Προς το περιεχόμενο

c220 + windows vista???


sculper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας,

αγόρασα χθες το c220 και έχω windows vista.

ενώ όταν το έβαλα στην usb θύρα το αναγνώρισε κανονικά (μου έβγαλε στο device manager) δεν μου το αναγνωρίζει το mio transfer hack.

Νόμιζα ότι έφταιγε το προγραμματάκι, αλλά ούτε από Windows Mobile Device Center 6.1 for Windows Vista που εγκατέστησα, κατάφερα να το δω στα vista.

 

http://www.microsoft.com/windowsmobile/activesync/default.mspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

Έκανα τα κάτωθι:

1) Δεν έχω καταφέρει ακόμη ούτε σε XP να αναγνωρίσω την συσκευή c220. Αυτό που έκανα κατά τύχη και έπιασε ήταν το εξής, σύνδεσα το c220 με usb στο pc. Ξεκίνησα το mio transfer και μετα πήγα στο activesync 4.5 και πάτησα αρχείο > ρυθμίσεις σύνδεσης > σύνδεση. Και με το που πατάω το σύνδεση ενεργοποιείται και το Mio Transfer και βλέπει το c220, αλλά γενικά δεν το βλέπουν τα windows.

2) Rename δεν γινόταν με τίποτα ο φάκελος miomap (ο δεύτερος). Λογικά δεν γινόταν διότι το αρχείο που είχε μέσα miomap.exe ήταν σε χρήση. Κατάφερα να κάνω rename τον φάκελο κάνοντας rename το miomap.exe. Έκανε conflict στο restart αλλά τουλάχιστον έκανα την δουλειά μου.

3) Κατάφερα να το κάνω να βλέπω win mobile 05.

4) Μετά αντέγραψα σε ένα φάκελο το dest7 που κατέβασα από γνωστό site (την έκδοση, που παίζει κατευθείαν και δεν χρειάζεται να κάνεις install.

5) Όταν πήγα να τρέξω την εφαρμογή μου μιλάει για fatal error.

 

 

Αυτά που θα ήθελα από εσάς:

1) Πως θα καταφέρω να δουν τα windows XP ή Vista το c220?

2) Μιας και δεν μπορούν να το δουν τα windows δεν μπορώ να επαναφέρω την συσκευή στην αρχική της κατάσταση, άλλος τρόπος???

3) Σχετικά με dest7 αυτό περνάτε και εσείς? Την έκδοση που είναι για pocket pc???

4) Υπάρχει κάποιος στο κέντρο (στο οποίο και κινούμε) που θα μπορούσε να μου δώσει από κοντά τα φώτα του?

5) Μιας και δεν το βλέπουν τα windows λέτε να έχει πρόβλημα? Και χρειάζεται να το πάω για service???

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

όποιος θέλει ας στείλει και μαιλ η πμ

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...