Προς το περιεχόμενο

αγορα seagate 500 GΒ


-WISE-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

παιδια θελω να παρω εναν καινουργιο σκληρο την πεμπτη γιατι δε γινετε αλλο...ολο σβησε σβησε για να χωρεσουν τα νεα downloads και τελικα χανω τα παλια και δεν χωρανε και τα καινουργια :-) Σκεφτωμουν για τον 500αρι εξωτερικο ή της μαχτορ ή της γουεστερν(δε με νιαζει η μαρκα,οποιος ειναι φθηνοτερος...).Ο σκληρος ειναι για να κραταει αρχεια...οχι για να μετακεινητε(τουλαχιστον οχι πολυ)...δλδ θα εχει 150 γιγα μουσικης και 250 γιγα σειρες + αλλα πραγματα οπωτε θα ειναι και ανοικτος σχεδον συνεχεια...ο λογος που δεν σκευτωμε τον εσωτερικο ειναι οτι εχω ηδη 2(250+300,και οι 2 μαχτορ,2+3 χρονων αντιστοιχα για οποιον ενδιαφερετε) και το κουτι του pc εχει χωρο για αλλον εναν(βεβεα απο τη μητρικη δε βλεπω να φευγει αλη καλωδιοταινια) και ηδη η θερμοκρασιες των σκληρων βαρανε,αν μπει και τριτος φωβαμε οτι θα τους χασω και τους 3 :-(

επειδει εχω και εναν τριτο σκληρο(80αρι μαχτορ,6χρονια τον εχω,4 μεσα στο πσ,2 μεσα σε κουτι) μεσα σε κουτι εξωτερικο και τον χρησιμοποιω ακριβως ετσι,δλδ σχεδον ολη τη μερα ανοιχτος,πιστευω οτι δε χαλανε ευκολα,αλλα επειδει δε θελω να παρω ρισκο με τον 500αρι επειδει θα εχει αρχεια που δε θελω να χασω,πειτε καμια αποψη,αντεχουν ή θα κλεω μετα την μουσικη μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κλαις την μουσικη σου...πλακιτσα!!εδω και 8 σελιδες αυτο αναρωτιομαστε...αν αντεχουν οι 550αρηδες και μαλιστα στα 89 ε...

δεν σε βοηθησαν οι προηγουμενες σελιδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε.αλλα παιζει κανενας να χει δοκιμασει και 500αρη wd και 500αρη maxtor και 500αρη seagate?

 

το rapidshare B)

 

θα κλαις την μουσικη σου...πλακιτσα!!εδω και 8 σελιδες αυτο αναρωτιομαστε...αν αντεχουν οι 550αρηδες και μαλιστα στα 89 ε...

δεν σε βοηθησαν οι προηγουμενες σελιδες?

 

βγήκαν και 550 ? :shock: :lol:

 

@petros: ωραια!μαλλον θα τον παρεις πρωτος.μωρε και γω ταχω τα λεφτα αλλα τι να το κανεις?το θεμα ειναι να παρεις κατι καλο και στην καλυτερη τιμη.90 ε δεν ειναι τιποτα αν προκειται να μεινεις ικανοποιημενος..τλκ εσυ που κατεληξες??

 

για να πω την αλήθεια, σκεφτόμουν πιο πολύ για 320 παρά 500.

και seagαte λόγω 5 χρόνων. από την άλλη έχει λίγο θόρυβο ο δικός μου pc με seagate..

και μου κανει την τελευταία βδομάδα κάτι νερά ο υπολογιστής...

πάει να μπουτάρει και πολλές φορές δεν κάνει load τα windows (είτε κολλάει στη μπλε οθόνη που εμφανίζεται το welcome είτε πριν εμφανιστεί η μπλε αυτή οθόνη κολλάει στο μαύρο.

λέτε να είναι problem του σκληρού? πιο παλιά δεν έκλεινε με το shutdown ύστερα από παιχνίδι χρησιμοποιούσα άλλο τρόπο..

αν είναι να βιαστώ λίγο περισσότερο για το δίσκο,μην χάσω κάτι συλλογές μουσικής που έχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lacie εξωτερικο που εχω χρησιμοποιησει κανει απιστευτο θορυβο.seagate που ειχα χαλασε μετα απο 10 χρησεις.wd και transcend που εχω εξωτερικους κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@petros: ναι εφτια3ε η σιγκειτ 550αρηδες μονο για μενα υστερα απο παραγγελεια!!! :-)

δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι σκληρο βασικα...μαλλον χρειαζεσαι καινουριο πισι.η 3 φορματ διαδοχικα!χαχα!

 

και αλλος που δεν προτεινει σιγκειτ...γμτ!οι wd ειναι ακριβοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lacie εξωτερικο που εχω χρησιμοποιησει κανει απιστευτο θορυβο.seagate που ειχα χαλασε μετα απο 10 χρησεις.wd και transcend που εχω εξωτερικους κανενα προβλημα.

 

Έχω 3χ 500GB LaCiE και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, ούτε στο θέμα θορύβου (Samsung HDD έχουν συνήθως) ούτε στο θέμα αξιοπιστίας. Δεν είναι ιδιαίτερα γρήγοροι, όμως αυτό θα έλεγα ότι δεν με απασχολεί ιδιαίτερα - εκτός από τις φορές που θέλεις να κάνεις copy ή χειρότερα move (cut) πολλά-πολλά GB δεδομένων.

 

Επίσης δε πιστεύω ότι υπάρχουν ιδιαίτερα αξιόπιστοι ή αναξιόπιστοι δίσκοι.

Προσωπικά έχω χάσει δεδομένα ή έχω γίνει μάρτυρας απώλειας δεδομένων σε όλες τις γνωστές εταιρίες...τα πιο αναξιόπιστα μοντέλα όμως, εννοώ που έχουν "πεθάνει" μαζικά κτλ σε πολλές περιπτώσεις νομίζω τα έχει η Maxtor, όμως και η WD και η Seagate με έχουν απογοητεύσει κατά καιρούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@petros: ναι εφτια3ε η σιγκειτ 550αρηδες μονο για μενα υστερα απο παραγγελεια!!! :-)

δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι σκληρο βασικα...μαλλον χρειαζεσαι καινουριο πισι.η 3 φορματ διαδοχικα!χαχα!

 

και αλλος που δεν προτεινει σιγκειτ...γμτ!οι wd ειναι ακριβοι...

 

 

σκληρό να πάρω καμιά φορά...να μην μείνω έτσι.. :-) να είμαστε καλυμμένοι κιόλας. που θα βάλω 140 gb υλικό? στον 80άρη του αδερφού μου? (που είναι και γεμάτος..) :confused: B)

 

Έχω 3χ 500GB LaCiE και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, ούτε στο θέμα θορύβου (Samsung HDD έχουν συνήθως) ούτε στο θέμα αξιοπιστίας. Δεν είναι ιδιαίτερα γρήγοροι, όμως αυτό θα έλεγα ότι δεν με απασχολεί ιδιαίτερα - εκτός από τις φορές που θέλεις να κάνεις copy ή χειρότερα move (cut) πολλά-πολλά GB δεδομένων.

 

Επίσης δε πιστεύω ότι υπάρχουν ιδιαίτερα αξιόπιστοι ή αναξιόπιστοι δίσκοι.

Προσωπικά έχω χάσει δεδομένα ή έχω γίνει μάρτυρας απώλειας δεδομένων σε όλες τις γνωστές εταιρίες...τα πιο αναξιόπιστα μοντέλα όμως, εννοώ που έχουν "πεθάνει" μαζικά κτλ σε πολλές περιπτώσεις νομίζω τα έχει η Maxtor, όμως και η WD και η Seagate με έχουν απογοητεύσει κατά καιρούς.

 

ωραία..κάτι τέτοιο ήθελα να ακούσω..Maxtor έφυγε από τη λίστα ;)

μήπως τελικά συμφέρει θήκη και δίσκος χωριστά?

και όποτε θες τον βγάζεις και τον κάνεις εσωτερικό..?

εγγύηση θα είναι ίδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην πεταχτει κανεις τωρα που βγαλαμε τη μια απο την λιστα και πει οτι γουσταρει μα3τορ,8α τον κυνηγησω! :-)

 

μαλλον θα καταληξω στην 500αρα σιγκειτ η στην 320 wd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην πεταχτει κανεις τωρα που βγαλαμε τη μια απο την λιστα και πει οτι γουσταρει μα3τορ,8α τον κυνηγησω! :-)

 

μαλλον θα καταληξω στην 500αρα σιγκειτ η στην 320 wd

 

και όχι στο 320 seagate ή 500 wd ?;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα οχι για τους wd...

 

 

 

ενας 320 wd μου φαινεται κανει οσο ενας 500 seagate πανω κατω...

 

με την πρώτη ευκαιρία θα πάω πλαίσιο για να τα δω..

άσχετο..η τροφοδοσία πως γίνεται?

με usb ή απευθείας ρεύμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...