Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοσία Κάρτας Γραφικών


BadAcid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους , έχει ζητηθεί πολλές φορές το παρών θέμα για την συγκεκριμένη κάρτα γραφικών αλλά θα ήθελα μια βοήθεια απο εσάς. ας αρχίσω λοιπόν, το σύστημά μου αποτελείτε από τα εξής:

 

CASE: INNOVATOR MIDI TOWER

PSU :THERMALTAKE W0101 TR2 POWER 550W

CPU: Intel Pentium 4 Prescott m2 630-3,0GHZ-LGA 775-800

MOBO: MSI PM8PM-V

2 MEMORY MODULES KINGSTON PC5300 667 1GBVGA: SAPPHIRE RADEON HD2600XT 512MB AGP RETAIL

2 Hard disks 320GB

2 DVD Recorders

1 Pci Tv Tuner

1 Pci Sound Card

3 8cm Coolers

 

Το τροφοδοτικό με τα υπάρχων στοιχεία είναι αρκετό για να καλύψει την κάρτα γραφικών που έχω?

Παλαιότερα είχα μια MSI NVIDIA Geforce 7600 GS με extra τροφοδοσία οπού λειτουργούσε απροβλημάτιστα.Το πρόβλημα μου και κλείνοντας είναι οτι αγόρασα πρόσφατα την SAPPHIRE RADEON HD2600XT 256 AGP RETAIL όπου λειτούργησε δυο ήμερες και μετά σταμάτησε ξαφνικά.Είχε εγγύηση και την έστειλα για έλεγχο ,μετά από 5 μέρες επιστράφηκε λέγοντας μου ότι δεν έχει πρόβλημα. Επειδή η συγκεκριμένη κάρτα υποστηρίζει το βίντεο υψηλής ευκρινιας και μου είναι απαραίτητο μπήκα στον πειρασμό και αγόρασα την SAPPHIRE RADEON HD2600XT 512MB AGP RETAIL έως τώρα που γράφω αυτά δεν μου έχει παθει κάτι , να σημειώσω ότι και στις δυο καρτες χρειαζόταν

extra τροφοδοσία. Οι SAPPHIRE RADEON HD2600XT ποσό ρεύμα μπορεί να καταναλώνουν?. Είναι κάτι που κάνω λάθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...