Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με avi files


triffid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά.Εδώ και λίγες μέρες όταν πήγαινα να ανοίξω ένα αρχείο avi. δεν μου το άνοιγε με το bsplayer. Έβγαζε ένα μήνυμα "closed". Μόλις πριν λίγο συνειδητοποίησα ότι δεν παίζει τα avi που είναι αποθηκευμένα στον εξωτερικό δίσκο(έκανα copy το αρχείο στην επιφάνεια εργασίας και έπαιξε κανονικά). Μήπως ξέρει κάποιος που οφείλεται αυτο και τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν wd 320 gb. Αυτό που συμβαίνει είναι πολύ περίεργο γιατί μόλις τώρα έκανα copy ενα avi αρχείο από εκεί που βρισκόταν (F:/videos/movies)στο F:(δηλαδή και πάλι μέσα στον σκληρό)και τώρα παίζει! Δεν είναι πρόβλημα σοβαρό(εννοώ ότι μπορώ να τα παίζω από εκεί ή από το C:/,αλλά ρωτάω γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω σε αυτο το θεμα εχω και γω καποιες αποριες που θα ηθελα να μου λυσετε οσοι γνωριζετε.Κατεβαζω ταινιες απο το internet σε μορφη .avi.Μεχρι καποιο καιρο πριν επαιζαν κανονικα οσπου τωρα τελευταια οταν παω να τα ανοιξω δε δειχνει τιποτα στην οθονη αλλα τρεχει κανονικα ο χρονος απο κατω.Να σημειωσω οτι τα ανοιγω με Windows media player,Media player classic Και επισης εχω το code K-lite codec pack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω σε αυτο το θεμα εχω και γω καποιες αποριες που θα ηθελα να μου λυσετε οσοι γνωριζετε.Κατεβαζω ταινιες απο το internet σε μορφη .avi.Μεχρι καποιο καιρο πριν επαιζαν κανονικα οσπου τωρα τελευταια οταν παω να τα ανοιξω δε δειχνει τιποτα στην οθονη αλλα τρεχει κανονικα ο χρονος απο κατω.Να σημειωσω οτι τα ανοιγω με Windows media player,Media player classic Και επισης εχω το code K-lite codec pack.

 

Για δοκίμασε το KMPlayer

 

http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=4094

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε φιλε τι μπορω να πω?Εισαι απαιχτος.Το Kmplayer που με ειπες δουλευει αψογα!!Παιζει ολες τις ταινιες που εχω κανονικα.Ευχαριστωωωωωω.

 

To Kmplayer έχει και μια πληθώρα από επιλογές αν τις ψαξεις αρκετές μπορούν να σου φανούν αρκετά χρήσιμα. Και χαίρομαι που βοήθησα:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...