Προς το περιεχόμενο

ερώτηση για 2 laptops


lamarko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να ρωτησω να μου πειτε την αποψη σας για 2 laptop τα οποια με ενδιαφερουν για gaming...

το 1) έχει

2,4 core 2 duo

2gb ram

gf 8600gt 512mb

σκληρο 250 gb στα 5400 rpm

 

to 2) εχει

2,6 core 2 duo

3gb ram

gf 8600 gt 256 mb

σκληρο στα 160 ή 200 στις 7200 rpm

 

θα ήθελα να μου πειτε ποιο είναι καλύτερο για gaming και γιατί.δεν θα ήθελα απαντησεις του στυλ θα έπερνα το 2 ή θα έπερνα το 1..θα προτιμουσα μια απάντηση του στυλ:θα έπερνα το α γιατι το και το και το και αυτο έχει σαν αποτέλεσμα να είναι καλύτερο gaming από το β...

 

σας ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μονος λογος που θα διαλεγα το πρωτο ειναι επειδη εχει μεγαλυτερη αυτονομη μνημη η καρτα, αλλα επειδη το δευτερο παω στοιχημα οτι ειναι το DELL XPS ειναι μακραν ο νικητης

 

Αν και ο ορος gaming βεβαια απο ατομο σε ατομο εχει χαοτικες διαφορες θα σου ελεγα να ψαξεις κατι με ακομα καλυτερη καρτα γραφικων γιατι εμενα μου αρκει μια 8600 εσενα δεν ξερω ομως

 

Αλλα αν το 2ο ειναι το XPS δεν υπαρχει συγκριση

 

Για το πρωτο τωρα ισως ειναι και FS κανα TURBO-X(MULTIRAMA) κατι τετοιο παντως. Θα σου ελεγα να μας πεις παντως για ποια προκειται

 

Επισης το 250 στις 7200 μου φαινεται πολυ υποπτο για να ισχυει γι αυτο πες μας σιγουρα για ποια μιλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης το 250 στις 7200 μου φαινεται πολυ υποπτο για να ισχυει γι αυτο πες μας σιγουρα για ποια μιλας

 

τελικα ο σκληρός είναι στις 5400 rpm..

ο δευτερος είναι γνωστη μαρκα.δεν εχει σχεση με τουρμπο-χ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ο σκληρός είναι στις 5400 rpm..

ο δευτερος είναι γνωστη μαρκα.δεν εχει σχεση με τουρμπο-χ κτλ

 

οκ αρα αν το ενα ειναι το xps αυτος ειναι ο νικητης για μενα, + οτι εχει καλυτερη εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ποια η διαφορά μεταξυ στην gf 8600 gt 512 και στη 256. αφου και οι δύο τραβάνε ram από το σύστημα μέχρι 1gb.στο ενα με την 512 έχεις 2 gb ram οπότε και να χρειαστεί σαμ θα μπορέσει να τραβήξει άλλα 512 ακι τότε η υπόλοιπη ραμ του συστηματος θα είναι 1,5 αλλά στο 2 laptop που έχεις 3gb θα τραωήξει άλλα 750 όποτε το μήχανημα θα έχει 2250 ραμ.δήλαδή το 2 θα είναι ακόμα καλυτερα όσο αφορα και το πόσο θα ζορίζετε με δύσκολο game.ετσι δεν είναί?μπορεί να κάνω και λαθος γιατι ειμαι και ασχετος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lamarko επειδή μεταξύ μας είμαστε κοίτα το γράφηματα να δεις τις αποδόσεις των δύο φορητών σε γραφικά. O M1530 υπερέχει σαφώς αλλά και το Xi 2428 τα πάει πολύ καλά αν και με διαφορά.

 

Ανάλογα με τι απαιτήσεις έχεις σε γραφικά αποφασίζεις.

 

0f53b8b3f3.jpg

 

d91db42649.jpg

 

Και ένα πολύ καλό review για το FS εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και με 4500 στο 3dmark06, μην περιμένετε φοβερές επιδόσεις στα παιχνίδια. Στη 1440χ900 με αυτό το σκορ, το call of duty 4 θα σέρνεται σε max ποιότητα γραφικών. To dirt το ξεχνάμε εντελώς σε αυτή την ανάλυση. Καλά, για το crysis ούτε λόγος. Με αυτές τις κάρτες, κάπου στα 800χ600 θα πρέπει να πέσει κανείς για να δει frames της προκοπής στα τελευταία παιχνίδια με max ποιότητα. Κι αν έχουμε λάπτοπ me full hd οθόνη, τότε μιλάμε για τραγωδία στα games. Γιατί δυστυχώς μόνο η φυσική ανάλυση φαίνεται πραγματικά καλά, οι μικρότερες είναι λίγο θολές, λίγο άχρωμες, είναι κάπως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...