Προς το περιεχόμενο

Proficiency Tests και ασκήσεις plz !


Spyretos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή είμαι ο μόνος που θα δώσει και είναι χαλαρός; Ούτε στο φροντιστήριο διαβάζω

 

αν δεν χρειάζεται να διαβάσεις τότε τι να κάνεις? Να σπαταλάς άδικα το χρόνο σου? :P

Και εγώ έτσι πήγα χαλαρά, "αδιάβαστη" (γιατί στην ουσία τα ήξερα..) και πέρασα >.<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Ρε παιδια, τα αγγλικα δεν μαθαινονται σε 2 βδομαδες.. Αν δεν τα ξερεις, οσο κ να κατσεις να διαβασεις στο τελος τιποτα δεν γινεται..

 

Άσε ρε. Ναι τα αγγλικα δεν μαθαίνονται σε 2 βδομάδες. Επίσης δεν μαθαίνονται και απο βιβλία.

Οι εξετάσεις όμως περνιούνται σε 2 βδομάδες. Ειδικά αν έχεις και λίγη κολοφαρδία όσο άσχετος και να είσαι μπορείς να περάσεις.

 

Συμβουλεύω κωλοφαρδία( φυλαχτά, σκόρδα, ματζούνια, προσευχές στον βούδα και στο μακαρονοτέρας) , αντιγραφή αν είναι εφικτό (στο listening αν είσαι σε δίλημμα βλέπε προς ποια βουλίτσα σημειώνει ο πληθυμός γύρω σου, και στα κείμενα δες όσα μπορείς από δίπλα για να μην χάνεις χρόνο) και διάβασμα μόνο 1-2 βδομάδες πριν (και ΠΡΟΣΟΧΗ μόνο tests).

Αυτή είναι το τρίπτυχο της επιτυχίας για κάποιον άσχετο.

(Πριν μια βδομάδα το πήρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο καμιά 15αρια βιβλία που έκανα, αυτά μου θυμάμαι:

 

-10 Practice Final Tests by Silvia Kar

-10 More Practice Final Tests by Silvia Kar

-Succeed in Michigan ECPE (Andrew Betsis)

-Michigan Proficiency Final Practice Tests (Diane Flanel Piniaris) <<<το πρότεινε και ο Nomikaria

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...