Προς το περιεχόμενο

Πως να παρω Ολοκληρο screenshot απο μια ιστοσελιδα?


vaggelisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως να παρω screenshot απο ιστοσελιδα και να ειναι ολοκληρη σ αυτο?

Να γινω λιγο πιο σαφης γιατι ο τιτλος δε μου γεμιζει το ματι

 

συγκεκριμενα screenshot απο τη νομικη απο τα δηλωμενα μαθηματα(αυτο δεν εχει πολλη σχεση)

αυτο ομως που εχει σχεση ειναι οτι θελω ουσιαστικα να παρω σαν εικονες αυτες τις εικονες που προβαλλονται κατα την προεπισκοπηση εκτυπωσης απο τον friefox η τον internet explorer(δεν εχω εκτυπωτη συνδεδεμενο -βασικα εκτυπωση θελω να κανω) χωρις να επεξεργαστω την εικονα με προγραμματα ραβω/κοβω/κολλαω

 

βασικα

θελω το screenshot να περιλαμβανει ολοκληρη τη σελιδα(δηλαδη ειναι σελιδα που εχει scroll down/up)

δοκιμασα το faststone screen capture και δε βρηκα λυση

επισης το webshot που παιρνει screenshot αφου του δωσεις το url αυτης

ομως εκει υπαρχει το προβλημα οτι για να μπεις στη σελιδα πρεπει να βαλεις username password

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις σχετικά προγράμματα τύπου Snagit πήγαινε σε αυτό το site (Thumbalizr.com) πληκτρολόγησε την διεύθυνση και πάρε ολόκληρο το μήκος του site σε μία εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράτα τα windows, πάτα το πλήκτο printscreen, πήγαινε στο paint, κάνε paste, σώσε ως εικόνα. Μετά κάνε scroll down την σελίδα και ξανακάνε το ίδιο. Εντάξει δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά κάτι είναι και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την περιγραφή σου ζαλίστικα απίστευτα!!!

Νομίζω ότι ο τίτλος ήταν πιο περιγραφικός :-D

 

Βασικά αυτό που θέλεις εγώ συνήθως το κάνω με το acrobat pdf.. Μετατρέπω δηλαδή ολόκληρη τη σελίδα σε pdf απλά εκτυπώνοντάς τη. Δεν ξέρω ποιο δωρεάν πρόγραμμα μπορεί να το κάνει αυτό, αλλά σίγουρα το κάνει το adobe acrobat professional το οποίο σου εγκαθιστά έναν εκτυπωτή που τυπώνει σε pdf ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Firefox βάλε το add-on "Save As Image" (προστίθεται ένα νέο context menu, όταν κάνεις δεξί κλικ στη σελίδα),

 

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3408

 

Και θα έχεις κάτι τέτοιο (το έχω κάνει resize επειδή ήταν αρκετά μεγάλο)

 

insomniagrxj4.th.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατ' αρχάς πέτα τα windows και βάλε Linux.

Μετά πέτα και το pc alltogether,και ξεγράψου κι απ΄τη Νομική.Καλύτερα μάλιστα φύγε κι απ΄τη χώρα.Δικηγόρους έχουμε πολλούς.Κι Έλληνες πολλούς.Και η ανεργία θερίζει.Δηλαδή πώς την είδες,δε το σκέφτεσαι καθόλου το μέλλον της χώρας σου;Παρά μόνο πώς θα γίνεις Κούγιας στη θέση του Λυκουρέζου;Τράβα πάνε εθελοντής στην Αφρική παιδάκι μου.Κάπου που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χρειάζεσαι.Ή απλά βάλε το addon που πρότεινε ο sotos65 στον Firefox.Πού να περνάς Linux νυχτιάτικα.Ή να τρέχεις στην Αφρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε και την Free έκδοση του Pearl Crescent Page Saver.

 

Pearl Crescent Page Saver is an extension for Mozilla Firefox that lets you capture images of web pages. These images can be saved in PNG or JPEG format. Using Page Saver, you can capture an entire page or just the visible portion. Options let you control whether images are captured at full size (which is the default) or scaled down to a smaller size.

 

Homepage:

http://pearlcrescent.com/products/pagesaver/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Τράβα πάνε εθελοντής στην Αφρική παιδάκι μου.

 

Καλύτερα μάλλον πάνε κάπου ανάμεσα στον Άρη κ την Αφροδίτη. Μπορεί να βρεις κ τον washcloud. Θα έχετε απίστευτα πολλά να πείτε. Γιατί να τα γράφετε στα φόρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...