Προς το περιεχόμενο

ΙΕ συμβατότητα


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι ενα site που εχει chat και δεν μπορω να το τρεξω απο IE4linux (εννοειται εχω προσπαθησει με firefox,opera,konqueror) μαλλον θα εχει το τελευταιο flash ή java και ισως να ειναι υποχρεωτικό να εχεις windows

ετσι το ανοιγω αναγκαστηκα απο virtualbox μονο που ειναι λιγο βαρυ και θελα να βρω αλλη λύση

βρηκα αυτο

http://www.theopensourcerer.com/2007/12/03/virtualbox-seamless-windows/

to έχει κανει κανείς;

Δεν καταφερα να το κάνω να δουλέψει, αλλα μαλλον θα πρεπει να ειναι σε λειτουργια το virtualbox οπότε δεν μου κάνει ουτε αυτο

 

ακολουθω τις οδηγίες αλλα κολλάει στο

>[dimitri@localhost ~]$ rdesktop -A -u dompo -p 1234 -s "c:\seamlessrdpshell.exe c:\progra~1\intern~1\iexplorer.exe" 10.0.2.15
Autoselected keyboard map fr

στο ΙΕ4linux ενω στην εγκατασταση επιλεω με flash οταν παω sto site μου λέει ότι πρέπει να έχω flash !

μπορει να υπαρχει προβλημα στο προγραμμα γιατι το interface tou IE λείπουν πολλά πραγματα, δεν εχει την adress line τα μισα εικονιδια λειπουν και η σειρα που λέει 'file edit favorite tools' λείπει αλλα πατιουνται τα μενού!!

 

καμια ιδεα ή αν μπορω να κανω συμβατο τον firefox με κανα extension

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα χα χα χα χα και μετά μου λες εμένα που πήγα και πηρα.... μια απλη nvidia 8500gt για να χαρω το CF. λολ.

 

Πέρα παό την πλάκα τώρα... αν είχε μόνο 256 Ram η αναβάθμιση ήταν κάτι περισσότερο από επιβεβλημένη...

 

Hasodikis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα χα χα χα χα και μετά μου λες εμένα που πήγα και πηρα.... μια απλη nvidia 8500gt για να χαρω το CF. λολ.

 

Πέρα παό την πλάκα τώρα... αν είχε μόνο 256 Ram η αναβάθμιση ήταν κάτι περισσότερο από επιβεβλημένη...

 

Hasodikis

 

:lol:

οχι και απλη η 8500 gt

έχεις ΚΑΡΤΑ οχι οτι να ναι

και πληρως υποστηριζομενη linux

 

ειχα 2 * 256 και τωρα εχω μια 256 και μια 1 g

πρωτα το virtualbox με γονατιζε

τωρα πεταει και γενικα το ολο συστημα ανασανε!

 

 

αλλα μην ανυσηχεις γιατι ειχα βαλει compiz fusion στην κορη μου με pentium II και 256 mb RAM ! δεν ειχα βαλει τα extra effets μονο το κυβο και ουτε διαφανο,

γενικα ηταν αργο αλλα τα επαιζε όλα και δεν κολλαγε με τιποτα απλα περιμενες λιγο παραπανω.

Τωρα δεν το χρησημοποιουμε γιατι ειχε προβλημα η οθονη μου και εβαλα την tft της κορης μου και θα της αγοτρασω ενα αλλο μεταχειρισμενο

λεω τουλαχιστον P4 καρτα εχω την παλια μου την geforce fx 5100 64mb

εγω τωρα στο δικό μου εχω 7600 gs 256 mb

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απλη καρτουλα είναι και δεν δεχoμαι τιποτε άλλο... δε θα μου προκαλέσεις ενοχές εσύ τώρα.... για το ότι πάω και δίνω λεφτά για eyecandy....:mad::lol::mad::lol::mad::lol:...

 

Κοίτα Δημήτρη, ανάλογα και με τη διανομή, το λινουξ είναι το ελιξήριο των παλιών συστημάτων, αλλά η πείρα μου μου λέει ότι οι mainstream διανομές είναι καλό να έχουν τουλάχιστον 512 mb ram. Στο hp pavilion μου ακολούθησα την ίδια πορεία με σενα , από 2 x 256 mb ram σε 1 x 1024 mb + 1x 256mb σύνολο πλέον 1280 mb ram. Πρίν από την κίνηση αυτή και με όλα τα καλούδια ανοικτά το σύστημα έτρεχε μεν καλά αλλά αρκετά συχνά χρησιμοπιούσε swap και είχα καθυστερήσεις... τώρα δουλέυει στο μαξιμουμ των δυνατοτήτων του.

 

Bonjour mon ami. Je dois me préparer au travail. Ce sera un jour difficile.

 

 

 

 

1. Το CF και το πόσο καλά τρέχει είναι κυρίως θέμα κάρτας γραφικών. Το έχω δει να τρέχει σε onboard κάρτες της πλάκας της ιντελ και σε πολύ φθηνές της nvidia πολύ καλύτερα από ότι έτρεχε σε ακριβές κάρτες της ΑΤΙ

2. Μου αρέσει να βλέπω συνειδητοποιημένους μπαμπαδες.... και η κόρη Μandriva????

3. ειδες βρε και Γαλλικα σου γραφω...:lol::lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα Δημήτρη, ανάλογα και με τη διανομή, το λινουξ είναι το ελιξήριο των παλιών συστημάτων, αλλά η πείρα μου μου λέει ότι οι mainstream διανομές είναι καλό να έχουν τουλάχιστον 512 mb ram. Στο hp pavilion μου ακολούθησα την ίδια πορεία με σενα , από 2 x 256 mb ram σε 1 x 1024 mb + 1x 256mb σύνολο πλέον 1280 mb ram. Πρίν από την κίνηση αυτή και με όλα τα καλούδια ανοικτά το σύστημα έτρεχε μεν καλά αλλά αρκετά συχνά χρησιμοπιούσε swap και είχα καθυστερήσεις... τώρα δουλέυει στο μαξιμουμ των δυνατοτήτων του.

 

Bonjour mon ami. Je dois me préparer au travail. Ce sera un jour difficile.

 

 

 

 

1. Το CF και το πόσο καλά τρέχει είναι κυρίως θέμα κάρτας γραφικών. Το έχω δει να τρέχει σε onboard κάρτες της πλάκας της ιντελ και σε πολύ φθηνές της nvidia πολύ καλύτερα από ότι έτρεχε σε ακριβές κάρτες της ΑΤΙ

2. Μου αρέσει να βλέπω συνειδητοποιημένους μπαμπαδες.... και η κόρη Μandriva????

3. ειδες βρε και Γαλλικα σου γραφω...:lol::lol:

:lol: Bonjour! je te souhaite une bonne journée !!

tu parles français monsieur Hasodikis ? :lol:

 

 

1. Το κριτηριο μου για αγορα pc ειναι η συμβατοτητα με linux και πιο συγκεκριμενα προς το παρων αν εχει nvidia. αν και οι περισσοτερες ΑΤΙ υποστηριζονται οχι ομως οπως η nvidia

2,επειδη η κορη μου (10 χρονων) τωρα αρχιζει να ασχολειται με την χρηση υπολογιστη, δεν εχει τα προβληματα οπως πχ στα windows δεν ειναι ετσι και πως γινεται αυτο, γιατι νομιζει τωρα οτι το κανονικο ειναι το linux και μαθαινει στο kde. Το μονο προβλημα οτι αργοτερα με τις φιλες που θα αλλαζουν προγραμματα κλπ θα αντιμετωπισει προβλημματα συμβατοτητας αλλα θα δουμε καπως θα γινει

3,απ οτι φαινεται οι περισσοτεροι δικηγοροι μιλατε πιο πολυ γερμανικα ή γαλλικα παρα αγγλικά:lol: :lol:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Malheureusement je ne parle pas français. je parle seulement anglais et allemand, bien que je comprenne du français. C'est vrai. La plupart des avocats grecs parlent anglais et allemand, mais l'Allemand est la langue légale principale en Europe....ahh...mon nom est également Dimitris

 

 

δεν μπορεις να φανταστεις πόσο χαίρομαι για το ότι η κόρη σου μαθαίνει εξ αρχής με λινουξ και θεωρεί το λινουξ ως νορμαλ....

 

χαιρετισμους

Hasodikis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malheureusement je ne parle pas français. je parle seulement anglais et allemand, bien que je comprenne du français. C'est vrai. La plupart des avocats grecs parlent anglais et allemand, mais l'Allemand est la langue légale principale en Europe....ahh...mon nom est également Dimitris

 

super on a le même prénom!

Je crois que la législation allemand est la même avec la grecque. C'est peut être pour ça que les avocats ils le parlent

 

 

δεν μπορεις να φανταστεις πόσο χαίρομαι για το ότι η κόρη σου μαθαίνει εξ αρχής με λινουξ και θεωρεί το λινουξ ως νορμαλ....

Πιστεύω οτι αν τα παιδια δοκίμαζαν πρώτα διάφορα λειτουργικά εκτος windows και ειδικά λινουξ γιατι ειναι το ιδανικοτερο και για διαπαιδαγωγικη χρήση, δεν θα ειχαν κανενα μα κανενα προβλημα στη μεταβαση windows→Linux οπως συμβαινει τωρα με τους μεγαλυτερους. Το να πας απο Linux → Windows ολοι ξερουμε οτι ειναι παιχνιδακι απλα δεν θα το κανεις ποτε για προσωπικη χρηση γιατι θα εχεις μαθει στην ανεση και στην ευκολία του linux. Τωρα θα μου πεις ποια ευκολια με κοροιδευεις; οχι αλλα πχ πιστευω πως οταν ενα παιδι μαθει στο linux κάνει οτι θελει και το βλεπει σαν ευκολια χρησεως, μια πιθανη μεταβαση σε windows θα του δημιουργουσε πολλα προβληματα και ειναι σιγουρο οτι θα δυσανασχετούσε

 

 

Dimitri toi tu n'as pas des enfants? je supose que tu n'es pas encore mariè :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...