Προς το περιεχόμενο

Προσέγγιση κοπέλας...


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Στην επαρχία πάνω κάτω ξέρεις ποιός είναι απέναντι σου.Αν όμως δε σε ξέρουν και πάλι δεν είναι λίγο βλακεία;Στο μπαρ πάλι που λες αν δω κάποιον να τη πέφτει σε μια φίλη μου μέσα στη παρέα μας θα τον κοροϊδέψω από μέσα μου χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρος για το αν είναι καραγκιόζης ή όχι.Απ' τη μεριά μου πάλι δε μου πάει να μπω σαν ξένος σε μια παρέα για να γνωρίσω ένα γκομενάκι που μου γυάλισε.Δε ξέρω έτσι το βλέπω...

βλεπε :

Στο θέμα τώρα, το συμπέρασμα που βγάζω μέχρι τώρα και λίγο πολύ μου ήταν γνωστό είναι ότι δεν υπάρχει καμία μαγική συνταγή. Το ζήτημα είναι πως αποκτά κανείς το θάρρος να μιλήσει σε μια κοπέλα άγνωστη - πως ξεπερνά ανασφάλειες, το φόβο της απόρριψης ή και τον εγωισμό - γιατί και αυτός παίζει μεγάλο ρόλο.

 

 

 

να ξερετε παντως, οταν αρχιζεις και μιλάς σε αγνωστους και δεις οτι τελικα τα πραγματα δεν ειναι οπως νομιζες στο κεφαλι σου, to natural high ειναι απιστευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πληρωνετε ρε παραμυθιαζονται. γουσταρουν κοινως. και λογικο. Μην γινουμε σαν τους φλωρους σε αλλες χωρες που πληρωνει η γκομενα για εκεινους η μετρανε τα λεφτα μαζι πριν πλερωσουν.
μπα, δεν κερδιζεις κανα credit αν πληρώσεις, ολοι το κανουν αυτο. Το θεμα ειναι οτι αν δεν πληρώσεις θα νομισει οτι εισαι κανας καβουριας.

 

 

Αν όμως δε σε ξέρουν και πάλι δεν είναι λίγο βλακεία;Στο μπαρ πάλι που λες αν δω κάποιον να τη πέφτει σε μια φίλη μου μέσα στη παρέα μας θα τον κοροϊδέψω από μέσα μου χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρος για το αν είναι καραγκιόζης ή όχι.Απ' τη μεριά μου πάλι δε μου πάει να μπω σαν ξένος σε μια παρέα για να γνωρίσω ένα γκομενάκι που μου γυάλισε.Δε ξέρω έτσι το βλέπω...

το θεωρω μεγαλη αγενεια αυτο που κανουν μερικοι που εισαι ξερω γω με μια φιλη σου σε κανα clubaki και μιλανε στην κοπελα και εσενα σου γυρνουν την πλατη. Εχω παραξηγηθει με κοσμο για αυτον τον λογο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, δεν κερδιζεις κανα credit αν πληρώσεις, ολοι το κανουν αυτο. Το θεμα ειναι οτι αν δεν πληρώσεις θα νομισει οτι εισαι κανας καβουριας.

αρα τι παραπανω εχεις εσυ απο ολους τους αλλους? γιατι να διαλεξει εσενα? το θεμα ειναι πως θα ξεχωρισεις εσυ.

 

 

και να θυμάστε . το τι λεει η γυναικα και το τι απανταει ειναι 2 διαφορετικα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα τι παραπανω εχεις εσυ απο ολους τους αλλους? γιατι να διαλεξει εσενα? το θεμα ειναι πως θα ξεχωρισεις εσυ.

Μπορείς κάλλιστα να την πλησιάσεις φορώντας πυτζάμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μια γυναικα υπαρχουνε συγκεκριμενα σινιαλα που ειναι hard wired μεσα απο την εξελιξη του ειδους και τα επιδικνιουνε οταν καποιος αντρας με μεγαλη αξια ειναι σε εγγυτιτα. ειναι ολα υποσεινηδητα.

το αγγιγμα των μαλλιων, το ξυσιμο στο πανω μερος του καρπου, το ξυσιμο στην γωνια της ωμοπλάτης , ακομα και το ξυσιμο στο μαγουλο κατω απο το ματι στο υψος της μυτης.

ακουγετε χαζο ε? ειναι απο της ημερες μας σαν πιθηκοι. το θηλυκό διχνει οτι εχει αναγκη απο περιποίηση στο συγκεκριμενο σημειο, και το αρσενικο που ηταν κοντα πηγαινε και το εκανε.

σημερα οντως θα υπαρξει η αναγκη να ξυσει πχ το χερι της, γιατι αν ελκεται απο το αρσενικο, θα το κανει θελει δεν θελει ειναι μεσα μας.

αυτο φυσικα δεν σημαινει πλεον, οτι θα πας να την ξυσεις η θα πας να την ψειρισεις. οχι.

αλλα υπαρχει μια σειρα ας πουμε.

παει ενας αντρας σε ενα μερος με κοσμο. μονος του η με φιλους του. παει και παιρνει ποτα με την παρεα του κοβει 2 βολτες γυρω γυρω στο club κοιτανε εκει που χορευουνε , και μετα παει καθετε καπου και "στηνει την βαση του".

ηδη εχει διαλύσει/καταστρεψει τα παντα. γιατι δεν εχει καμια κοινωνικη αξια εκει μεσα. ουτε εχει δειξει οτι ειναι αρχηγος των αντρων, ουτε οτι ερχετε προεπιλεγμενος απο γυναικες και το προβλημα ειναι οτι χωρις να εχει κανει τιποτα παραξενο, εχει ηδη χαμηλη αξια.

καντε το αλλο. μπειτε μεσα, μιληστε σε ενα group με 2-3 κοπελες και καντε 3 πραγματα. ανοιχτε την κουβεντα, επιδειχτε συστηματικα higher value (οι value attraction switches ειναι, preselected by other women, leader of men, protector of loved ones, williningess to emote) αν συστιματικα μπορεις να επιδείξεις αυτες τις 4 αξιες, η γυναικα θα νιωσει ελξη για σενα. δεν ειναι επιλογη της.

μπειτε μεσα, μιληστε σε 2 κοπελες για 2 λεπτα, αν εισαι ευχαριστος/ενδιαφέρον τυπος γιατι να μην το κανουνε δηλαδη? παρτες απο το χερι, πες παμε να κανουμε καινουριους φιλους. ας πουμε αυτη που σου αρεσει ειναι με 2 αντρες. πηγαινε εκει. ηδη μπαινεις μεσα με 2 γυναικες, ερχεσε δηλαδη προεπιλεγμενος. η 3αδα δεν εχει καμια ιδεα το οτι πριν 10 λεπτα οι 2 κοπελες σου ηταν αγνωστες. αρα εχουμε 1 switch στο μυαλο της γυναικας το οποιο εφυγε. κανεις συγχρόνως disqualify τον εαυτο σου στην γυναικα γιατι δεν πας για να της την πεσεις, ηδη εισαι με 2 γυναικες μαζι αρα και οι 2 αντρες που ειναι μαζι της δεν νιωθουνε καμια απειλη απο εσενα οταν θα πλησιασεις και δειχνεις αξια και σε αυτους επειδη εισαι με 2 γυναικες μαζι. πουλας την καθε κοπελα στον καθενα, και στο τελος παιρνεις αυτο που θες εσυ. αυτο ειναι social dynamics .

αυτο φυσικα γινεται και με το να πας με 2 φιλες σου εξω. δεν σημαινει οτι επειδη θα βγεις με μια γυναικα οτι θα κανεις και σεξ μαζι της. αντρες με μεγαλη αξια λενε οχι πολυ πιο συχνα απο οτι λενε ναι αλλα κανουνε σεξ, οπως υπαρχουνε γυναικες που θα μπορουσανε να κανουνε σεξ καθε μερα και λεει πιο συχνα οχι απο οτι λεει ναι. και για μενα αυτη η γυναικα εχει καλυτερη ποιοτητα. ναι ειναι ομορφες, αλλα η ομορφια ειναι κοινη αλλα ειναι δευτερεύον. αυτο που λαμπει ειναι η προσωπικότητα, η ενεργεια, η αποψη για την ζωη.

αν ενας αντρας θελει να κανει επίδειξη της αξιας του ειναι καλυτερο να το δειξει ζωντανα αυτα τα 4 που ειπα πιο πανω μπορει να το κανει και απο μονος του με το να το εμπεδωνει στις ιστοριες που λεει.

τεσπα κουραστικά παλι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς κάλλιστα να την πλησιάσεις φορώντας πυτζάμες.

 

καποιος που γνωρισα στην αμερικη φοραγε ενα γιλέκο το οποιο ηταν απο μπαλες του tennis. μαντεψε αν τον εμποδιζε να βρει γυναικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον ενδιαφερόμαστε για το φαίνεσθαι και όχι το είναι, δεν με ενδιαφέρει και τόσο εάν θα ξεχωρίσω ή όχι. Δεν θα προσπαθήσω να "εντυπωσιάσω" μια κοπέλα για να την πλησιάσω. Σιγά μην θυσιάσω και κατσίκι. Αν είναι δυνατόν.

 

Έχουμε ξεχάσει να είμαστε ο εαυτός μας. Ξέρετε εκείνο το "γειά σου, με λένε Παύλο" χωρίς πολλά πολλά. Άμα είστε τόσο απελπισμένοι, πληρώστε 2 άτομα να της την πέσουν και να τους δείρετε. Εάν πάλι δεν ξεχωρίσετε τότε you

 

2s6tqo0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον ενδιαφερόμαστε για το φαίνεσθαι και όχι το είναι, δεν με ενδιαφέρει και τόσο εάν θα ξεχωρίσω ή όχι. Δεν θα προσπαθήσω να "εντυπωσιάσω" μια κοπέλα για να την πλησιάσω. Σιγά μην θυσιάσω και κατσίκι. Αν είναι δυνατόν.

 

Έχουμε ξεχάσει να είμαστε ο εαυτός μας. Ξέρετε εκείνο το "γειά σου, με λένε Παύλο" χωρίς πολλά πολλά. Άμα είστε τόσο απελπισμένοι, πληρώστε 2 άτομα να τις την πέσουν και να τους δείρετε.

αν ήμασταν ο εαυτος μας και μεναμε εκει, το ειδος δεν θα ειχε εξεληχθει.

πηγαινε εσυ και πες γεια ειμαι ο παυλος, james παυλος. αν αυτο δουλευει για σενα και εισαι χαρουμενος, ποιος ειμαι εγω να σου πω οτι κανεις κατι λαθος?

εγω απανταω στον πρωτο poster, μετα ειδα οτι και αλλα ατομα θελανε να μαθουνε και προσπαθησα να δείξω τον τροπο σκεψης μου.

 

βασικα, το ξερα οτι δεν επρεπε να ασχοληθω καν. γιατι παντα υπαρχουνε ατομα με αυτο τον τροπο σκεψης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον ενδιαφερόμαστε για το φαίνεσθαι και όχι το είναι, δεν με ενδιαφέρει και τόσο εάν θα ξεχωρίσω ή όχι. Δεν θα προσπαθήσω να "εντυπωσιάσω" μια κοπέλα για να την πλησιάσω. Σιγά μην θυσιάσω και κατσίκι. Αν είναι δυνατόν.

 

Έχουμε ξεχάσει να είμαστε ο εαυτός μας. Ξέρετε εκείνο το "γειά σου, με λένε Παύλο" χωρίς πολλά πολλά. Άμα είστε τόσο απελπισμένοι, πληρώστε 2 άτομα να της την πέσουν και να τους δείρετε. Εάν πάλι δεν ξεχωρίσετε τότε you

 

2s6tqo0.jpg

 

ανθρωπε μουυυυυυυ. ετσι βεντουζα. Ρε σας το ξαναλεω το εχετε κανει ολοκληρη επιστημη. Αφου ετσι και αλλοιως οταν ψαχνεσε σε κλαμπακι να πηδηξεις θελεις μην μου το παιζετε ρομαντικες ψυχες παρτε μαζι σας μια φιλη σας μπανικη και θα το πετυχετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ειναι επιστημη, υπαρχει κλαδος στην ψυχολογια (gender studies) που ερευνα τις σχεσεις των δυο φυλων.

 

ναι ρε μαν αλλα δεν χρειαζετε να κανω διατριβη στον συγκεκριμενο κλαδο για να πλησιασω μια γκομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...