Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Wireless σύνδεση του PS3


hintiana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Έχω το Speedtouch 585 wireless router και προσπαθώ να συνδέσω το PS3 και δεν μπορώ με τίποτα. Μήπως υπάρχει καμμιά ιδέα τι μπορώ να κανω βήμα-βήμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλως ηρθες στο φορουμ.αν ειναι σαν το psp απλα εχει κατι σαν wizard σου λεει να πεις αν ειναι ad hoc ή infrastructure.διαλεγεις το δευτερο.μετα σουυ λεει τοssid που βρηκε τι κλειδωμα εχει κτλ.αρκει να ειναι ιδιο με το psp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Έχω ακολουθήσει οδηγίες, βλέπει το router, βλέπει την ΙΡ μου, συνδέεται στο δίκτυο, αλλά όταν πάει να συνδεθεί στο Playstation Network, ή κάνει time out ή μπαίνει για λίγο και με πετάει έξω. Μου βάζει μήνυμα για DNS error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω ότι το Router το έχω σε άλλο δωμάτιο και το PS3 αλλού και προσπαθώ να το συνδέσω ασύρματα. Μάλλον κάποιο πρόβλημα με την WLAN υπάρχει, γιατί όταν το συνέδεσα με το Ethernet δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα dns μπορεις να τα δωσεις και καρφωτα αλλα δεν 8α αλλαξει κατι.αυτο που βγαζει για dns οτι μαλλον δεν κανει resolve μαλλον το κανει επειδη δεν εχει internet και απλα αυτο νομιζει οτι ισως δεν παιρνει απαντηση απο τους dns.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 χρόνια αργότερα...
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Έχω ακολουθήσει οδηγίες, βλέπει το router, βλέπει την ΙΡ μου, συνδέεται στο δίκτυο, αλλά όταν πάει να συνδεθεί στο Playstation Network, ή κάνει time out ή μπαίνει για λίγο και με πετάει έξω. Μου βάζει μήνυμα για DNS error.

 

Παιδιά Καλησπέρα

 

Έχω παρόμοιο πρόβλημα με διαφορά ότι συνδέεται στο PSN παίζω και κάποια στιγμή με πετάει έξω και λέει DNS Error.Τι μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και εχω συναντησει πολλακις το προβλημα αυτο,απο τα συμπτωματα φταει η αποσταση της κονσολας απο το ρουτερ(ασυρματα μιλαω).Οταν επαιζα online και το ειχα σε δυσκολο μερος(3-4 τοιχοι ενδιαμεσα και κονσολα στο πατωμα)πολλες φορες πεταγε DNS error.Αν το εβαζα καπου ψηλοτερα εφτιαχνε μεχρι το επομενο 'ζορι'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to dns error ειναι γενικο και σιγουρα δεν ειναι dns error.απλα τα windows οταν δεν εχουν συνδεση η γενικα οποτε εχουν προβλημα επειδη δεν ανοιγει η σελιδα σου λενε dns error.ektos αν δεν εχει παρει Ip που εχει βλεπεις αλλο λαθος.οποτε το dns error μπορει να σημαινει οτι δεν εχεις καν νετ οπως μαλλον στην συγκεκριμενη περιπτωση.μια λυση θα ηταν να κανες Ping to ps3 απο ενα pc για να βλεπες αν πραγματι χανει την συνδεση η αν φαινεται μεσα απο το router αν ειναι ακομα συνδεδεμενο η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την λυση προτεινα κ εγω!

Μια ειναι η ethernet και η αλλη ειναι πιο κοντα στο ρουτερ!

Το εχω παθει πολλες φορες..δεν ξερω γιατι,το ps3 εχει αρκετα αδυναμο wireless.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την λυση προτεινα κ εγω!

Μια ειναι η ethernet και η αλλη ειναι πιο κοντα στο ρουτερ!

Το εχω παθει πολλες φορες..δεν ξερω γιατι,το ps3 εχει αρκετα αδυναμο wireless.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...