Προς το περιεχόμενο

Εκοιμήθη ο Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 625
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
If Jesus was Jewish, then why did he have a Puerto Rican name?

 

Ο φθόγγος "τζ" δε νομίζω να απαντάται στα εβραικά

 

Πάντως δε νομίζω ότι όλος αυτός ο κόσμος που πήγε, πήγε για το αξίωμα αλλά πήγε για τον άνθρωπο.Και ο Σεραφείμ πέθανε αλλά δε θυμάμαι να 'χε γίνει τπτ παρόμοιο.

 

Επίσης θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον αν μπορούσαμε να μάθουμε και το συνολικό κόστος όλων αυτών των προετοιμασιών! Βέβαια φαντάζομαι ότι θα μπορούσε να καλυφθεί άνετα από τις "συνδρομές" των πιστών όλες αυτές τις μέρες στη Μητρόπολη!

 

Η από τα κέρδη των τραπεζών.Α ξέχασα αυτό είναι λαικισμός, οι τράπεζες καλά κάνουν και βγάζουν χρήματα.Και στην τελική δικά τους είναι λεφτά τα δίνουν ηθελημένα.Στις τράπεζες όμως δεν τα δίνουν οικειοθελώς αλλά από ανάγκη.

 

γιατι ξεφτιλιζουν την υποσταση του σαν ατομο και την αξια του.

 

Ίσως και γι αυτό είχε τέτοια προσέλευση στη Μητρόπολη.Επειδή διέφερε από τους άλλους

 

Ασχετο το "ηγέτης" δε σημαίνει πως έχω τη λαική βούληση από πίσω μου.Αρα "κομμουνιστής ηγέτης" είναι όρος οξύμωρο.

 

Φαντάζομαι βέβαια ότι μετά την κηδεία του ,τα προβλήματα μας θα λυθούν.Δίαβασα λέει ότι θα υπάρχει 7ωρο με πληρωμένες υπερωρίες, οι μισθοί θα φτάσουν κοντά στα 1000 ευρώ, οι τράπεζες θα δώσουν πίσω τα σπίτια που πήραν,οι τιμές των προιόντων θα μειωθούν κατακόρυφα το ίδιο και η βενζίνη.Αφήστε που θα εξαφανιστούν λέξεις λαμογιά, μίζα, ρουσφέτι, λάδωμα, οι γιατροί δε θα παίρνουν φακελάκι, οι δικηγόροι θα 'ναι τίμοι, οι μηχανικοί δε θα χτιζουν αυθαίρετα και ότι άλλο βάνει ο νους σας.

 

Ετσι έτσι όμως σας θέλω να τα λούζεστε και να φτιάχνετε φανταστικούς έχθρους (αδύναμους) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 gun salute.

 

Ούτε blackjack, ούτε επανάσταση, ούτε αγία λαύρα. Απλά τους περίσσευαν βλήματα και μπαρούτι, και είπαν να τις ρίχνουν μπόλικες (τις κανονιές)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αποφαση σοκ,της τελευταιας στιγμης,

η Emo κοινοτητα της Αθηνας,μεσα απο δελτιο τυπου,

το οποιο εξεδωσε πριν απο λιγο,

αναφερει οτι αυριο στις 4μμ,

εχει προγραμματιστει συγκεντρωση

εξω απο τα Starbucks στην οδο Μητροπολεως 39,

ολων των καταγεγραμμενων Emo της Ελλαδας,

ωστε να ακολουθησει μικρη πορεια

μεχρι τη Μητροπολη Αθηνων,

με σκοπο να παραβρεθουν στο λαϊκο προσκυνημα,

αλλα και να συμβαλουν ενεργα,κλαιγοντας,

στο τριημερο Εθνικο πεθνος.

 

source: http://prezatv.blogspot.com/2008/01/emo-starbucks-4-3.html

 

:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που δεν ασχολείται καθόλου?

 

Εγώ θα πω ένα απλό R.I.P που θα έλεγα για οποιονδήποτε μάθαινα ότι πέθαινα, από κει και πέρα το αν ζει σε heavenly ή hellish state of mind εξαρτάται από αυτά που είχε μέσα του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν διαπιστώνω πως υπάρχουν μεταξύ μας ορισμένα ΕΡΙΦΙΑ που κάνουν κατάχρηση της δυνατότητας βαθμολόγησης. Δλδ βλέπω κρυμμένα ποστ του παρεδώσε μόνο και μόνο επειδή είναι άθεος και κρυμμένα ποστ του αφεντικού7 μόνο και μόνο επειδή είναι ο όμνισλας.

 

Και επειδή είμαι ο σκύλος-οδηγός της τυφλής δικαιοσύνης και η ενσάρκωση της καθολικής ισότητας, θα σας πάρει ο διάολος όλους αν συνεχιστεί. Θα λυπηθώ λίγο για μερικούς (ξέρετε εσείς μπαγάσηδες!) αλλά θα το κάνω πάρα ταύτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...