Προς το περιεχόμενο

Πήρα MacBook και το μετάνιωσα...


kiriga81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς πες μας ποια προβλήματα σε προβληματίζουν. Κατα δεύτερον έχω να σου πω ότι όπως κάθε φορά που βγαίνει κάποιο καινούριο προιον υπάρχουν παιδικές ασθένειες, τι ςοποίες η Apple τις λύνει σχετικά γρήγορα. Π.χ. εγώ πήρα το macbook αμέσως σχεδόν όταν βγήκε και μου παρουσίασε το πρόβλημα του moowing ο ανεμιστήρας. Τότε δεν είχε βγει ακόμα το update που το διόρθωνε...τους πήρα τηλέφωνο την επόμενη μέρα το παρέλαβαν τον macbook από το σπίτι μου μεσα σε 4 μέρες είχε έρθει το καινούριο...

 

Το MacBook Pro είναι πια πάρα πολύ ώριμο προιόν οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις κάποιο πρόβλημα, εκτός φυσικά αν πέσεις σε κάποιο προβληματικό μεμονωμένο περιστατικό, που φυσικά τότε και θα στο αλλάξουν μιας και θα είσαι μέσα στην εγγύηση... Επίσης θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να πάρεις και την επέκταση εγγύησης στα 3 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδιά τι με προβληματίζει? Αναφορές για προβλήματα στο wireless lan, λέγετε από τούς χρήστες ότι μετά από κάποιο χρονικό διάστημα χάνεται η σύνδεση, προβλήματα με την θερμοκρασία σε σημείο που ΄΄ * Users have reported extreme heat issues. Heavy load on the MacBook Pro can make the machine hot to the touch. It is possible to burn yourself if your skin is sensitive to heat. Apple's tech support line will inform you that this machine is *not* meant to be used on your lap, hence it being called a "notebook". Apple has stated that it can not guarantee the machine will run within specifications if used on your lap.

* The strip of metal above the FN keys at the top of the keyboard becomes unreasonbly hot.

* The area of the MacBook just below the keyboard becomes hot to the touch. ΄΄

Electric Shock from MBP while plugged in for charging

 

* When my MBP is plugged in I get an electric vibration (mild shock) feeling. Sometimes, when typing, I will get a painful shock from just above the disk drive. This mild electric vibration occours simultaneously with the hissing sound other users are hearing.

Δεσ εδώ http://www.youtube.com/watch?v=IPdtDHjr3QM

Όλα τα υπόλοιπα εδώ http://www.appledefects.com/wiki/index.php?title=MacBook_Pro

Δεν ξέρω αν κάποια από αυτά έχουν διορθωθεί ή όχι και δεν ξέρω ποιός μπορεί να μου δώσει μια ξεκάθαρη και τίμια απάντηση για αυτό (σίγουρα δεν έχω την απάιτηση αυτή από εσάς, συζήτηση κάνω), παρόλα αυτά αν κάποιος ξέρει πυο μπορεί να βρώ κάποια στοιχεία ή πληροφορίες για διορθωτικές ενέργειες της εταιρίας για τα παραπάνω προβλήματα θα βοηθούσε. Γιάτί όπως είπα στο πρώτο μου post ήμουν ΄΄καρφωμένος με χίλια΄΄ για macbook pro αλλά βλέποντα αυτά φρενάρισα απότομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν προσεξες το video στο youtube ειναι πριν εναμιση χρονο ....οπως και στο appledefects τα περισσοτερα προβληματα αφορουν τα παλια μηχανηματα...

Οντως τα προηγουμενα macbook pro ειχαν καποια προβληματα ειδικα στην αρχη , τα οποια ομως διορθωθηκαν ...

Στην τωρινη γενιά δε, τα προβληματα ειναι πολυ, πολυ ,λιγοτερα ...

Εχεις δικιο φυσικα που περιμενεις κορυφαια ποιοτητα οταν πληρωνεις κατι παραπανω απο κατι αλλο...αλλα αληθεια εχεις δει το macbook pro απο κοντα ?? Το εχεις βαλει διπλα σε ενα αντιστοιχης αξιας Windows Laptop ??

 

Aν και προσωπικη μου αποψη ειναι παρακινδυνευμενο να πηγαινεις στο ποιο κορυφαιο προιον μιας σειρας , πληρωνοντας την λεγομενη "premium price" , oταν ολοι γνωριζουμε οτι η τεχνολογια τρεχει με τετοια ταχυτητα ...

 

 

Περισσοτερο πρεπει να σμας νοιαζει το πως θελουμε να το χρησιμοποιησουμε και αν κανει ολα αυτα που ζηταμε και με τον τροπο που θελουμε....ειδικα οταν η τιμη φτανει τοσο ψηλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος MBP εδώ και 1 χρόνο κ κάτι-πανευτυχής κάτοχος. Το μηχάνημα έχει σταθεί αντάξιο των προσδοκιών μου, ίσως και παραπάνω αφού συνεχίζει να με εκπλήσσει το ρημάδι με την ευχρηστία-λειτουργικότητα-καλαισθησία του. Τυχαίνει να έχει η αδερφή μου ενα Sony, το FZ-21M και έχω δουλέψει μαζί του. Αγκαρία! Πραγματικά, απο την αίσθηση των πλαστικών του μέχρι τη λειτουργικότητα του λειτουργικού του(Vista) δεν συγκρίνεται. Το μόνο "πρόβλημα" που είχα είναι της μπαταρίας που σπάνια παει απο το 30% στο 0%, άλλα με ενα calibration είναι ok . Αν έπαιρνα σήμερα mac,με τα λεφτά που έδωσα για το MBP, θα έπαιρνα εναν iMac και ενα Macbook. Δε μετανιώνω όμως, χαίρομαι που έχω την ευκαιρία να δουλεύω με ενα MBP. Έχω συστήσει σε 3 φίλους μου, αγόρασαν imac ή macbook και ακόμα με ευγνομονούν. Ιδιαίτερα αν προορίζεται για κοπέλες και χρήση internet-music-videos-dvds-multimedia γενικά, δεν χωράει δεύτερη σκέψη(το design και μόνο θα τις γοητεύσει).

 

Αν το σκέφτεται κάποιος να αγοράσει, ας τους ρίξει μια ματιά απο κοντά, να τα δουλέψει σε κανα φίλο αν υπάρχουν να δει πως είναι και have a nice switch!! Επίσης θέμα προδαρμογής στο Mac Os X ,tiger ή leopard δεν τίθεται είναι πανεύκολο. Ασπάζομαι πλήρως το δόγμα Once you go Mac, you never go back!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος MBP εδώ και 1 χρόνο κ κάτι-πανευτυχής κάτοχος. Το μηχάνημα έχει σταθεί αντάξιο των προσδοκιών μου, ίσως και παραπάνω αφού συνεχίζει να με εκπλήσσει το ρημάδι με την ευχρηστία-λειτουργικότητα-καλαισθησία του. Τυχαίνει να έχει η αδερφή μου ενα Sony, το FZ-21M και έχω δουλέψει μαζί του. Αγκαρία! Πραγματικά, απο την αίσθηση των πλαστικών του μέχρι τη λειτουργικότητα του λειτουργικού του(Vista) δεν συγκρίνεται. Το μόνο "πρόβλημα" που είχα είναι της μπαταρίας που σπάνια παει απο το 30% στο 0%, άλλα με ενα calibration είναι ok . Αν έπαιρνα σήμερα mac,με τα λεφτά που έδωσα για το MBP, θα έπαιρνα εναν iMac και ενα Macbook. Δε μετανιώνω όμως, χαίρομαι που έχω την ευκαιρία να δουλεύω με ενα MBP. Έχω συστήσει σε 3 φίλους μου, αγόρασαν imac ή macbook και ακόμα με ευγνομονούν. Ιδιαίτερα αν προορίζεται για κοπέλες και χρήση internet-music-videos-dvds-multimedia γενικά, δεν χωράει δεύτερη σκέψη(το design και μόνο θα τις γοητεύσει).

 

Αν το σκέφτεται κάποιος να αγοράσει, ας τους ρίξει μια ματιά απο κοντά, να τα δουλέψει σε κανα φίλο αν υπάρχουν να δει πως είναι και have a nice switch!! Επίσης θέμα προδαρμογής στο Mac Os X ,tiger ή leopard δεν τίθεται είναι πανεύκολο. Ασπάζομαι πλήρως το δόγμα Once you go Mac, you never go back!!

 

Γιώργο γεια σου, δηλαδή δεν έχεις καθόλου προβλήματα με θερμοκρασίες, θόρυβο του φαν, διαρροή ρεύματος και ένα κάρο από αυτά που βλέπω και διαβάζω στο δίκτυο? Η εμπειρία σου θα με βοηθούσε πολύ, συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι, ενδιαφέρομαι για το Macbook pro διότι θα δουλεύω σε video editing / aythoring

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο γεια σου, δηλαδή δεν έχεις καθόλου προβλήματα με θερμοκρασίες, θόρυβο του φαν, διαρροή ρεύματος και ένα κάρο από αυτά που βλέπω και διαβάζω στο δίκτυο? Η εμπειρία σου θα με βοηθούσε πολύ, συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι, ενδιαφέρομαι για το Macbook pro διότι θα δουλεύω σε video editing / aythoring

 

Εγω θα σου πω να κανεις μια βολτα απο τα multirama στον Πειραια ...

Δες ολα τα μοντελα με την ησυχια σου και ανοιξε το δικο σου εκει να το δοκιμασεις πριν το αγορασεις ....-) !!!!

Οσον αφορα τωρα για τον τυπο δουλειας που θελεις να κανεις σιγουρεψου πρωτα οτι σε καλυπτει το Mac Os γενικα και μετα προχωρα ακαθεκτος !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε. Θα αναφερθώ στα παραδέιγματα που αναφέρεις γιατι τώρα δε μου έρχεται κατι άλλο στο μυαλό, λοιπόν: θερμοκρασία, φυσιολογικότατη εντός του MBP , στο πλαίσιο του ωστόσο λόγω αλουμινίου αυξάνεται η θερμοκρασία (όταν ζεσταινεται κ η *CPU η οταν δεν αεριζεται καλά π.χ πάνω σε κουβέρτα..). Θόρυβος ανεμιστήρων(έχει 2, αριστερα κ δεξιά κάτω απτα ηχεία φαντάσου): Σε κατάσταση idle δουλέυουν στις 2000rpm, και ακούγονται μόνο αν δεν ακούγεται τίποτα αε ακτίνα 1 μιλίου.. Μετά τις 3500 ακόυγονται(κόφτης στις 6000) αλλά αυτό συμβαίνει όταν κάνεις απαιτητικές εργασίες ή εχεις μπλοκάρει τους αεραγωγούς του(όταν δλδ ανεβαίνει η θερμοκρασία της CPU). Όσον αφορά τη διαρροή ρεύματος, το έχω ακούσει το φαινόμενο. Μόλις πριν μια βδομάδα(μετά απο 1 χρόνο δλδ) ένιωσα κάτι να με ᾽γαργαλάει᾽ εκέι που ακουμπούν οι καρποί κ αφού έπαιζα 1 ώρα ακουμπώντας-ξεακουμπώντας κ βάζοντας-βγάζοντας το φορτιστή είπα οτι μπορεί να είναι διαρροή ρεύματος. Τώρα να φανταστεις το δοκιμάζω και δεν συμβαίνει τίποτα.

 

Σημαντική σημείωση για τη θερμοκρασία, όταν το MBP έιναι σε full load δλδ όσο πιο ζεστό μπορεί να γίνει δεν το ακουμπάμε στα πόδια μας γιατι απλά καίει κ η περιοχή είναι ευάισθητη. Αλλά είπαμε αυτό συμβαίνει όταν εμείς το ζορίζουμε ή του κλείνουμε τις διόδους αέρα.

Αυτά προς το παρόν, για οποιαδήποτε άλλη απορία μη διστάσεις. Τα λεφτά είναι πολλά κ η απόφαση δύσκολη, i know

 

Edit: Μόλις θυμήθηκα οτι πριν 2 μήνες φίλος μου αγόρασε MBP για τον πατέρα του, το τελευταιο μοντέλο 2,2Ghz και μέχρι τώρα όλα κομπλέ. Το δικό μου είναι το προηγούμενο 2,33Ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αφου ειναι το θρεντ των μακ-παραπονων να πω κ γω το δικο μου..:P

σε leopard,πως στο καλο κανεις cycle(κυκλική επιλογή) των επιλογών που σου εμφανιζονται σε ενα dialog box...το tab παντως δε δουλευει..(ουτε alt+tab,ουτε shift+tab);;;;

edit:ακυρο,δεν ειχα ενεργοποιημενο το Full Keyboard Access(All Controls) apo ta Sytem Preferences->Keyboard & Mouse->Keyboard Shortcuts

--το αναφέρω για να υπαρχει...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε. Θα αναφερθώ στα παραδέιγματα που αναφέρεις γιατι τώρα δε μου έρχεται κατι άλλο στο μυαλό, λοιπόν: θερμοκρασία, φυσιολογικότατη εντός του MBP , στο πλαίσιο του ωστόσο λόγω αλουμινίου αυξάνεται η θερμοκρασία (όταν ζεσταινεται κ η *CPU η οταν δεν αεριζεται καλά π.χ πάνω σε κουβέρτα..). Θόρυβος ανεμιστήρων(έχει 2, αριστερα κ δεξιά κάτω απτα ηχεία φαντάσου): Σε κατάσταση idle δουλέυουν στις 2000rpm, και ακούγονται μόνο αν δεν ακούγεται τίποτα αε ακτίνα 1 μιλίου.. Μετά τις 3500 ακόυγονται(κόφτης στις 6000) αλλά αυτό συμβαίνει όταν κάνεις απαιτητικές εργασίες ή εχεις μπλοκάρει τους αεραγωγούς του(όταν δλδ ανεβαίνει η θερμοκρασία της CPU). Όσον αφορά τη διαρροή ρεύματος, το έχω ακούσει το φαινόμενο. Μόλις πριν μια βδομάδα(μετά απο 1 χρόνο δλδ) ένιωσα κάτι να με ᾽γαργαλάει᾽ εκέι που ακουμπούν οι καρποί κ αφού έπαιζα 1 ώρα ακουμπώντας-ξεακουμπώντας κ βάζοντας-βγάζοντας το φορτιστή είπα οτι μπορεί να είναι διαρροή ρεύματος. Τώρα να φανταστεις το δοκιμάζω και δεν συμβαίνει τίποτα.

 

Σημαντική σημείωση για τη θερμοκρασία, όταν το MBP έιναι σε full load δλδ όσο πιο ζεστό μπορεί να γίνει δεν το ακουμπάμε στα πόδια μας γιατι απλά καίει κ η περιοχή είναι ευάισθητη. Αλλά είπαμε αυτό συμβαίνει όταν εμείς το ζορίζουμε ή του κλείνουμε τις διόδους αέρα.

Αυτά προς το παρόν, για οποιαδήποτε άλλη απορία μη διστάσεις. Τα λεφτά είναι πολλά κ η απόφαση δύσκολη, i know

 

Edit: Μόλις θυμήθηκα οτι πριν 2 μήνες φίλος μου αγόρασε MBP για τον πατέρα του, το τελευταιο μοντέλο 2,2Ghz και μέχρι τώρα όλα κομπλέ. Το δικό μου είναι το προηγούμενο 2,33Ghz

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, το wireless lan το έχεις δουλέψει? Με ενδιαφέρει γιατί στην δουλεία μου θα μπορώ να το εκμεταλλεύομαι, λέγετε ότι χάνει την σύνδεση μετά από κάποιο χρονικό διάστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wireless δουλεύει άψογα, σέ οσα δίκτυα έχει ξανασυνδεθεί και βρίσκονται εντός εμβέλειας με το που το ανοίγεις συνδέεται μόνο του στο δευτερόλεπτο. Συνέχεια με wireless δουλεύω και δεν είχα ποτε πρόβλημα. Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει είναι σε πρωτόκολο 802.11n γιατί δεν έχω router n

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σε κάθε εταιρία σε όλα τα προϊόντα, κάτι ξεφεύγει στον ποιοτικό έλεγχο. Και φυσικά όσοι έχουν πρόβλημα βγαίνουν στο internet και το λένε. Για παράδειγμα στο thread Forthnet 2Play βλέπεις ένα κάρο παράπονα από χρήστες που όντως έχουν πρόβλημα. Εγώ που δεν έχω πρόβλημα τι να βγω να πω;

 

Θέλω να πω με λίγα λόγια ότι κανένα προϊόν δεν είναι τέλειο. Ειδικά στα Mac, για κάθε παραπονεμένο χρήστη, υπάρχουν άλλοι 100 ευχαριστημένοι. Άρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπάνω διάβασα να συγκρίνουμε έναν μηλο με έναν αντίστοιχο παραθυρικό φορητο υπολογιστή σε τομείς όπως η ταχύτητα σε όλες τις μορφές της.Δλδ έναν φορητο με 1.8 core2 και έναν μήλο με τον 1.8. Προσωπικά τη σύγκριση τη θεωρώ άδικη πέρα για πέρα. Το σωστό ίσως να ήταν να συγκρίνουμε το μήλο των 2000ε με το αντίστοιχο παραθυρικό μηχάνημα των 2000ε. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο καταναλωτής πρέπει να πληρώνει τέτοιο premium στην τιμή του τελικού προϊόντος.Λίγο καλύτερο πλαστικό (το οποίο τελικά ξεβάφει και είναι κοφτερό) ίσως και να μη δικαιολογεί τέτοιες διαφορές της τιμής όταν υπάρχουν εταιρείες (βλέπε LG) με παρόμοια ποιότητα και πολύ χαμηλότερη τιμή.Στην τιμή του προ που βλεπω στα 2000ε(όχι του προ εβολουσιον,εκείνο θέλει και μπάφο για να παλευτεί) παίρνω αντίστοιχων προδιαγραφών μηχάνημα στη μισή τιμή σχεδόν,βγάζω 2 χρόνια με αυτό και μετά τα 2 χρόνιια παίρνω ένα πολύ νεότερο και πολύ ισχυρότερο μοντέλο και έχω δώσει τα ίδια λεφτά και είμαι καλυμένος για 4 χρονάκια και μου μένει και ένα μηχάνημα καβάτζα.Το λέω αυτό γιατί δε νομίζω να αγοράζεις μακ με 2000 για να το κρατήσεις 1 και 2 χρόνια. Ίσως να μη με χαλούσε ένα μήλο αλλά με τέτοιες τιμές να μου λείπει... Δεν τα γράφω για να βριστούμε, αλλά έτσι βλέπω το όλο ζήτημα και θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας επι τούτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ υπάρχει ένα λάθος ! Ένα PC "γερνάει" πιο γρήγορα από ένα mac και αυτό γιατί κάθε νέα έκδοση των Windows ουσιαστικά θέλουν πιο νέο hardware για να τρέξουν ενό το macOS τρέχει άψογα και σε παλαιότερο hardware με αποτέλεσμα ένα mac να αντέχει πρακτικά σχεδόν τα διπλάσια χρόνια από ένα καλό pc !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ υπάρχει ένα λάθος ! Ένα PC "γερνάει" πιο γρήγορα από ένα mac και αυτό γιατί κάθε νέα έκδοση των Windows ουσιαστικά θέλουν πιο νέο hardware για να τρέξουν ενό το macOS τρέχει άψογα και σε παλαιότερο hardware με αποτέλεσμα ένα mac να αντέχει πρακτικά σχεδόν τα διπλάσια χρόνια από ένα καλό pc !

 

+1

Στο εργαστήριο που δουλεύω χρησιμοποιούν ακόμη κάτι iMac-τηλεοράσεις (μοντέλο 1998!!!!) το οποία είτε τρέχουν 10.2 είτε ΜΑC 9, γιατί το word, o netscape ακόμη και το photoshop εως και 2003 τρέχει μια χαρά πάνω τους! Δεν χρειάζονται κάτι περεταίρω οι συγκεκριμένοι χρήστες... Και τα μηχανάκια λειτουργούν άψογα, ούτε φορμαρίσματα ούτε ανασυκγρότηση δίσκου ούτε τίποτα!

 

Το λέω αυτό για να δείξω ότι το μηχάνημα και η τιμή που του αναλογεί εξαρτάται ως επί τω πλείστω από τις ανάγκες του χρήστη. Αν κάποιος θέλει να κάνει τα παραπάνω, τα κάνει μια χαρά με ένα MacBook το τελείως απλό για 4+ χρόνια ή με ένα στανταρ πι-τσι για 2+ κατι χρόνια...

 

Ο φίλος που θέλει το MacBookPro 17" αν έχει χρήμα να ρίξει ας το πάρει (σου γράφω παρακάτω τις εμπειρίες μου σαν κάτοχος MBP 15" 2.4) αλλά ας ζυγίσει πρώτα τη χρήση που σκοπεύει να του κάνει. Για μένα είναι το απόλυτο εργαλείο για κάποιον (γραφίστα πχ) που τρέχει βαριές εφαρμογές και το χρειάζεται για σπίτι + γραφείο + εξοχικό.

 

Από το ΜacBookPro δεν έχω το παραμικρό παράπονο και θεωρώ ότι άξιζε τα λεφτά του μέχρι τελευταίου ευρώ. Συγκεκριμένα για τα προβλήματα που λες:

 

> Ζεστένεται όντως, πάνω από τα function keys, μια και εκεί είναι η έξοδος του θερμού αέρα, αλλά δεν είναι σημείο το οποίο να με επιρεάζει κατα τη χρήση του.

 

> Το wireless κολλάει για 1 sec μολις το ενεργοποιήσω, αλλά μόλις συνδεθεί δεν αποσυνδέεται με την καμμία. Είναι συνεχής η χρήση του.

 

> Το σύστημα ζεστένεται από κάτω, αλλά όχι σε σημείο που να γίνεται ενοχλητικό. Δεν το βάζω στα πόδια μου συνήθως, δουλεύω στο γραφείο, αλλά όσες φορές το έχω κάνει

δεν έχω ενοχληθεί.

 

> Οι ανεμιστήρες μου κάνουν όντως θόρυβο (συνήθως τρέχω κατι Fortran εξομοιώσεις με τις μέρες, οι οποίες κάνουν 100% χρήση CPU) αλλά ο θόρυβος δεν είναι ανυπόφορος. Συν το ότι παρόλη τη χρήση, ταυτόχρονα σηκώνει μαζί Photoshop και Neoofice χωρίς να μασάει!! ;)

 

Συγνώμη για το κουραστικό post, ελπίζω να σε βοήθησα!

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη αναφερθηκε το macbook pro 17",αν καποιος δεν θελει υποχρεωτικα mac os x,

μπορει να βρει φορητο πιο γρηγορο,εξισου ποιοτικο,με μεγαλυτερη εγγυηση,πιο αθορυβο,λιγοτερο ζεστο,με πολλα εξτρα, με 1200+ ευρω λιγοτερα(αλλα λιγο πιο βαρυ και ειπαμε δεν τρεχει mac os x):

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=1784982#post1784982

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...