Προς το περιεχόμενο

αγορα seagate 500 GΒ


-WISE-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Γιατι δεν παιρνεις τον WD My Book Essential Edition 2 500GB 16MB Cache απο Eshop ? Αφου ηταν εξ αρχης η επιλογη σου τα 500GB

 

Θα συμφωνήσω. Πρέπει να είναι η καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή, μόνο πρόσεξε γιατί κυκλοφορούν καναδυό εκδόσεις Premium ή κάτι τέτοιο και είναι πιο ακριβές...Πιστεύω δε θα το μετανιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε τριφυλλαρα.απλα λεω να σκασω απο 70 εως 85 ευρουλακια.και απο,τι βλεπω αυτος ειναι στα 105.
Να φανταστεις εγω τον πηρα 109 με προσφορα ενω έκανε 119 και μετα απο λιγο βλεπω οτι επεσε κι αλλο.

 

 

Οff topic οοοεεε Αιωνια πιστος δεν γινεται αλλιως 100 χρονια ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ :-)

 

panatha100phpwk6.jpg

By stefanos_79

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν παιρνεις τον WD My Book Essential Edition 2 500GB 16MB Cache απο Eshop ? Αφου ηταν εξ αρχης η επιλογη σου τα 500GB

 

φιλε wise χωρις ενδιασμους εφυγες για αυτον... τον εχω εδω και ενα χρονο και σκιζει(δεν κρασαρε ποτε, ουτε ενα προβλημα ουτε τιποτα)... ς κανει και 10 ευρω παραπανω απο τον αλλο αξιζειμε χιλια... πιστευω οτι θα καεις βλακεια αν παρεις κατι αλλο στα 500gb για αξιοπιστια...αυτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστεις εγω τον πηρα 109 με προσφορα ενω έκανε 119 και μετα απο λιγο βλεπω οτι επεσε κι αλλο.

 

οποτε μαλλον θα χτυπησω αυτον.απλα εχω κοψει την δουλεια λογω φοιτ.αδειας και καταλαβαινεται ακομα και τα 10-15 ε τα σκεφτομαι!:shock:

 

 

Οff topic οοοεεε Αιωνια πιστος δεν γινεται αλλιως 100 χρονια ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ :-)

 

panatha100phpwk6.jpg

By stefanos_79

 

double φετος και ολοι μεσα την κυριακη!!

 

φιλε wise χωρις ενδιασμους εφυγες για αυτον... τον εχω εδω και ενα χρονο και σκιζει(δεν κρασαρε ποτε, ουτε ενα προβλημα ουτε τιποτα)... ς κανει και 10 ευρω παραπανω απο τον αλλο αξιζειμε χιλια... πιστευω οτι θα καεις βλακεια αν παρεις κατι αλλο στα 500gb για αξιοπιστια...αυτα :P

 

thanasi μαλλον εχεις δικιο απλα ειναι αυτο που λενε αμα γινει η στραβη εγινε!τι τον παρεις 200 ε τι τον παρεις 85... ελπιζω σε κανα μηνα που θα τον παρω να πεσει και αλλο!!!!:-D:lol::-) (ειμαι λιγο τσιπης???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τιμή είναι δελεαστική έχω να δηλώσω. αν ο δίσκος έχει και 5 χρόνια εγκύηση όπως οι υπόλοιποι Seagate έγω στη θέση σου θα τον αγόραζα. σέβομαι τις απόψεις των υπολοίπων που απάντησαν αλλά κι εγώ έχω 3 Seagate δίσκους (τους 2 πάνω απο 2 χρόνια) και κανείς δεν έχει χαλάσει.

εν τω μεταξύ μου έχουν καεί 1 WD, 1 IBM κι 1 Maxtor (bad sectors στον συγκεκριμένο). τέλος, πληροφοριακά τελείως και άσχετο με το θέμα, ένας σκληρός μπορεί να χαλάσει (ή να αγοράσεις ελατωματικό) σε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό από κάθε άλλο μέρος υπολογιστή (εμπειρικά το λέω αυτό και δεν είναι αποτέλεσμα κάποιας έρευνας ή κάτι περεμφερές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω αυτο πιστευω ρε impious!!οποτε να παρω αυτον??τελικα ειναι θεμα τυχης!!

 

 

δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά εγώ αυτόν θα έπαιρνα. 5 χρόνια εγγύση είναι υπόθεση ...νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να κοιταξω αν εχει 5 χρονια εγγυηση αν και στο site δεν ειδα κατι.παντως στο πλαισιο δινει στον seagate 320 gb 5 χρονια εγγυηση.

νταξει impious αμα τον παρω και τα φτησει θα τρεχω σε σενα να μου δωσεις τα 89 μου ε!!!!τι λες??? :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 εβδομάδες πήρα τον Seagate FreeAgent 500GB από το πλαίσιο. Έχει 5 χρόνια εγγύηση.

 

reviews: http://www.newegg.com/Product/ProductReview.aspx?Item=N82E16822148235

http://www.amazon.com/Seagate-ST305004FDA1E1-RK-FreeAgent-Desktop-External/dp/B000ND75C0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα τα 500gb εξωτερικος με 89 ευρω μου φαινεται λιγο κακη επιλογη....γιατι ποτε φτηνηνανε τοσο πολυ οι 500αρηδες? μπορει να κανω και λαθος...

υπαρχουν προσφορές για εξωτερικούς σε ολα τα μαγαζιά.

πηγα αυτη τη βδομαδα σε Πλαισιο, Mediamarkt, Public.

ειχα σταμπάρει τους samsung 500 (εσωτερικός sata) στα 89 ευρώ,

και βλέπω στα ράφια ΕΞωτερικούς 500αρηδες στην ίδια τιμή!!! λέω πάει, χάλασε η πιάτσα :-D

 

Mediamarkt ειχε φοβερη προσφορά Seagate 3.5'' usb 2.0 750 GB με 16 MB Cache και εγγυηση 5 ετων στα 139 ευρω

 

Πλαισιο(-internet) και Mediamarkt εχει Μaxtor 500, usb, sta 89

rpm δεν ξερω (ενδιαφέρει αν διαλυσεις τη θηκη και τον βάλεις εσωτερικο),

 

τον seagate 500 που είχε διπλα, σε καλη τιμη, ηταν στις 7.200

 

 

φυσικά ΔΕΝ αγόρασα, γιατι έχω ηδη εξωτερικό, αλλα και να μην είχα, βολεύομαι με εναν 50 ή 100 Gb.

usb δισκο χρησιμοποιώ μόνο για μεταφορές. Οχι για μόνιμη αποθήκη.

 

 

 

@ |WISE| : εισαι σίγουρος, μόνο για εξωτερικό δίσκο ψάχνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thanasis πλακιτσα του κανω γτ μαυτα που αναφερθηκαν παιζει και να χε χαλασει στη βδομαδα μεσα!! ;-) :-)

 

@random να σου πω την αληθεια μονο εξωτερικο θελω.εσυ γιαυτον που λεω και στην τιμη που τον δινει το...συκεκριμενο πολυκαταστημα τι εχεις να πεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...