Προς το περιεχόμενο

Απορία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αναβάθμισα πριν δυο μέρες την γραμμή μου απο 1Μbps σε 4Μbps.Το speedtouch 530i κλείδωσε στα 4096(Kbit/sec).Μετά απο ένα restart( τι το ήθελα)δεν μπορεί να κλειδώσει στην ίδια ταχύτητα αλλά σε άλλες χαμηλότερες(τώρα 3776Kbit/sec).Σε κάθε restart έχω και διαφορετική τιμή .Είναι λογικό αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι Attenuation (dB) up/down = 31 / 46

Noise Margin (dB) up/down = 10 / 7

αφού την πρώτη φορά η γραμμή τα έδινε όλα τώρα τι άλλαξε;

 

απλα εισαι οριακα για αυτο.46 attenuation και 7 margin στο down.εισαι ηδη μακρια απο το dslam και το margin ειναι χαμηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λές αν κάνω απανωτά restart να έρθει στα ίσα του; Αν βάλω το 536i v6 που μου έδωσε ο οτε και μια καρτα δικτύου (γιατί είναι παλιό το pc )να γίνει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να κλειδωσει στα ισα του καποια στιγμη 8α γινει disconnect και 8α κλειδωσει πιο χαμηλα.η καρτα δικτυου δεν 8α αλλαξει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε το νεο ρουτερακι θα βοηθήσει ;ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις γιατί όλο το πρωί περίμενα στο 1242 για μια απάντηση αλλά τίποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε το νεο ρουτερακι θα βοηθήσει ;ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις γιατί όλο το πρωί περίμενα στο 1242 για μια απάντηση αλλά τίποτε.

 

εισαι αρκετα μακρυα απο το DSLAM με αποτελεσμα το σημα να ερχεται σε σενα εξασθενημενο και με θορυβο. να ευχεσαι απλα να κλειδωνεις λιγο χαμηλοτερα, και να μην ταλαιπωρηθεις με διαρκη disconnect, εχε στην ακρη του μυαλου σου παντως οτι ισως χρειαστει να ζητησεις να κατεβεις στα 2048 τελικα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα πιο αργα και στα8ερα παρα πιο γρηγορα και με disconects.και εγω πχ επειδη εχω 8εμα με το ρουτερ μου το εχο βαλει σε g.dmt και χανω 5-6 mbit .αλλα λιγο με νιαζει για αυτο δεν μπαινω στον κοπο να αλλαξω ρουτερ.τοσο bandwidth τι να το κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...