Προς το περιεχόμενο

Προσέγγιση κοπέλας...


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μαλακίες λέτε. Το friend zone είναι ο καλύτερος σύμμαχος. Απλά πρέπει να την κάνεις να νιώσει αυτή πως δεν πρέπει να μπει στο friend zone σου. Έτσι μόλις τη δεις και κάνει πίσω από το φόβο αυτόν την ενθαρρύνεις. Αντίστοιχα την τιμωρείς όταν μπαίνει στο friend zone.

Μη σας γίνονται βιώματα οι άμυνές τους παιδιά. Αυτές το παιχνίδι τους κι εμείς το δικό μας. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που επεμβαίνω, αλλά εχω την αίσθηση οτι οποιοσδήποτε άνθρωπος μπορεί να καταλάβει αν κάποιος τον/την προσεγγίζει με φιλικό ή οχι σκοπό..

Ποιό friend zone και βλακείες? Αφου κάνει μπάμ απο μακριά το βλέμμα. Για να μην παρεξηγηθώ μιλάω και για τα δυο φύλα έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΦΡΟΥ_ΦΡΟΥ έχει δίκιο, το βλέμμα "θέλω να σε πηδήξω" δεν κρύβεται με τίποτα

 

σαφως..και το "είσαι μαλ@κας" δεν κρύβεται με τίποτα, τι σου είναι η φύση.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφως..και το "είσαι μαλ@κας" δεν κρύβεται με τίποτα, τι σου είναι η φύση.. :P

 

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAAX

AXAXAXXAAXAXAXXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAA

XAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΦΡΟΥ_ΦΡΟΥ έχει δίκιο, το βλέμμα "θέλω να σε πηδήξω" δεν κρύβεται με τίποτα

 

σαφως..και το "είσαι μαλ@κας" δεν κρύβεται με τίποτα, τι σου είναι η φύση.. :P

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

To friend zone είναι ένας μύθος που τον δημιούργησαν κάποιοι loosers που πήγαν να γαμή σε παραπάνω κυβικά και κατέληξαν pets. Κράτησαν λοιπόν αυτό που τους είπαν οι συγκεκριμένες γυναίκες (οτι είναι φίλοι) επειδή δεν μπορούσαν να τους πουν την αλήθεια(οτι είναι tonotil του εγωισμού τους). Έτσι δημιουργήθηκε ο μύθος των friends κι από τότε το έχουν φάει το παραμύθι αρκετά μπάζα (και των δύο φύλων/φίλων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που επεμβαίνω, αλλά εχω την αίσθηση οτι οποιοσδήποτε άνθρωπος μπορεί να καταλάβει αν κάποιος τον/την προσεγγίζει με φιλικό ή οχι σκοπό..

Ποιό friend zone και βλακείες? Αφου κάνει μπάμ απο μακριά το βλέμμα. Για να μην παρεξηγηθώ μιλάω και για τα δυο φύλα έτσι?

 

Απλά κάποιοι άνθρωποι είμαστε πιο φιλικοί εκ φύσεως (γιατί δεν έχουμε το μυαλό μας μονίμως στο κοκό) και αυτό για κάποιο λόγο ερμηνεύεται από τις γυναίκες ότι δεν τις βλέπουμε καθόλου ερωτικά. Προσωπικά πάντα οι γυναίκες με θεωρούσαν φίλο τους και αυτό με εμπόδιζε να κάνω οποιαδήποτε κίνηση, γιατί έπεφτα πάντα σε αντίδραση "έκπληξης". Ξέρεις, του στυλ "μα, εσύ είσαι φίλος μου" κτλ, ακόμα και από κοπέλες που στην πορεία διαπίστωναν ότι είχαν ερωτική διάθεση απέναντί μου. Δικαιολογημένο βέβαια, γιατί οι περισσότεροι άνθρωποι βρίσκουν πιο ερωτικό κάτι άγνωστο προς αυτούς (αν και οι γυναίκες συνήθως δεν το παραδέχονται, αντίθετα οι περισσότερες λέγανε ότι ψάχνανε κάποιον που σαν περιγραφή ήμουν εγώ, αλλά σχεδόν πάντα πηγαίναν με τους άντρες του άλλου τύπου). Εμείς οι "φιλικοί", που μας δημιουργείται η ερωτική διάθεση με φίλες μας, είμαστε οι εξαιρέσεις και φυσικά υπάρχουν και γυναίκες αυτής της διάθεσης, που όλοι οι άντρες νομίζουν ότι τους την πέφτουν. Επειδή λοιπόν, εξαιτίας αυτού, οι γυναίκες αυτές κυνηγιούνται, συνήθως δεν κρατιούνται πολύ καιρό σε "φιλικό" επίπεδο και παρασύρονται πιο εύκολα. Ενώ οι άντρες φιλικοί έχουμε λιγότερες ερωτικές συντρόφους στη ζωή μας (δεν ξέρω βέβαια αν είναι καλό ή κακό αυτό, γιατί εγώ πλέον νιώθω ότι ήταν πολύύύ καλό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manuel αναφέρθηκα με το πόστ αυτό στην πρώτη προσέγγιση, μεταξύ αγνώστων δηλαδή. Αν μη τι άλλο δεν θέλει πολύ μυαλό να καταλάβεις εσυ, εγω ακόμα και ο bolec :-) αν το βλέμμα, ο τρόπος είναι ή δεν είναι φιλικός... Απο κει και πέρα, σε ήδη δομημένες σχέσεις όπως αυτές που αναφέρεις ναι είναι πιο δύσκολα τα πράγματα γιατί είναι ήδη στην friend zone σου οπότε αλλάζει η συνταγή .. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά, όσο άθλια και να την προσσεγγίσεις, αν της αρέσεις θα γίνει η δουλειά..

 

αν δεν της αρέσεις, όσο ωραία και να την προσσεγγίσεις, δεν γίνεται δουλειά...

:P

 

οπότε, μην το φιλοσοφείς και πολύ το ζήτημα, κάνε κίνηση όπως καταλαβαίνεις, και ότι γίνει έγινε... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα και τα κυβικα μυθος ειναι, αμα δεις κατι κοπελες που ειναι κουκλες και εχουν σχεσεις 2 - 3 χρονια με κατι τυπακους ο,τι να ναι.

 

Μάλλον θα ξεχειλίζει η προσωπικότητα..

από την τσέπη τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά, όσο άθλια και να την προσσεγγίσεις, αν της αρέσεις θα γίνει η δουλειά..

 

αν δεν της αρέσεις, όσο ωραία και να την προσσεγγίσεις, δεν γίνεται δουλειά...

:P

 

οπότε, μην το φιλοσοφείς και πολύ το ζήτημα, κάνε κίνηση όπως καταλαβαίνεις, και ότι γίνει έγινε... :-)

 

Αν και σε γενικές γραμμές συμφωνώ, υπάρχει και η περίπτωση να έρθει το τυπάκι και να σου πεί "μανίτσα είσαι να στον σφυρίξω?" ε και κάπου εκει καταλαβαίνεις οτι επικοινωνία σου με το ανθρώπινο είδος έχει πιάσει πάτο..

Και αν το τυπάκι δεν αποτελείται απο μισάνοιχτο ποκάμισο με την τρίχα να μπερδεύτεται με την χρυσή καδένα, παντελονάκι με τσάκιση και γυαλιστερό σκαρπίνι τότε οι ελπίδες σου για επιβίωση εξανεμίζονται..

 

Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας Νίκο Τσιαμτσίκα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή με αυτά που διαβάζω βγαίνω από τα ρούχα μου,ντύθηκα και εδώ είμαι πάλι

όταν εννοώ να δείξεις από νωρίς τον λόγο τις προσέγγισης σου.

παράδειγμα (δεν ακούγεται το ίδιο στα ελληνικά, αλλα νόημα βγαίνει)

αν πεις είσαι sexy (στα ελληνικά ακούγεται καπως...) δείχνεις ότι αυτό που βλέπεις πάνω τις είναι ερωτικό.

ενώ αν πεις ξέρεις είσαι γλυκιά είσαι όμορφη κλπ, αυτά τα ακούει από την μητέρα τις από τις φίλες της και από τον κύκλο της (και όμορφη να μην είναι, θα τα ακούει)

φρουφρού το πέσιμο που γίνετε από τους άντρες είναι κατά 95% άθλιο. λογικό είναι να προδιαθέτει την φρουφρού και την κάθε φρουφρού αρνητικά από την αρχή.

θες στατιστικά?

ας πούμε ότι έχουμε μια κοπέλα ευπαρουσίαστη (7/10) και ότι είναι 25 χρόνον. και αυτή η κοπέλα από τα 20 και μετά έβγαινε συχνά (4 φορες την βδομάδα)

σου βάζο ότι κάθε φορα τις την πέφτανε κατά μέσο ορο 2 άτομα.

δηλαδή έχουμε αν πάρουμε τους αριθμούς αυτούς απλά έχουμε περί τα 1900πεσίματα.

φυσικά αν η κοπέλα αυτή δείχνει και λίγο μπούτι και λίγο βυζάκι, τα νούμερα ανεβαίνουνε, γιατί θα βγαίνει και πιο συχνά, και θα την πλησιάζουνε πιο συχνά. φυσικά δεν λέμε ότι πήγε με όλους (μέγια τις και χαρά τις αν πήγε η δεν πήγε)

αλλα αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι γυναίκες στην σημερινή κοινωνία έχουνε μεγαλύτερη πύρα στο συγκεκριμένο θέμα.

και να πω πως την πέφτουνε οι average τύποι? έλα να σε κεράσω ένα ποτό, πάρε ένα σφηνάκι, πάρε την κάρτα μου (οι κοπέλες τα γνωρίζετε πιο καλά από μένα αυτά) και αλλα γλοιώδη πράγματα

 

 

η εμφάνιση και τα λεφτά/κοινωνικό status θα μου πείτε παίζουνε ρολο και τέτοια..ΌΧΙ δεν παίζουνε κανένα ρολο. φυσικά και βοηθάνε αλλα και να μην υπαρχουνε δεν υπαρχει προβλημα, είναι μέσα στο dna μας η διαιώνιση του είδους, και είναι πολύ φυσικό για τις

το θέμα θέλει διάβασμα για να γίνεις πιο ικανός (που μονο αυτό δεν είμαι σε σχέση με άτομα που ξέρω)ώστε να μπορείς να "καλιμπραρεις" τον εαυτό σου καλύτερα. αυτό δεν ισχύει για την προσέγγιση και μονο, και στο ποδήλατο αν δεν φας την τούμπα δεν θα μαθεις .

δεν υπάρχει καμια ατάκα και κανένα magic bullet που μόλις το μάθετε θα ρίξετε οποια θέλετε. επειδή ξέρω ότι θα πει κάποιος άσε μεγάλε ζεις αγγλία και εκεί είναι εύκολες κλπ. στην αμερική λέγανε a στην αγγλία είναι έτσι.

στην αγγλία έλεγα a στην αμερική είναι έτσι.

παντού είναι τα ίδια, οι άνθρωποι θέλουμε επαφές, θέλουμε τρυφερότητα μεταξύ μας. το θέμα είναι ότι έχουμε αποκλειστεί τόσο πολύ από τον φόβο τις απόρριψης

(που στο κάτω κάτω..δεν είναι τίποτα) που μένουμε μονο στην ιδέα προδιαγράφοντας τα πάντα στο μυαλό μας. ήδη στο topic είπε κάποιος και άμα σου πει αυτό τι θα γίνει και απάντησε μια κοπέλα ότι θα είναι ζωο η κοπέλα αν σου απαντήσει έτσι (και φυσικά γιατί να θες να είσαι με ένα ζωο?)

πάντως όσα τηλεφωνα και να πάρετε από κοπέλες, μετά υπάρχουνε πολλά πράγματα που μπορούν να γίνουν. ποτε παίρνεις τηλέφωνο, τι λες στο τηλέφωνο, μπορεί να κάνει "flake" και να μην θέλει να βγείτε λόγο buyers remorse, μπορεί να βγείτε και να φέρει την φιλενάδα τις (που φυσικά πρέπει να κερδίσεις την εμπιστοσύνη τις) είναι ένα σορό πράγματα που μονο από εμπειρία μαθαίνονται.

 

τα πάντα παίζουνε ρολο. συνειδητά και υποσυνείδητα. οι λέξεις που λέμε είναι μονο το 30% από αυτό που θέλουμε να πούμε. γλώσσα σώματος και τονικότητα τις φωνής παίζουνε πολύ πιο μεγάλο ρολο.

θα σας πω μια ιστορία για να καταλάβετε τι θέλω να πω...

ένας φιλος ήθελε να κάνει skydiving, έκανε τα μαθήματα και μας είπε να πάμε να τον δούμε.κάνει το αλμα έρχεται κάτω και να είναι τρελαμένος από χαρά. πέφτει και ο εκπαιδευτής και να αρχίζει να ρίχνει παναγίες..πάει τον ρωτάει έκανα τίποτα?

ο εκπαιδευτής μας λέει: είναι ένας τυπάς που έχει ένα διπλανό εδώ κοντά και κόβει βόλτες συχνά, και ενώ ξέρει ότι αυτή η περιοχή είναι για άλματα συνεχίζει και έρχεται..και σήμερα την είχε δει και πολύ βετεράνος και φορούσε ένα κασκολ και χαιρόταν,τι θέλω να πω με αυτό? ο άπειρος φίλος, το μονο που είδε ήταν η χαρά τις πτωσης.o έμπειρος εκπαιδευτής όχι μονο είδε το αεροπλάνο αλλα είδε και τι φορούσε ο πιλότος.

 

 

με λένε νίκο ειμαι 27 , και πρώτη φορα πλησίασα άγνωστη κοπέλα στον δρόμο πριν 2 χρονια(5 μηνες αφοτου ασχοληθηκα/διαβασα/εμαθα).για να

ακόμα τον στόχο μου δεν τον έχω φτάσει, αλλα είμαι πολύ καλά στον δρόμο μου ξανά.

με την πρώτη κοπέλα που είχα πλησιάσει εκείνη την μέρα μιλάγαμε 20 λεπτά και ήταν θαρρεί.

πριν από όλα αυτά είχα κάνει 5 σχέσεις.

 

παραθέτω κάποια βιβλία που έχω διαβάσει και οποιος ασχοληθεί, εδώ είμαι να δώσω και αλλα.

 

http://www.amazon.com/Red-Queen-Evolution-Human-Nature/dp/0140245480

http://www.amazon.com/Selfish-Gene-Anniversary-Introduction/dp/0199291152/ref=pd_sim_b_title_4

 

 

ξέρω, ότι πηδάω από το ένα θέμα στο άλλο, sorry δεν μπορώ να γράψω καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toufas έχει ξανασυζητηθεί το θέμα του attitude που έχουν οι γυναίκες Ελληνίδες και πόσο σπαστικό είναι αυτό το απαξιωτικό "αν μου πείς δεύτερη κουβέντα θα σου σε λούσω με το ποτό μου".

 

Γεγονός είναι οτι δεν υπάρχουν κανόνες και μάνουαλς που θα σε κάνουν το πρώτο καμάκι της Αθήνας ξέρωγω..

 

Αρνητικά Toufas ασφαλώς με προδιαθέτει οποιοσδήποτε που με προσεγγίζει με άσχημο τρόπο, αδιάφορα κάποιος που δεν μου αρέσει ετσι ώστε να μην παραμυθιάζεται οτι μπορεί και να γουστάρω αλλά στην δεύτερη περίπτωση τον αντιμετωπίζω με ευγένεια και χάρηκα και καληνύχτα σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...