Προς το περιεχόμενο

Firmware για thomson DTH 160E


chkafe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά έλεος λίγο προσοχή στις συμβουλές σας όταν με μια λάθος κίνηση κινδυνεύει να χαλάσει το player για πάντα. Φόρτωσα το firmware για το thomson αλλα μάλλον δεν ήταν ακριβώς η συμβατή με το μοντέλο μου έκδοση και έμεινε με το πορτάκι ανοιχτό για μέρες. Τελικά είχε χαλάσει. Πρέπει να τονίζετε εσείς που υποτίθεται κατέχετε απο τεχνολογία ότι υπάρχει τέτοιος κίνδυνος...δεν υπήρχε περίπτωση να το δοκιμάσω. Τώρα είμαι για καινούργιο player χαρή στις συμβουλές σας και ειλικρινά δε μου περισσεύουν καθόλου. Ευχαριστώ πάντως σε όλους τους "ειδικούς".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το firmware ειναι το DTH109E. Για κανενα αλλο.

Αν δεν ησουν σιγουρος ποιον player εχεις, κακως εβαλες το firmware.

Δεν σου φταει κανενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που απαντάω σ'αυτό το ύφος αλλά είστε για γέλια. Το παίζετε ειδήμονες και δεν ξέρετε που πάν τα τέσσερα. Οφείλατε να γράφετε (εάν το γνωρίζατε) ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι σε περίπτωση λάθος firmware υπάρχει κίνδυνος ολοκληρωτικής καταστροφής του player. Αυτά και αντίος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να γελασεις οσο θελεις.

Απλα να σου πω οτι τo non-official firmware που πηρες απο το insomnia, και οχι απο το επισημο support της thomson, ειναι για χρηστες που τουλαχιστον γνωριζουν τι ειναι το firmware, και κυριως τι player εχουν.

Το "Θα σε γελάσω δεν ξέρω" δεν ειναι απαντηση.

Το firmware δεν ειναι πλαστελινη να ταιριαζει παντου.

Αλλα φανταζομαι οτι αυτο το ξερεις ηδη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 μήνες μετά...
  • 4 μήνες μετά...

γεια σας,

 

δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο μερος αλλα ψαχνω για firmware για ενα thomson ΔΤΗ 160 Β καθωσ και τροπο για να το περασω. προσπαθησα αλλα μου βγαζει ενα αρχειο με προεκταση .bin που δεν το αναγνωριζει, βοηθεια γιατι ειμαι ο ασχετος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

HELP!!! Σχετικα με το firmware του Thomson DTH 160E το οποιο ειναι σε μορφη .BIN. Το εγραψα σε οπως ηταν σε CD αλλα το DVD player δεν το αναγνωρίζει. Προσπαθω το αρχείο αυτο να το ανοιξω με διαφορα προγράμματα οπως WinISO, MagicISO, UltraISO, PowerISO ωστε να γραψω τα αρχεια που περιέχει αλλα τίποτα!!! Μήπως είναι καταστραμένο? Να προσθέσω οτι το γράφω με Nero Burning Rom επιλέγοντας CD-ROM (ISO) και κάνοντας τις ρυθμίσεις ISO 9660, Λειτουργία 2/ΧΑ, Χαμηλή ταχύτητα κλπ. Κάνω κατι λάθος? Please όποιοσ ξέρει ας βοηθήσει !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ το βρήκα!!

 

Burn with Nero Burning Rom (ISO)

the file must be name MTT1389.BIN

the CD name must be name CORETEK (Σημαντικό !!!)

Αναλυτικά οι ρυθμίσεις πρέπει να είνα:

A) Data mode: Mode 1

File system: ISO 9660 only

C) File namne length: Max. of 11 = 8+3 (Level 1)

D) Character set: ISO 9660 (Standard ISO CD-ROM)

On the tab Label at ISO 9660 you should write CORETEK

 

θα το καψεις σε ενα δισκακι CD-RW(finalize), με μικρη ταχυτητα και θα το βαλεις να το διαβασει ο player...

Μολις ανοιξει το πορτακι βγαλε το δισκακι εξω και περιμενε...περιπου 1 λεπτο

...μολις κλεισει, θα εχει ολοκληρωθει η αναβαθμιση...κλεισε το On/Off και ξανανοιξέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Καλησπέρα,

 

Εμένα είναι το DTH 160E και κατέβασα το firmware, έκανα όλη την διαδικασία που ανέφερε ο φίλος παραπάνω, μόνο που δεν έγραψα το αρχείο της αναβάθμισης σε CD-RW αλλά σε σκέτο CD-R το έβαλα στο player, μου έβγαλε “upgrade file detected press play to start” Ωραία λέω και εγώ, πατάω start και ξεκινάει, κάποια στιγμή κάνει reset το player από μόνο του, και ξανά αρχίζει την διαδικασία. Άρχισε να με λούζει κρύος ιδρώτας. Πατάω stop και open (eject) αλλά τζίφος.. Δεν ανοίγει ενώ γράφει open. Το βγαζω από το ρεύμα το βάζω πάλι, τίποτε πάλι τα ίδια, δεν κάνει open. Πάει χάλασε λέω και κρίμα γιατί το έχω δουλέψει το πολύ 5 φορές. Κρίμα λέω (βάζω τα κλάματα) η γυναίκα να με κοροϊδεύει, (παρόλο που είμαι ηλεκτρονικός στο επάγγελμα και ασχολούμαι χρόνια με το service), τα ‘χώνω’ στην γυναίκα μου που με κορόιδευε.. , το ξηλώνω το μηχάνημα το φέρνω στο εργαστήριο το ξαναβάζω στο ρεύμα, πατάω open… και ναι! Βγάζει έξω το CD. Βάζω μετά ένα dvd-r με μια ταινία με υπότιτλους πατάω play και όλα καλά!!. Βλέπω επιτέλους ελληνικά και όχι αλαμπουρνέζικα !

 

Όλα τα παραπάνω μου συνέβησαν και σκέφτηκα να τα μοιραστώ μαζί σας..

 

(όλα τα παραπάνω είναι αλήθεια εκτός από εκεί που λέω ότι έβαλα τα κλάματα).

 

Καλό βράδυ σε όλους :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...