Προς το περιεχόμενο

ερώτησης για laptop τι μπορώ να κάνω..


shadowmann

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω ένα laptop hp dv 9542dv και έχει vista...άκουσα κάπου ότι τα vista που έχει ήδη έχουν και κάποια προγράμματα επιπλέον που βαραίνουν το μηχάνημα..όντως έτσι είναι?

τι μπορώ να κάνω γενικός για να ελαφρύνει λιγάκι?κάποιο πρόγραμμα η κάποια settings?

 

ps:έβαλα το crysis και ενώ τα optimal settings τα βάζουν στα medium lagari αρκετά όχι πολύ αλλα είναι ενοχλητικό και δεν μπορείς να παίξεις...και σε ένα σταθερό που δοκίμασα που είναι κατά παρα πολύ κατώτερο από το laptop σε θέμα hardware το έπαιζε medium/high χωρίς να λαγαρή σχεδόν καθόλου...μονο σε καμια έκρηξη...(φοράει χρ....)

 

thnx εκ τον προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο που πρεπει να κανεις αν δεν το εχεις κανει ηδη ειναι να απενεργοποιησεις το Superfetch ετσι ωστε να σταματησει να δουλευει αδικα ο δισκος. Ψαξε στο google και θα το βρεις πολυ ευκολα. Επισης μην περιμενεις να παιζει στο φορητο οπως στον σταθερο κυριως λογω δισκου που στον φορητο ειναι παντα πιο αργος αλλα και καρτας γραφικων/μνημης καρτας γραφικων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν το έχω απενεργοποίηση θα το κάνω thnx.τώρα από θέμα hardware p.x nfs προ street full όλα με ΑΑ και τέρμα ανάλυση δη κολλάει καθόλου...τα χαρακτηριστικά του είναι αν σε βοηθάει αυτό να μου πεις και τίποτα άλλο που ίσος ξέρεις ;p είναι:CPU:Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T7300, 2000 MHz (10 x 200),GPU:NVIDIAGeForce 8600M GS (256 MB)+ότι παίρνει αυτόματα από την RAM αλλα προς το παρόν που έχει 2giga ram και vista δεν είναι καλο...αν του βάλω 4giga πιστεύω ποσα θα πετάει..και σε αυτό θέλω τι γνώμη σας...και επίσης από που μπορώ να βρω μνήμη και ποσο θα πάει.... θέλω 2x 2giga.. και αυτές που έχει για πέταμα xD

 

 

aaa επίσης το Superfetch τι ακριβώς είναι?και πως θα βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία thnx!

θέλω να μου πείτε επίσης...αν θα βάλω 4giga από 2giga που έχω θα δω διαφορα?

και ποσο περίπου πάει το κόστος για x2 2giga?

και τι ακριβώς κάνει το Superfetch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...