Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για WiiKey Update


loukas77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τπτ σοβαρό

Δεν έχεις να φοβάσαι τπτ απο update της περιοχής σου (pal)

 

παιδια διαφωνω!

 

αν του παει το φιρμγουερ στο 3.3Ε αστα να πανε μετα

 

κατεβασε το configuration 1.4 για το wiikey σου, και πατα το block updates.

 

μετα παιξε το παιχνιδι οσο θες.. δεν θα κανει απντειτ..

 

σε καμια περιπτωση μην βαλεις την 3.3Ε

 

ρωτα κι εμας που δεν ειχαμε διαβασει και καναμε την παπαρια.. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια διαφωνω!

 

αν του παει το φιρμγουερ στο 3.3Ε αστα να πανε μετα

 

κατεβασε το configuration 1.4 για το wiikey σου, και πατα το block updates.

 

μετα παιξε το παιχνιδι οσο θες.. δεν θα κανει απντειτ..

 

σε καμια περιπτωση μην βαλεις την 3.3Ε

 

ρωτα κι εμας που δεν ειχαμε διαβασει και καναμε την παπαρια.. :cry:

 

Αυτό λόγο patchαρισμένου IOS.. Κατα τα άλλα δεν πρόκεται να semi brickάρει τπτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το κακο εχει η 3.3???

 

σου κοβει το homebrew σε καποιες περιπτωσεις, και πρεπει να το ξαναβαλεις.

σου κοβει το SSBB.

και καποια ακομη παιχνιδια.

μεχρι να την πατσαρουν σου συνιστω να μην την βαλεις.

αν μπορεις κατσε στην 3.2 οποιασδηποτε μορφης.

 

αλλα φυσικα δεν μπρικαρει το wii σου, ακομα και με την 3.3ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδες λιγο ασχετο με το θεμα αλλα μπορειτε να μου πειτε ποιο θεωρειτε καλυτερο chip κατα προτιμηση χωρις κολησεις κλπ για το wii?

δεν εχω Wii αλλα το σκεφτομαι να παρω ενα.

υπαρχει τροπος να παιξω roms ΔΩΡΕΑΝ απο ΝΕS, SNES, N64?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες λιγο ασχετο με το θεμα αλλα μπορειτε να μου πειτε ποιο θεωρειτε καλυτερο chip κατα προτιμηση χωρις κολησεις κλπ για το wii?

δεν εχω Wii αλλα το σκεφτομαι να παρω ενα.

υπαρχει τροπος να παιξω roms ΔΩΡΕΑΝ απο ΝΕS, SNES, N64?

 

http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2&products_id=74

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια εχω βαλει ενα τσιπακι WiiKey στο Wii μου δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι προσφατα οπου κατεβασα και εγραωα το Μαριο Καρτ.

Να σας πω την καθαρη αληθεια δεν θυμαμαι αν εκανα η οχι το update που μου ζητουσε γιατι εχουν περασει πανω απο 6 μηνες (δεν ειχα εγω την κονσολα αυτον το καιρο)

Πηρα λοιπον το παιδι που μου εβαλε το τσιπακι και μου ειπε το site του τσιπ μπηκα και κατεβασα (κατεβαζω) τα 3 αρχεια που εχει εκει.

επειδη ειμαι ομως νουμπας. θελω να σας ρωτησω τι να τα κανω αυτα τα αρχεια.

κατεβαζω ενα PDF (απο το ονομα μαλον ειναι οδηγειες για να τοποθετησεις το τσιπ)

ενα Wiikey 1.9s Update και ενα Config 1.9s.

η ερωτηση μου αν και νουμπικη ειναι απλη. τα γραφω το καθε ενα σε ενα CD και τα βαζω στην κονσολα και απλα ακολουθω οδηγιες ? η πρεπει να κανω κατι παραπανω ?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα φιλε οι οδηγιες θα ειναι μεσα στο pdf, φυσικα και δεν χρειαζεται να γραψεις καθε αρχειο σε ξεχωριστο cd, ακολουθησε τις οδηγιες. μαλλον τα 2τελευταια θα πρεπει να γραψεις σε 1cd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια χαρα. Ειμαι λιγο noobas με το wii και θα ηθελα λιγη βοηθεια.. Το wii μου εχει την 3.1Ε, εβλαλα το mario galaxy εκανε ενα update αλλα δεν το παιζει και βγαζει error. Απο οτι διαβασα πρεπει να αναβαθμισω το wiikey μου στην 1.9s. Μπορει καποιος να μου πει πως ακριβως γινεται και απο που μπορω να κατεβασω τα αρχεια που πρεπει να καψω σε dvd; Επισης πως σταματαω τα upadates απο τα dvd;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα. Ειμαι λιγο noobas με το wii και θα ηθελα λιγη βοηθεια.. Το wii μου εχει την 3.1Ε, εβλαλα το mario galaxy εκανε ενα update αλλα δεν το παιζει και βγαζει error. Απο οτι διαβασα πρεπει να αναβαθμισω το wiikey μου στην 1.9s. Μπορει καποιος να μου πει πως ακριβως γινεται και απο που μπορω να κατεβασω τα αρχεια που πρεπει να καψω σε dvd; Επισης πως σταματαω τα upadates απο τα dvd;

Πού βρήκες και ξέθαψες αυτό το θέμα????? Άκου. τα updates κατέβασέ τα από http://www.wiikey.cn/legacy/ κατεβάζεις το PAL update και το γράφεις σε DVD με χαμηλή ταχύτητα. Το βάζειw στο Wii και το τρέχεις. Ακολουθείς τις οδηγίεσ στην οθώνη, περιμένεις και μετα παίζεις SMG+Brawl :-D. Για να μην έχουν τα games updates τότε πρέπει πριν γράψεις το iso σε DVD να το patchάρεις με το wiibrickblocker που απλά αφαιρεί το update. Από εδώ http://wbb.rockman18.com/?page=download&ln=en και η Ελληνική μετάφραση του από εμένα στο attachment (απλά βάζεις το greek.lng στο φάκελο lng και μετά το επιλέγεισ σαν γλώσσα από το πρόγραμμα). Ελπίζω να βοήθησα και μην ξεθάβεις θέματα (μπορούσες να το ρωτήσεις στο Wii mod/homebrew/backup toppic αυτό).

greek.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μπορώ με κάποιον τρόπο να δω ποιο WiiKey έχω (το Wii μου πάντως είναι D2E, αγορασμένο το Νοέμβρη), εάν είναι αυθεντικό (το WiiKey εννοώ) και τι version έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...