Προς το περιεχόμενο

Εκοιμήθη ο Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 625
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ένας άνθρωπος ο οποίος είχε μαζί του 1-1,5 εκ πιστούς που στήριζαν κάθε απόφαση του.Αρα ήταν σημαντικό πρόσωπο για το κράτος.Εσείς οι υπόλοιποι πόσους έχετε να σας ακολουθούν, τον εαυτό σας και τη γυναίκα σας:mad:.Αυτός είχε ολόκληρο κόσμο από πίσω του.

 

Ακριβώς γι'αυτό. Επειδή επηρέαζε τη ζωή εκατομυρίων ανθρώπων, είναι λογικο να δεχτεί την κρίση εκατομυρίων (ακόμα και μετά θάνατον). Και αυτή θα είναι είτε καλή είτε κακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-)

τον χωράει... και πολλούς ακόμα χωράει!

καλη συνέχεια στη μέρα μας να 'χουμε.

 

το ' στην αρχή δεν το έβαλα τυχαία, είναι για το "σ" που φέυγει από το "συγχώρεσέ τον" -> , νομίζω... αλλά σοβαρά δεν γνωρίζω πως γράφετε η φράση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Παρακολουθώντας το μισανθρωπικό και αντιXριστιανικό σου ύφος/μένος, στο νημα αυτό (αλλα και σε πολλά αλλα στα παρελθόν)

έχω να πω ότι ντρέπομαι που ένα άτομο σαν εσένα έχει οριστεί από τον owner του site ως super moderator..

Αντι να ασχολεισε με το αντικειμενο για το οποιο οριστηκες, εχεις επιδωθει σε μια διαρκη προπαγανδα που φτανει στα ορια του προσηλυτισμου...

δικαιουσαι τον πληρη οικτο μου.

Σου προτείνω μια πιο εμπορική θέση: θα σου ταίριαζε γάντι η θέση του προεδρου του ακροαριστερού κόμματος ΣΥΡΙΖΑ..έχετε ΑΚΡΙΒΏΣ τις ίδιες εμετικές "ιδεολογιες".

 

Σε ευχαριστώ για τα πάντα καλά σου λόγια τα οποία στάζουν από χριστιανική αγάπη. :P

 

Όσο για τη λύπη σου που ο ιδιοκτήτης της παρούσας ιστοσελίδας* με όρισε στη θέση αυτή, την συμμερίζομαι τόσο εγώ όσο και ο εν λόγω ιδιοκτήτης. :-D

 

Τον οίκτο σου, τον επιστρέφω, δεν τον έχω ανάγκη. :-)

 

Τα περί πολιτικών δεν τα σχολιάζω, απαγορεύονται άλλωστε τα πολιτικά σχόλια στο forum. Καλό θα ήταν να τα αποφύγεις κι εσύ λοιπόν. ;)

 

* Έτσι δεν λέμε τον "owner του site" στην ελληνική γλώσσα, φίλτατε; Προς τι η χρήση των βαρβαρικών λέξεων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ' στην αρχή δεν το έβαλα τυχαία, είναι για το "σ" που φέυγει από το "συγχώρεσέ τον" -> , νομίζω... αλλά σοβαρά δεν γνωρίζω πως γράφετε η φράση...

 

Αρχικά ήταν θεός σχωρέσ'τον αλλά πλέον το γράφουν και χωρίς απόστροφο.

 

 

 

ναι ρε κανένα πρόβλημα, απλά έκανα συνειρμό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λοιπον,ΔΕΝ ειμαι χριστιανος ορθοδοξος,ειμαι αθεος,και δεν ειμαι υποχρεωμενος να πενθησω για τον νεκρο φιλο της χουντας. Αρα,με ποιο δικαιωμα μου μιλανε για εθνικο πενθος,οταν στο "εθνος " συμπεριλαμβανομαι κι εγω?Μηπως πεθανε ο Προεδρος της Δημοκρατιας,ο πρωθυπουργος,η ο αρχηγος ενος κομματος ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ??? Οχι πως και σε αυτη την περιπτωση θα εκλαιγα,απλα θα μπορουσα να δικαιολογησω την ισχυη του εθνικου πενθους απ την Ελληνικη Πολιτεια.

Επισης,δυστυχως,διαπιστωνω πως μετα απο τοσα χρονια αγωνων για ελευθερια σε αυτο τον τοπο,δυστυχως ακομα η πνευματικη σκλαβια δε λεει να αποτιναχθει απο τα κεφαλια καποιων. Μα τι να πρωτοσχολιασω?Την παροιμιωδη δηλωση ενος φουκαρα παραπανω οτι ------------------------ ειναι -------------???? ΕΛΕΟΣ. Με τοσο απολιτικη και καθυστερημενη μαζα,ειναι δικαιολογημενος ο εμπαιγμος και η περιφρονηση των πολιτικων απεναντι στον πολιτη.Η καθε χωρα εχει τους πολιτικους που της αξιζουν,την παιδεια που της αξιζει και τους θρησκευτικους ηγετες που της αξιζουν....

Υ.Γ Μια χαρα τα λεει ο paredwse-και μονο που ανεχεται τη δημοσιευση της καθε μαλακειας που γραφεται εναντιον του μεσα στο ιδιοτου το μαγαζι, δινει σπουδαια δειγματα γραφης ως ατομο με δημοκρατικη αντιληψη,αν μη τι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώντας το μισανθρωπικό και αντιXριστιανικό σου ύφος/μένος, στο νημα αυτό (αλλα και σε πολλά αλλα στα παρελθόν)

έχω να πω ότι ντρέπομαι που ένα άτομο σαν εσένα έχει οριστεί από τον owner του site ως super moderator..

Αντι να ασχολεισαι με το αντικειμενο για το οποιο οριστηκες, εχεις επιδoθει σε μια διαρκη προπαγανδα που φτανει στα ορια του προσηλυτισμου...

δικαιουσαι τον πληρη οικτο μου.

Σου προτείνω μια πιο εμπορική θέση: θα σου ταίριαζε γάντι η θέση του προεδρου του ακροαριστερού κόμματος ******..έχετε ΑΚΡΙΒΏΣ τις ίδιες εμετικές "ιδεολογιες".

 

Είναι κουτό σε δύο προτάσεις να κάνεις αυτό για το οποίο κατηγορείς τους άλλους. Άφησε μια παράγραφο τουλάχιστον ανάμεσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λοιπον,ΔΕΝ ειμαι χριστιανος ορθοδοξος,ειμαι αθεος,και δεν ειμαι υποχρεωμενος να πενθησω για τον νεκρο φιλο της χουντας. Αρα,με ποιο δικαιωμα μου μιλανε για εθνικο πενθος,οταν στο "εθνος " συμπεριλαμβανομαι κι εγω?Μηπως πεθανε ο Προεδρος της Δημοκρατιας,ο πρωθυπουργος,η ο αρχηγος ενος κομματος ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ??? Οχι πως και σε αυτη την περιπτωση θα εκλαιγα,απλα θα μπορουσα να δικαιολογησω την ισχυη του εθνικου πενθους απ την Ελληνικη Πολιτεια.

Επισης,δυστυχως,διαπιστωνω πως μετα απο τοσα χρονια αγωνων για ελευθερια σε αυτο τον τοπο,δυστυχως ακομα η πνευματικη σκλαβια δε λεει να αποτιναχθει απο τα κεφαλια καποιων. Μα τι να πρωτοσχολιασω?Την παροιμιωδη δηλωση ενος φουκαρα παραπανω οτι ------------------------ ειναι -------------???? ΕΛΕΟΣ. Με τοσο απολιτικη και καθυστερημενη μαζα,ειναι δικαιολογημενος ο εμπαιγμος και η περιφρονηση των πολιτικων απεναντι στον πολιτη.Η καθε χωρα εχει τους πολιτικους που της αξιζουν,την παιδεια που της αξιζει και τους θρησκευτικους ηγετες που της αξιζουν....

Υ.Γ Μια χαρα τα λεει ο paredwse-και μονο που ανεχεται τη δημοσιευση της καθε μαλακειας που γραφεται εναντιον του μεσα στο ιδιοτου το μαγαζι, δινει σπουδαια δειγματα γραφης ως ατομο με δημοκρατικη αντιληψη,αν μη τι αλλο

επισης εχει την μαλακια που της αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κατακρίνει κάποιος τον Χριστόδουλο γιατί δεν του άρεσαν ορισμένες αποφάσεις και ενέργειες το θεωρώ φυσιολογικό. Και εγώ ανήκω σε αυτούς αλλα δεν θεωρώ πρέπον να σχολιαζω κάποιον που μόλις πέθανε και μαλιστα με αυτόν τον τρόπο.

 

Το να βγάζει κάποιος το δηλητήριο που κρύβει μέσα του όχι για το πρόσωπο αλλά για αυτά που πρέσβευε και μάλιστα να γίνεται με τρόπο ειρωνικό και προσβλητικό είναι το λιγότερο "μικροτσουτσουνιά". Το να κρύβεται κάποιος πίσω από ένα πληκτρολόγιο και χαμένος στην ανωνυμία είναι εύκολο. Όπως το ίδιο έυκολο ήταν και για 30 άτομα στους 30.000 να φορέσουν κουκούλα και να κάψουν το μνημείο του αγνώστου στρατιώτη αποπροσανατολίζοντας το σκοπό της πορείας.

Βγάλτε τα αποθυμένα εδώ που μπορείτε. Εγώ δεν ξανασχολούμε με άτομα που ψάχνουν αφορμές να βγάλουν τη χολή τους όχι εναντίον προσώπων και προσωπικών ενεργειών αλλά εναντίον αυτών των αξιών που είναι αντίθετα από το κόμμα και τις "ντεμεκ" προοδευτικές παρέες.

Σεβασμός σε αυτό που είναι πέρα από την αντίληψη του δικού σας μυαλού. Επειδή δεν το καταλαβαίνεις δεν σημαίνει ότι πρέπει και να το χλευάζεις και να το ειρωνεύεσαι.

Θεωρρώ ότι είναι το λιγότερο γελοίο να γράφουν συνέχεια τα ίδια και τα ίδια άτομα τις γνωστές ειρωνικές μπούρδες.

 

Και σε όσους πιστέψουν ότι με αυτά που γράφω είμαι υποστηρικτής και οπαδός του Χριστόδουλο τότε.... καληνύχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

* Έτσι δεν λέμε τον "owner του site" στην ελληνική γλώσσα, φίλτατε; Προς τι η χρήση των βαρβαρικών λέξεων;

 

Super moderator*

 

*=Συντονιστής

* Έτσι δεν λέμε τον "Super moderator" στην ελληνική γλώσσα, φίλτατε; Προς τι η χρήση των βαρβαρικών λέξεων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θεωρω οτι ο Χριστοδουλος υπηρξε μια αμφιλεγομενη προσωπικοτητα. Μπορει να ηταν πρωτοποριακος για τα δεδομενα της εκκλησιας της Ελλαδος, να έκανε κινήσεις που, σε τελικη αναλυση, ωφελησαν καποιους-αδυναμους- που το ειχαν αναγκη, αλλα δεν παυει να ειναι-ηταν- ενα προσωπο που εμπλεξε την εκκλησια με την πολιτικη και ειχε ενα αδιευκρινιστο, αν μη τι αλλο, παρελθον την περιοδο της χουντας. Το οτι θα ταφει με τιμες αρχηγου κρατους δεν μου αρεσει και δεν ειανι σωστο, γιατι - θεωρητικα τουλαχιστον- το ελληνικο κρατος δεν ειναι το ιδιο με την ελληνικη εκκλησια, ασχετα αν ο διαχωρισμος αυτος ουσιαστικα δεν υφισταται- βλεπε προσευχη στα σχολεια κλπ. Αλλα δυστυχως αυτα συμβαινουν στη χωρα μας γιατι τα δεχομαστε εμεις οι ιδιοι και μας ΑΞΙΖΟΥΝ. Ετσι ειναι τα πραγματα εδω και αιωνες, και δυστυχως ετσι θα παραμεινουν, εξαιτιας της δικης μας, ηλιθιας νοοτροπιας...

Προοδος σε ιδεολογικο επιπεδο+Ελλαδα=αδυνατη

Δειτε και τι σφαγη θα γινει τωρα για τον θωκο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fan, το πρόβλημα δεν είναι πως ένας σιχαμένος χουντικός κλέφτης ΕΚΟΙΜΗΘΗ με δικά μου έξοδα, ή πως του κάνουνε κηδεία αρχηγού κράτους, ή πως η εφορία δε θα δουλεύει την πέμπτη. γενικά, μαγκιά του τού χοντρού που έκανε ό,τι έκανε αφού τον αφήσαμε. το θέμα είναι πως ξαφνικά προβάλλεται ως ο καλός, ο πράος, ο φιλάνθρωπος -μη θυμηθούμε που στις φωτιές αποδείχτηκε το βαρδινογιανναίικο πιο φιλάνθρωπο- και τα ζώα από κάτω το χάφτουνε, οι κυράδες κλαίνε και πάνε στη μητρόπολη να δούνε ένα κουφάρι και τα μουσάτα κοράκια ξαναμοιράζουνε την πίτα.

 

και που κολλάει ο άγνωστος στρατιώτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Goacore αν πας σε μαγαζί που το χει κανας γνωστός σου, με δική σου πρωτοβουλία, κράτα και την μονωτική μωρέ, ίσως και να χρειαστεί. Γιατί εδω είναι και η ανωνυμία που μας προστατεύει, εκει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...