Προς το περιεχόμενο

Εξοπλισμος HOL Απο που ως που...


ergidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως εμένα με κάλεσαν και ρώταγαν αν είχα επιστρέψει το δεύτερο που είχαμ στείλει κατα λάθος. Ήταν 17/1 και είπαν ότι έκαναν απογραφή

 

αν ρωταγαν τοτε να τους λεμε πιο ρουτερ.δεν ελαβα τιποτα:P.ποιο δευτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το fritz ακομα και το μυ ασυρματο ομως δεν το ζηταγαν η ηταν με το πακετο Οπως ειναι το adsl in a box.??

 

τα πραγματα ειναι λιγο θολα εδω.

εγω ημουν συνδρομητης της χολ πριν ακομα δημιουργησει το hi box. τοτε, για να μου δωσουν το ασυρματο φριτζ με χρεωσαν 36 ? εφαπαξ,και το εδωσαν με μορφη χρησιδανεισμου. Και πραγματικα, καποια στιγμη που παρουσιασε προβλημα και τους πηρα τηλ., την επομενη ηρθε κουριερ με αλλο φριτζ, χωρις εκεινη τη στιγμη να μου πει τιποτα για το παλιο (και χαλασμενο).

ενα μηνα μετα μου τηλεφωνησαν απο χολ και μου ζητησαν να τους στειλω το παλιο.

οταν παρουσίασαν το hi box, στο site τους ανέφεραν οτι ο εξοπλισμος (ενσυρματος) ειναι δωρεαν (χωρις να αναφερει αν χαριζεται ή αν "δανειζεται"), ενω για wifi πληρωνεις περιπου 5 ? το μηνα. Επειδη καπου στα μισα του 12μηνου διαπιστωσα οτι το φριτζ δεν ειναι για πολλα πολλα, αγορασα ενα USRobotics, και τους πηρα τηλ να τους το επιστρεψω και να μην με χρεωνουν πλεον τα 5 ?.

Ο υπαλληλος τους (αφου ρωτησε και καποιον προισταμενο εκει) με πληροφορησε οτι δεν ισχυουν αυτα που του ελεγα, ακομα κι αν επεστρεφα το ρουτερ η χρεωση δεν θα αλλαζε, και οτι μετα απο παραμονη 12 μηνων στην υπηρεσια τοτε το ρουτερ θα γινοταν δικο μου.

Αμ δε !! οταν τελειωσε το 12μηνο και εγω τους ειπα bye-bye, με παιρνουν τηλ και μου ζητουν το ρουτερ πισω, γιατι οπως μου ειπαν το δινουν με χρησιδανεισμο και δεν το χαριζουν μετα απο το 12μηνο.

Τα συμπερασματα δικα σας. Εγω παντως το εστειλα πισω

(ετσι κι αλλιως σε ενα συρταρι το ειχα φυλαξει). Αχρηστο μηχανημα ηταν ετσι κι αλλιως, απορω τι του βρισκουν καποιοι (περαν ισως απο το πολυ ευκολη παραμετροποιηση που δεχοταν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω δεν ειπα οτι η χολ δεν στο λεει απαρχης, οτι θα πρεπει να τους επιστρεψεις το ρουτερακι πισω. Απλα ερωτω αν γινεται κατι τετοιο σε καποια αλλη εταιρια. Και β) αφου εχουν παρει τοσα λεφτα απο καποιο συνδρομητη, δεν θα επρεπε να του αφηνουν τον εξοπλισμο που στο κατ κατω δεν ειναι και τοσης αξιας.. Εκτος και το προοθουν σε αλλο νεο συνδρομητη, οποτε εδω υπαρχει και αμεσςος μεγαλος κινδυνος, πρωτα απολα για δημοσια υγεια.. Διοτι αν καποιος αρρωστος με σοβαρη και μεταδοτικη νοσο,, ειχε πριναπο σενα το ρουτερ, και αυτοι της χολ, κατοπιν πανε και το δινουν σε εσενα,, ε τοτε δεν κινδυνευει αμεσα η ιδια σου η ζωη αλλα και ολης της οικογενειας σου, απο τα εκατομυρια μικροβια που φερει ο παλιος εξοπλισμος?? Αυτο δεν μπορουν να το καταλαβουν η μηπως δεν τους νοιαζει ποσως.Τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω δεν ειπα οτι η χολ δεν στο λεει απαρχης, οτι θα πρεπει να τους επιστρεψεις το ρουτερακι πισω. Απλα ερωτω αν γινεται κατι τετοιο σε καποια αλλη εταιρια. Και β) αφου εχουν παρει τοσα λεφτα απο καποιο συνδρομητη, δεν θα επρεπε να του αφηνουν τον εξοπλισμο που στο κατ κατω δεν ειναι και τοσης αξιας.. Εκτος και το προοθουν σε αλλο νεο συνδρομητη, οποτε εδω υπαρχει και αμεσςος μεγαλος κινδυνος, πρωτα απολα για δημοσια υγεια.. Διοτι αν καποιος αρρωστος με σοβαρη και μεταδοτικη νοσο,, ειχε πριναπο σενα το ρουτερ, και αυτοι της χολ, κατοπιν πανε και το δινουν σε εσενα,, ε τοτε δεν κινδυνευει αμεσα η ιδια σου η ζωη αλλα και ολης της οικογενειας σου, απο τα εκατομυρια μικροβια που φερει ο παλιος εξοπλισμος?? Αυτο δεν μπορουν να το καταλαβουν η μηπως δεν τους νοιαζει ποσως.Τι να πω.

 

 

forthnet,otenet, οσο ξερω δεν το κανουν αυτο.τωρα να μεταφερει το ρουτερ μικροβια το 8εωρω λιγο φαντασιας εκτος αν φτυνει κανεις πανω στον ρουτερ:P .αλλα γενικως ειναι βλακεια να δανειζεις ρουτερ.μονο τα courier κτλ.απλα το κανουν για να διατηρησουν την τιμη χαμηλα.αν ειναι ετσι ας δωσουν κατι φτηνο και καλο px siemens,speedtouch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω δεν ειπα οτι η χολ δεν στο λεει απαρχης, οτι θα πρεπει να τους επιστρεψεις το ρουτερακι πισω. Απλα ερωτω αν γινεται κατι τετοιο σε καποια αλλη εταιρια.

Το κάνουν επίσης η Netone, η ON και η Vivodi, τουλάχιστον σε κάποια πακέτα. Επίσης συμβαίνει τακτικά και σε εταιρίες του εξωτερικού.

 

αφου εχουν παρει τοσα λεφτα απο καποιο συνδρομητη, δεν θα επρεπε να του αφηνουν τον εξοπλισμο που στο κατ κατω δεν ειναι και τοσης αξιας..

Έχει σημαντική αξία συγκριτικά με το κόστος της συνδρομής. Οι συνδρομές πλέον χρεώνονται εξευτελιστικά χαμηλά, μερικοί λένε και κάτω του κόστους προκειμένου οι εταιρίες να μαζέψουν μερίδια αγοράς. Αν θέλεις φυσικά μπορείς να μην δεχτείς τον εξοπλισμό της HOL και να αγοράσεις δικό σου, εκτός ίσως από το Double Play.

 

αν καποιος αρρωστος με σοβαρη και μεταδοτικη νοσο,, ειχε πριναπο σενα το ρουτερ, και αυτοι της χολ, κατοπιν πανε και το δινουν σε εσενα,, ε τοτε δεν κινδυνευει αμεσα η ιδια σου η ζωη αλλα και ολης της οικογενειας σου, απο τα εκατομυρια μικροβια που φερει ο παλιος εξοπλισμος??

 

Δε νομίζω να υπάρχουν παθογόνοι μικροοργανισμοί που να επιβιώνουν έξω από ξενιστή για περισσότερο από λίγες ώρες, ακόμη και στα κόπρανα μετράνε μέρες! Σε κάθε περίπτωση τα χαρτονομίσματα και τα κέρματα θα ήταν απείρως πιο επισφαλή. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε NSKE αφου τα λες εσυ,, τι να πω. Παντως θα προτιμουσα ο εξοπλισμος τουλαχιστον, ναταν καινουργης, γιατι ναι μεν τα μικροβια οπως λες δεν ζουν και πολλες ωρες μονα τους, και στα χρηματα ειναι πιο πολλα μικροβια,, αλλα αυτα ισχυουν για μας τους μεγαλους που εχουμε καποια μικροβιακη αντοχη.. Τα παιδακια ομως και οι αλλες ευπαθεις ηλικιες δεν θαταν καλλιτερα να μην εκτιθενται σε τετοιους κινδυνους??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ergidis οτι μικροβια εχει ενα ρουτερ αλλα τοσα μπορει να εχει ενα ρουχο σου που εκατσες σε μια καρεκλα στο λεωφορειο τα λεφτα που κουβαλας και ολα αυτα.δεν 8α παει κανεις να φτυσει η να ριξει αιμα πανω στον ρουτερ και μετα να τον γυρισει πανω συν οτι με το που τονν παρεις μπορεις να του ριξεις ενα κα8αρισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε NSKE αφου τα λες εσυ,, τι να πω. Παντως θα προτιμουσα ο εξοπλισμος τουλαχιστον, ναταν καινουργης, γιατι ναι μεν τα μικροβια οπως λες δεν ζουν και πολλες ωρες μονα τους, και στα χρηματα ειναι πιο πολλα μικροβια,, αλλα αυτα ισχυουν για μας τους μεγαλους που εχουμε καποια μικροβιακη αντοχη.. Τα παιδακια ομως και οι αλλες ευπαθεις ηλικιες δεν θαταν καλλιτερα να μην εκτιθενται σε τετοιους κινδυνους??

 

νομιζω πως εισαι λιγο υπερβολικος, δλδ τα παιδακια δεν αγγιζουν χρηματα? ή δεν πεφτουν κατω και λερωνονται? Στην τελικη οποιος φοβαται τοσο (το οποιο ειναι μονο μεσα στο μυαλο του) περναει το routeraki του με οινοπνευμα και να σαι σιγουρος δεν επιβιωνει τπτ

 

Και οτι μικροβιο υπαρχει οπως ειπε και ο nske εχει πεθανει προ πολλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...