετήσιο εισόδημα έως 10,000 ευρώ, το Φ.Π.Α. το πληρώνει η HLF στο Ελληνικό Κράτος. Για μεγαλύτερο εισόδημα, ο συνεργάτης γράφετε κανονικά στο ΤΕΒΕ όπως ο κάθε ελεύθερος επιχειρηματίας και υποχρεώνετε με τις ανάλογες κινήσεις ετησίως. Οπότε αν γνωρίζετε κάποιον για τον οποίο ισχύει το αντίθετο, η εταιρεία δεν φταίει σε τίποτα. Παντού υπάρχουν επιτήδειοι.

 

-Η εταιρεία κόβει κανονικά αποδείξεις. Υπάρχουν κάποιες ιδιαιτερότητες στο δικτυακό marketing όμως, νόμιμες ιδιαιτερότητες που μπορείτε να μάθετε για αυτές σε οποιοδήποτε βιβλίο δικτυακού marketing. Όλες εγκεκριμένες από το εκάστοτε κράτος.

 

-Το τμήμα έρευνας, ανάπτυξης και ελέγχου ποιότητας των προϊόντων της εταιρείας είναι επιστημονικό. Απαρτίζετε από τους:

1)Steve Henig, Ph.D. - Chief Scientific Officer

2)Luigi Gratton, M.D., M.P.H. - Vice President, Nutrition Educator

3)David Heber, M.D., Ph.D. - Chairman, Herbalife Nutrition Institute - Ο David Heber είναι επίσης Chairman στο παγκόσμιο Nutrition Advisory Board (NAB)

4)Louis Ignarro, Ph.D. - Κάτοχος NOBEL Ιατρικής (1998), Καρδιολόγος, Ιδρυτής της Herbalife Niteworks

5)Gary Small, M.D. - Herbalife Nutrition Institute - Μέλος του παγκοσμίου Nutrition Advisory Board (NAB)

6)John Heiss, Ph.D. - Director, Sports & Fitness - Worldwide Product Marketing - Development of Sports Nutrition Products

7)Βασίλειος Φράνκος, M.S., Ph.D. - Senior Vice President - Global Product Science, Safety & Compliance

8)Νικόλας Σιταράς, M.D., Ph.D. - Herbalife Nutrition Institute - Herbalife Greek Nutrition Board - President of the European Nutrition Board

 

και άλλοι, οι περισσότεροι από αυτούς καθηγητές στο UCLA όπου ήταν το κέντρο έρευνας και ανάπτυξης της HLF, άλλοι στο Harvard και ο Σιταράς καθηγητής στο πανεπιστήμιο Αθηνών.

 

-Η HLF είναι ο επίσημος χορηγός διατροφής:

FC Barcelona

Inter Millan

Valencia CF

LA Galaxy

Pumas

Sienna

Παναθηναϊκού (Basket)

Άρη

Carolina Costner

Victoria Beckham

και αμέτρητων άλλων πρωταθλητών και διασημοτήτων

 

-Η HLF έχει τα αποκλειστικά διαφημιστικά δικαιώματα του Lionel Messi για τα επόμενα 3 χρόνια. Κάποιοι θα μου πείτε: μα τόσο τυφλός? Πέφτει χρήμα ρε! Και συμφωνώ. Αλλά αναρωτήθηκε κανείς τι να κάνει κάτι ψοροχιλιάρικα που πήρε ο πιο ακριβοπληρωμένος παίχτης στον κόσμο? Άλλοι θα πουν: η όλη διαδικασία γίνετε για την προώθηση των προϊόντων, και ο Messi θα παίρνει ποσοστά. Σωστά, αυτό είναι κάτι πολύ πιθανό. Αλλά αυτό που μετράει είναι πως τα προϊόντα είναι όντως αποτελεσματικά.

 

-Έχουν γίνει 4 επίσημες κλινικές μελέτες που το αποδεικνύουν.

 

-Ένας χοντρούλης δεν θα γίνει αδύνατος και "φέτες" μέσα σε 1-2-3-4 μήνες. Τα προϊόντα δεν απευθύνονται για αδυνάτισμα, απευθύνονται για μια υγιεινή διατροφή, που περιέχει σε κάθε γεύμα όλα τα θρεπτικά συστατικά που χρειάζεται ένας οργανισμός για τις λειτουργίες που θα εκτελέσει. Μειώνει τις υπερβολές (ζάχαρη, μεγάλη αντιστάθμιση της ινσουλίνης σε paranormal επίπεδα, πολλά λιπαρά, κακοί υδατάνθρακες) και επίσης μειώνει τις ελλείψεις (νερό, βιταμίνες, ιχνοστοιχεία, μέταλλα, φυτικές ίνες, αντιοξειδωτικά μέσα) με αποτέλεσμα αν γυμνάζεσαι και λιγάκι (30 λεπτά+ ημερησίως) να χάνεις περιττό λίπος και τα κύτταρά σου να χτίζουν καθαρό μυϊκό ιστό.

 

Αυτά είναι κάποια από τα τρέχοντα στοιχεία της καθεαυτού Herbalife Ltd με βάση το Los Angeles, California. Δεν είναι παράλογα και αποδεικνύονται εύκολα, αν κάποιος εδώ δεν είναι πεισματάρης και εγωιστής στην άποψή του.

 

Σε ότι αφορά το MLM τώρα: είναι δύσκολο να βγάλεις λεφτά και να πετύχεις μέσω του δικτυακού marketing. Αυτό πολύ απλά σημαίνει ότι δεν απευθύνετε σε όλους.

 

Εγώ προσωπικά:

 

-Σπατάλησα μόνο 100 ευρώ για να πάρω το δικαίωμα να πουλάω. Άλλα 75 ευρώ για να μείνω ένα 2ήμερο σε ένα 5* ξενοδοχείο και να απολαύσω όλα τα παρελκόμενα (3 γεύματα, πισίνες, θάλασσα, spa) που ακόμα και απάτη να ήταν, θα άξιζε, εκτός και αν μου ζητούσαν και άλλα λεφτά μετά, κάτι που δεν έγινε.

 

-Δεν πρόκειται να δώσω δραχμή για να προαχθώ γρήγορα σε ένα από τα σκαλοπάτια της επιχείρησης. Όποιος το έκανε, ή χαζός ήταν και έχασε τα λεφτά του νομίζοντας ότι θα βγάλει γρήγορο χρήμα, ή πιάστηκε κορόιδο. Είπαμε, οι επιτήδειοι είναι αμέτρητοι, ειδικά στην εποχή μας.

 

-Μέχρι να δω εγώ αποτελέσματα και παρενέργειες στο σώμα μου δεν ασχολήθηκα με το συμβουλευτικό κομμάτι σε άλλους. Όταν όλα πήγαν καλά, έβγαζα ένα 25% της αξίας λιανικής των προϊόντων ως έξτρα εισόδημα στις 1-2 ώρες του ελεύθερου μου χρόνου που ασχολούμουν.

 

-Κάποτε θα έρθει και η προαγωγή αν ασχοληθώ - δεν υπάρχουν περιορισμοί, συνδρομές και πιέσεις αν έχεις πέσει σε αξιόλογο ανάδοχο που τηρεί τη δεοντολογία της επιχείρησης. Επιπλέον, δεν υπάρχουν χρονικοί ορίζοντες για να προαχθείς. Το κάνεις όποτε γουστάρεις. Αν αποτύχεις να μαζέψεις τους πόντους πωλήσεων για να προαχθείς μέσα στους, για παράδειγμα, 2 μήνες που σου δίνει η εταιρεία, πολύ απλά προσπαθείς τους επόμενους 2 και πάει λέγοντας επ'αορίστου.

 

-Τα κέρδη μου είναι λίγα - μέχρι τώρα βγάζω ένα 250άρι το μήνα για 2 συνεχόμενους μήνες, αλλά ασχολούμαι 1-2 ώρες τη μέρα, ευχάριστα. Δεν είναι και άσχημα - η πρώτη μου προτεραιότητα είναι πάντα η σχολή, όπως είπα η απασχόληση με τη Herbalife ήταν ένα τεστ της επιχειρηματικής ευκαιρίας.

 

Έτσι πέρασα εγώ στη HLF. Εννοείται πως δεν πρόκειται ακόμα να ποντάρω πάνω σε ένα τέτοιο σύστημα, αλλά δεν είστε όλοι εδώ σωστοί με τα σχόλιά σας. Για κάποιους δουλεύει.

 

Και για όποιον σκέφτεται ότι είναι παράλογο να τρώει σκόνες και milk-shakes αντί για φαγητό, ας σκεφτεί ότι έτσι μεγάλωσε. Όλες οι σκόνες (κρέμες) για τα μωρά είναι το ίδιο πράγμα - φυτικά αντικατάστατα θρεπτικών στοιχείων για να λειτουργήσει αποτελεσματικά ένας οργανισμός. Γιατί όταν πεινάς, ο οργανισμός σου δεν ζητάει ένα σουβλάκι, ή κοτόπουλο, ή ένα κομμάτι πίτσα...ζητάει θρεπτικά στοιχεία. Γιαυτό και επέρχεται κορεσμός με τη χρήση των προϊόντων της HLF. Άσε που η εταιρεία ποτέ δεν είπε ότι θα τρως μόνο αυτά αν ξεκινήσεις τη διατροφή της.

 

Α, και κάτι που ξέχασα να αναφέρω στα τρέχοντα στοιχεία της επιχείρησης:

 

-Ισχύει ο νόμος της ετικέτας. Δηλαδή? Περιέχουν ότι αναγράφετε στην ετικέτα. Το Ελληνικό Κρατικό Χημείο γνωρίζει.

 

-Ισχύει ο νόμος της υπερκατανάλωσης. Δηλαδή? Όσο και αν φας, ότι και αν καταπιείς και σε ότι ποσότητα, δεν πρόκειται να πάθεις τίποτα.

 

Αυτά εγκεκριμένα από τον Παγκόσμιο Οργανισμό Τροφίμων, από το Nutrition Advisory Board και από τον κορυφαίο Έλληνα διατροφολόγο για τη χώρα μας, Νικόλαο Σιταρά.

 

Και ξαναλέω: Σαφώς και πολλοί έπεσαν θύμα απάτης. Σαφώς και πολλοί επένδυσαν άσκοπα με σκοπό να χάσουν. Σαφώς και πολλοί εκμεταλλεύονται την επιχειρηματική ευκαιρία της HLF. Σαφώς και πολλοί είναι αντίθετοι με το συγκεκριμένο πλάνο marketing. Και σαφώς πολλοί θεωρούν πως μόνο η σκληρή δουλειά ανταμείβει καλά. Κανείς όμως δεν είπε πως θα πλουτίσετε με τη HLF. Απαιτεί μεθοδικότητα, τήρηση της δεοντολογίας της επιχείρησης, ενδιαφέρον και καλή θέληση - όπως κάθε δουλειά εκεί έξω.

 

Δεν μπορεί όμως κανείς να αμαυρώνει το όνομα μιας επιχείρησης για την οποία ισχύουν όλα τα παραπάνω. Δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου, όλα μπορείτε να τα διαπιστώσετε και μόνοι σας. Εγώ για παράδειγμα, πριν ασχοληθώ με την προώθηση, ήμουν ένας ευχαριστημένος πελάτης. Γιατί λοιπόν να βλέπω τέτοια σχόλια, και οι δικοί μου να αποδίδουν το παραμικρό στη Herbalife επειδή τα διαβάζουν αυτά? Πριν 1 μήνα είχα μια απλή γαστρεντερίτιδα και η μάνα μου καταδίκαζε τα προϊόντα της HLF. Η αρρώστια πέρασε σε 1 μέρα και ηρέμησε...ευτυχώς. Αν δεν διάβαζε τέτοια topics όμως, δεν θα είχα μαλώσει μαζί της επειδή δεν εμπιστεύεται τις επιλογές μου. Και στο κάτω-κάτω, αν έφταιγαν τα προϊόντα, αργά ή γρήγορα θα το μαθαίναμε. 31 χρόνια δεν υπήρξε το παραμικρό περιστατικό. Από τη στιγμή που Mahoney, ο διατροφολόγος των αστροναυτών της NASA, βοήθησε τον Mark Hughes να παρασκευάσει το πρώτο φυτικό συμπλήρωμα διατροφής της HLF, μέχρι τη στιγμή που η HLF απέκτησε περισσότερους από 70 εκατομμύρια καταναλωτές παγκοσμίως.

 

Οπότε προσοχή στις απάτες και τις επιλογές σας.

 

Αυτά λοιπό είδα εγώ με τα μάτια μου, χωρίς να θέλω να πείσω κανέναν. Και δεν έχω ανάγκη για extra χρήματα και ευκαιρίες του κώλου.

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

 

 

p.s. Δεν θα αναφέρω όνομα, όποιος επιθυμεί να μάθει ποιος είμαι μπορεί να στείλει ένα PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...