Προς το περιεχόμενο

Πήρα MacBook και το μετάνιωσα...


kiriga81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην μπερδεύουμε τα πράγματα, άλλο πράγμα το Mac και άλλο τα PC με τα Windows. Τίποτα δεν είναι καλύτερο και τίποτα χειρότερο. Το κάθε ένα είναι για τη δουλειά του. Μπορείς να παίξεις Crysis στο Mac? Όχι. Είναι κάτι άλλο. Δεν είναι χειρότερο, ούτε καλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Για να μην μπερδεύουμε τα πράγματα, άλλο πράγμα το Mac και άλλο τα PC με τα Windows. Τίποτα δεν είναι καλύτερο και τίποτα χειρότερο. Το κάθε ένα είναι για τη δουλειά του. Μπορείς να παίξεις Crysis στο Mac? Όχι. Είναι κάτι άλλο. Δεν είναι χειρότερο, ούτε καλύτερο...

 

Όχι διαφωνώ ... Συμφωνώ στο ότι τα Mac δεν κάνουν για παιγνίδια αλλα αυτό διορθώνετε μέσω boot camp .. Για τα προβλήματα των Windows αντιθέτως δεν υπάρχει λύση ( τουλάχιστον μέχρι κάποιο νέο version ) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάνει το MBP ?? Έχω MBP από τον Αύγουστο του 06 και είναι το ίδιο όμορφο και γυαλιστερό όπως τιν πρώτη του μέρα :-D

 

Είσαι τυχερός τότε ή εγώ άτυχος διότι έχω δύο ΜΒΡ... το ένα ξέβαψε μετά την τελευταία σειρά των πλήκτρων, ακριβώς κάτω από τα μηλαράκια, το δε άλλο παρουσίασε πρόβλημα στην οθόνη αλλά ευτυχώς το έστειλα στην rainbow εντός εγγύησης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ στο ότι τα Mac δεν κάνουν για παιγνίδια αλλα αυτό διορθώνετε μέσω boot camp

 

Μόνο που επειδή μιλάμε για παιχνίδια τύπου crysis, δείξε μου σε παρακαλώ ποιο σύστημα με σήμα τη μαναβική έρχεται με 8800gtx. Διότ σαφώς και αν θες να παιξεις περιστασιακα Warhamme 40k + NFS Undergroung η ATI 2600 σου αρκεί, αλλά απο κει και πέρα????

 

Δεν πάω να βγάλω φόλα τα μήλα επειδή δεν έχουν κάρτες γραφικών για παιχνίδια. Απλώς αυτό που λέω είναι ότι το πρόβλημα στα παιχνίδια δεν είναι μόνο θέμα συμβατότητας και ως εκ τούτου δε μπορεί να επιλυθεί απλως με ένα bootcamp ή ένα dual boot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει το mac pro με 8800gt και τιμη απο 2350 ευρω(με εναν 4core)...

 

Αλλα κατα τα αλλα δεν νομιζω οτι καποιος παιρνει τον mac pro για να παιξει παιχνιδια,ουτε παιρνει καποιον αλλον mac για να παιξει παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι τυχερός τότε ή εγώ άτυχος διότι έχω δύο ΜΒΡ... το ένα ξέβαψε μετά την τελευταία σειρά των πλήκτρων, ακριβώς κάτω από τα μηλαράκια, το δε άλλο παρουσίασε πρόβλημα στην οθόνη αλλά ευτυχώς το έστειλα στην rainbow εντός εγγύησης...

 

Thank God, το δικό μου ακόμα καλά κρατεί :-) Κτύπα ξύλο, κανένα πρόβλημα τόσο κοσμητικό όσο και λειτουργικό ..

 

Μόνο που επειδή μιλάμε για παιχνίδια τύπου crysis, δείξε μου σε παρακαλώ ποιο σύστημα με σήμα τη μαναβική έρχεται με 8800gtx. Διότ σαφώς και αν θες να παιξεις περιστασιακα Warhamme 40k + NFS Undergroung η ATI 2600 σου αρκεί, αλλά απο κει και πέρα????

 

Δεν πάω να βγάλω φόλα τα μήλα επειδή δεν έχουν κάρτες γραφικών για παιχνίδια. Απλώς αυτό που λέω είναι ότι το πρόβλημα στα παιχνίδια δεν είναι μόνο θέμα συμβατότητας και ως εκ τούτου δε μπορεί να επιλυθεί απλως με ένα bootcamp ή ένα dual boot.

 

Δεν προσπαθώ να εξισώσω τα Mac με τα PC στον τομέα των παιγνιδιών, προς Θεου ... Αναμφίβολα για κάποιον που ασχολείτε με high-end gaming σε PC, ένας Windows-based υπολογιστής είναι απαραίτητος .. Αλλά, μετά το Warhammer kai NFS ( η μάλλον καλύτερα μετά το WOW και το FM 2008 ), αν με ρωτάς αγοράζεις κονσόλα ;) Γιατί ότι PC και να έχεις, μετράς αντίστροφα μέχρι το επόμενο "crysis" ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kiriga81 εμενα μου κανει εντυπωση πως ενω ειχες ibook εχεις αυτες τις αποριες οι οποιες μου θυμιζουν αγνοια γιατι μονο ενας new user θα μπορουσε να τις πει ο οποιος βιαστικε να βγαλει συμπερασματα οτι ισχυε ισχυει δεν αλλαξανε και πολλα πραματα νομιζω αν και ποτε μου δεν ειχα ibook tespa

 

θα συμφωνισω μονο στο οτι το tiger με αφισε αρκετα πιο ευχαριστιμενο σε σχεση με το leopard απο αποψη σταθεροτητας ως τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χαμηλώσεις το macbook πριν το κλήσεις τότε ο ήχος δεν θα ακούγεται. (επίσης μπορείς να μην κάνεις shutdown αλλά απλά sleep) (Αντέχει περίπου 10 μέρες και ανοίγει σε 2 sec χωρίς κανέναν ήχο).

 

10 μέρες; Εμένα έχει να πάει για κανονικό shutdown κάτι μήνες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kiriga81 εμενα μου κανει εντυπωση πως ενω ειχες ibook εχεις αυτες τις αποριες οι οποιες μου θυμιζουν αγνοια γιατι μονο ενας new user θα μπορουσε να τις πει ο οποιος βιαστικε να βγαλει συμπερασματα οτι ισχυε ισχυει δεν αλλαξανε και πολλα πραματα νομιζω αν και ποτε μου δεν ειχα ibook tespa

 

θα συμφωνισω μονο στο οτι το tiger με αφισε αρκετα πιο ευχαριστιμενο σε σχεση με το leopard απο αποψη σταθεροτητας ως τωρα

 

και μένα αυτό μου φαίνεται περίεργο..

ακούγεται σαν νέος user,και όμως νέος user με ibook?

ίσος τελικά δεν μπήκε απλά ποτε στη φιλοσοφία του osx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά για κάποια άλλα όπως πχ ότι ξεβάφει το MBP που έχω εγώ και μάλιστα 10 μέρες μετά την εγγύηση τι να πεις...

Μήπως εννοείς MacBook? Αυτά είναι από πλαστικό. Τα MacBookPro είναι από αλουμίνιο, συνεπώς θεωρώ λίγο δύσκολο να ξεβάφουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας!Σε κανένα μήνα περιπου θα αγοράσω laptop και επειδή από mac δεν κατέχω και πολλά(για την ακρίβεια δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου με mac απλά με συμβούλεψαν όλοι να το επιλέξω και επειδή το ψάχνω γενικότερα το θέμα είμαι σχεδον έτοιμος να το πάρω),θέλω να μου πείτε αν το mac που επέλεξα αξίζει τα λεφτά που θα δώσω!αυτό είναι το mac που επέλεξα:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904007

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας!Σε κανένα μήνα περιπου θα αγοράσω laptop και επειδή από mac δεν κατέχω και πολλά(για την ακρίβεια δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου με mac απλά με συμβούλεψαν όλοι να το επιλέξω και επειδή το ψάχνω γενικότερα το θέμα είμαι σχεδον έτοιμος να το πάρω),θέλω να μου πείτε αν το mac που επέλεξα αξίζει τα λεφτά που θα δώσω!αυτό είναι το mac που επέλεξα:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904007

 

Μην το πάρεις αυτή τη στιγμή. Όπου νά' ναι θα βγει ανανεωμένη έκδοση

 

http://buyersguide.macrumors.com/#MacBook_Pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To MBP αξίζει όλα τα λεφτά του από το πρώτο ως το τελευταίο ευρώ. Αυτή την στιγμή όμως καλύτερα να περιμένεις καθώς εντός δύο εβδομάδων αναμένονται τα καινούργια με Penryn επεξεργαστή και multitouch touchpad (και LED οθόνη ο 17άρης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αμ, το άλλο; Αν έχεις να αγγίξεις το πληκτρολόγιο αρκετή ώρα, κατά 90% όταν αρχίσεις να πληκτρολογείς, δεν θα δεχτεί τον πρώτο σου χαρακτήρα.

 

 

Παιδια αυτο δεν το κανει σε κανεναν αλλο?

Εμενα το κανει (ΜΒΡ) και ειναι λιγο εκνευριστικο.

Μηπως ξερει κανεις πως μπορει να διορθωθει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...