Προς το περιεχόμενο

ερώτηση για 2 laptops


lamarko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Lamarko κατι δεν εχεις πιασει...

Ας πουμε πως σου λεω οτι εχω οικογενεια και ψαχνω για αυτοκινητο...(χωρις να σου λεω ποσα ατομα)

Το ενα εχει ηλεκτρικα παραθυρα,1.8 κινητηρα και μηκος 4.58 μετρα και το αλλο trip control,1.6 και 4.73...(χωρις παλι να αναφερω μαρκα και χρηματα)

 

Ποιο θα μου προτεινες?

Oλα κρινοντε με βαση τιμης/ποιοτητας κ χαρακτηριστικων.

Γνωμη μου ειναι πως αμα βρεις 8600gt cpu >1.8 μνημη 2b και σκληρο 5400σαλ(ακομα καλυτερα 7200) θα εισαι καλυμενος.

 

Αλλα και παλι η επιλογη πρεπει να γινει σε σχεση με τα χρηματα που διαθετεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1 είναι το acer 5920g με 2,4 επεξεργαστή το οποίο μπορείτε να το δείτε στο

http://www.acer.gr

και το άλλο έιναι το dell xps 1530 με τα χαρακτηριστικά που σας είπά αλλά με 2,4 επεξεργαστή.μπορείτε να το δείτε στο http://www.dell.gr

 

σας έδωσα όλα τα στοιχεία...για να δω τώρα:P:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι για το acer δε γινεται αναφορα ουτε για το ποσο τρεχουν οι μνημες (533 ή 667 ΜΗz) ουτε για το ποσες στροφες ειναι ο 250 δισκος με μια προχειρη ματια που εριξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες laptop για gaming πηγαινε σε κατι πιο βαρη αν οπως λες δεν σε ενδιαφερουν τα χρηματα...Γενικως τα laptop δεν ενδεικνυνται για gaming!Αν παλι θες να επιλεξεις αποκλειστικα μεταξυ αυτων των δυο τοτε προτιμησε αυτο με μνημη DDR3.ΕΙναι σαφως καλυτερο αλλα μην περιμενεις να δεις και τεραστια διαφορα.Επισεις εχει και μεγαλυτερη RΑΜ...Τωρα η αποφαση δικη σου!!!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1 είναι το acer 5920g με 2,4 επεξεργαστή...

και το άλλο έιναι το dell xps 1530 με τα χαρακτηριστικά που σας είπά αλλά με 2,4 επεξεργαστή

 

Καλά να ήσουν μεταξύ του FS και του XPS να πώ άντε...τρώγεται...άλλα όχι και να είσαι σε δίλημμα μεταξύ Dell και Acer :confused: Είναι παράλογο. Και το αστείο είναι ότι το FS που είναι ποιοτικότερο από των αντιστοιχων χαρακτηριστικών Acer κοστίζει 100-200 ευρώ λιγότερο !

 

Μη ξεχνάς ότι αγοράζεις φορητό και εκεί υπάρχουν και άλλες παράμετροι που λαμβάνουμε υπόψην.

 

Γνώμη μου είναι ότι αν σου βγαίνουν τα ευτώ πήγαινε για το Dell χωρίς δεύτερη σκέψη. Κάνε στο κάτω κάτω μια παραχώρηση στο θέμα της ταχύτητας του CPU ή στη χωρητικότητα του HDD και ρίξε την τιμή αν είσαι πολύ εκτός προυπολογισμού.

 

Αν δεν γίνεται να κατεβάσεις την τιμή περισσότερο από αυτό τότε πάρε το FS Xi2428 και αγόρασε την 3ετή Collect & Return εγγύηση με 220 ευρώ. Σύνολο 1220. Μια χαρά θα είσαι και με το κεφάλι σου ήσυχο για 3 χρόνια.

 

Αν πάλι και αυτό δε σου αρέσει, τότε πάρε μια καλή κονσόλα και παίξε όσο θέλεις με το 1/3 της τιμής των φορητών ;) (που ΔΕΝ είναι για gaming (έχω βαρεθεί να το γράφω αλλά δε σταματώ να το λέω) και με τα υπόλοιπα χρήματα χτύπα ένα πραγματικό φορητό κάτι σαν το γνωστό Hassee W220R με 600 ευρώ που άμα κολλήσεις δεν ξοκολάς :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...