Προς το περιεχόμενο

Βάση για 120mm ανεμιστηράκι


yannis7777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ανεμιστηράκι της υπογραφής μου από την Thermaltake δεν μπορεί να βιδώσει στο κουτί γιατί έχει ένα προστατευτικό κάλυμα το οποίο δεν βγαίνει. Έτσι είναι αδύνατον να βιδωθεί το ανεμιστηράκι στο κουτί.

Υπάρχει στο εμπόριο βάση που να βιδώσει στο κουτί έτσι ώστε να τοποθετήσω το ανεμιστηράκι στη βάση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν μας βάλεις καμια φωτογραφία από το κουτι σου να καταλάβουμε τι λες μαλλον δεν θα μπορεσει να σε βοηθήσει κανείς!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω κάμερα διαθέσιμη αυτή τη στιγμή θα προσπαθήσω να γίνω πιο συγκεκριμένος.

Στο πλαϊνό τμήμα του κουτιού του Η/Υ υπάρχει μία υποδοχή με 4 βίδες για ανεμιστήραω 12 εκατοστών. Υπό κανονικές συνθήκες μπορώ να βιδώσω ένα ανεμιστήρα αλλά αυτός που έχω έχει ένα φούσκωμα που δεν μου επιτρέπει να τον βιδώσω στο κουτί. Αναρωτιέμαι λοιπόν αν υπάρχει στο εμπόριο βάση που να βιδώνει εκεί, ώστε να βάλω τον ανεμιστήρα στη βάση. Μάλιστα κάποια ακριβά κουτιά της αγοράς έχουν τέτοιες βάσεις εγκαταστημένες ώστε να μη βιδώνεις τον ανεμιστήρα αλλά να τον βάζεις (θηλυκώνεις ή συρταρωτό) σε αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα τώρα το έπιασα!!! Δυστυχώς για σένα τα μονα παρομοια που βρήκα μαυτό που ζητάς είναι μετατροπείς απο 120 σε 80 ή 90 αλλά τπτ που να παραμέναι σε 120!!!

Πάντως ρε συ! Πάνε πάρε ένα 120 φανακι χωρίς εξόγκωμα! Σιφά το έξοδο πια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως σου κάνουν κάτι antivibration clips

δεν είμαι σίγουρος δεν τα χω δει αλλά υποθέτω μπαίνουν κάπως αντί για βίδες? (α ναι το δείχνει και στο link)

αν ναι τότε λογικά μπορεί να σου δίνουν τον extra χώρο που χρειάζεσαι για την κοιλιά του ανεμιστήρα

υπάρχουν και σε ελληνικά καταστήματα

http://www.acoustiproducts.com/en/ultra_soft_fan_mounts.asp

 

edit: α αυτό πήρες, ωραίο φαίνεται (δεν ξέρω αλλά σίγουρα το βάζεις σωστά? μπας και πάει ανάποδα?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit: α αυτό πήρες, ωραίο φαίνεται (δεν ξέρω αλλά σίγουρα το βάζεις σωστά? μπας και πάει ανάποδα?)

 

Αν πάει ανάποδα δε φαίνονται οι ενδείξεις, το λινκ που μου έδωσες καλό αλλά όχι για αυτό το ανεμιστηράκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάει ανάποδα δε φαίνονται οι ενδείξεις, το λινκ που μου έδωσες καλό αλλά όχι για αυτό το ανεμιστηράκι...

γιατί δεν κάνουν? σαν παράδειγμα το δωσα το link απλά για να δεις για τι μιλάω, δε λέω για τα συγκεκριμένα, υπάρχουν ένα σωρό κλιπάκια, δεν κάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...