Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα Sony Ericsson W910i


loukas77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Πριν 1 μήνα περίπου αγόρασα το Sony Ericsson W910i απο βονταφον και πριν από λίγες μέρες το κινητό σταμάτησε να ανοίγει εφαρμογές βγάζοντας ένα μύνημα: "Η διαδικασία απέτχε" (ή κάτι τέτοιο :P). Αν κανένας είχε αυτό το πρόβλημα και ξέρει πώς φτίαχνεται ας μου πει :D Επίσης θέλω να μάθω αν μπορώ να αφεραίσω το firmware της βονταφον και να βάλω το κανονικό. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μπορεις να κανεις το λεγομενο debranding. Λογικα αμα πας στα forum της sony ericsson κατι μπορεις να βρεις αν δε τα κανουν delete οι mods. Aκομα σου στελνω με Pm κατι αλλα sites να κοιταξεις αμα θες να το κανεις, καθως δε ξερω αν επιτρεπονται στο forum. Τελος στο εξωτερικο με 20-30 euro το κανει debrand και η ιδια η vodafone δε ξερω ποσο κοστιζει στην ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο προβλημα εχει και ενας φιλος μου και δεν εβγαλε ακρη απο την vodafone...

 

ψαξε σε φορυμ καλυτερα μαλλον κατι απο την καρτα ειναι και την εσβησες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορείς να πας http://www.myphone.gr και εκεί θα σε βοηθήσουν να το κάνεις κανονικό.

 

ναι καλα! θα σε στειλουν σε κανα θρεντ με 240 σελιδες και αναμεσα στα σπαμ και οφφτοπικ να βρεις τη λυση που στην ουσια δεν θα στην πουν αλλα θα στη στειλουν στο πμ...ασε που θα εχεις να φας στη μαπα το/ν/την καθε κομπλεξικο/κη εκει μεσα καλυτερα κατσε εδω μια χαρα εισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καλα! θα σε στειλουν σε κανα θρεντ με 240 σελιδες και αναμεσα στα σπαμ και οφφτοπικ να βρεις τη λυση που στην ουσια δεν θα στην πουν αλλα θα στη στειλουν στο πμ...ασε που θα εχεις να φας στη μαπα το/ν/την καθε κομπλεξικο/κη εκει μεσα καλυτερα κατσε εδω μια χαρα εισαι

 

Τι λές ρε :mad: ?? Μια χαρά σε βοηθάνε. Χαρης σε αυτους το κινητό μου το w810i είναι κανονικό και όχι vodafone.:mad: Aπλώς πήγα σε ένα topic που λέγεται flashing & customation πας εκεί και κατεβάζεις τα αρχεία και έχει τις οδηγίες και ακόμα μου έδωσαν ιστοσελιδα για cam drivers και τώρα το κινητό μου τραβάει στα 30 fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ...αυτό που με καίει είναι οι εφαρμογές... Το έβαλα να φορτίσει καί κόλησε λίγο... μετά πάπαλα :P δεν έχω σβήσει τίποτα :( περιμένω γιατί πήγα το κινητό σε βοντα για σέρβις και σε 1 βδομάδα θα μου το φέρουν πίσω... Ευχαριστώ και πάλι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εκανες ? Το πήγες στην vodafone για σέρβις :eek:? Δεν θα κάνουν τίποτα.

Και εμένα πριν που ήταν vodafone το κινητό μου το είχα πάει για αναβάθμιση και δεν έκαναν τίποτα απολύτως δηλαδή με κορόιδευσαν.:mad:

Αφού λογικό είναι να μην έκαναν τίποτα γιατί το λογισμικό της vodafone που βάζουν στα κινητά είναι κλειδωμένα και δεν μπορείς να αλλάξεις τίποτα.Γίνεται μόνο αν αλλάξεις λογισμικό και το κάνεις κανονικό τότε θα μπορείς να κάνεις σέρβις.

Eυτυχώς που εγώ πήγα στο http://www.myphone.gr έβγαλα το λογισμικό της vodafone και το έκανα κανονικό και δεν έχω κανένα πρόβλημα.:-) Ετσι κι αλλιώς όλοι αυτό κάνουν μπαίνουν στο site και εκεί βγάζεις το λογισμικό της vodafone.

 

Α ξέχασα να πω κάτι τελευταίο αν πας να τους ρωτήσεις στον γερμανό να σου βγάλουν το λογισμικό της vodafone θα σου λένε οτι είναι παράνομο να το κάνουν αυτοί και θα σου πούνε οτι μόνο εσύ μπορεις να αλλάξεις το λογισμικό.Και αν πας στην vodafone να τους ρωτήσεις αυτοι θα λένε οτι λες βλακείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασε το προγραμμα xs++ v3.1,ανοιξε το,πατα connect,ακολουθησε τις οδηγιες για συνδεση,κατω κατω υπαρχει επιλογη flash,πατα την και τελος επελεξε και τις 3 επιλογες.

 

για λογισμικα πηγαινε στο http://www.iprotebe.cz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να ξέρει τσέχικα ο άλλος ???

Ας πάει στο http://www.myphone.gr και εκει έχει τις οδηγίες στα ελληνικά.

Και εγώ με το πρόγραμμα xs++ το έκανα κανονικό το κινητό.Και ακόμα αλλαξα και εικονίδια μπαταρίας,σήμα και μενού και έβαλα cam driver και κάνει εγγραφή βίντεο στα 30 fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και κάνει εγγραφή βίντεο στα 30 fps.
Τώρα κατάλαβα γιατί είσαι τόσο ευχαριστημένος :lol:

Παρεμπιπτόντως, αυτό το έχεις δει; Μάλλον για σένα το έφτιαξαν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...