Προς το περιεχόμενο

zyxel prestige 660Η-61


pinkFloyd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Έχω το zyxel prestige 660Η-61 και τον τελευταίο καιρό παρατηρώ το εξής πρόβλημα: Ώρες ώρες κάνει restart μόνο του, χωρίς κανένα λόγο. Μετά συγχρονίζεται ξανά (αν και του παίρνει μερικά λεπτά) και συνεχίζει κανονικά το κατέβασμα. Το θέμα είναι ότι αυτό το παρατηρώ αφού άλλαξα σύνδεση και από otenet πήγα στην forthnet. Επίσης γίνεται συχνότερα όταν κατεβάζω με ταχύτητα κοντά στα 100kB/s (η σύνδεση είναι προσωρινά 1MB μέχρι να αναβαθμιστεί στα 24) Υπάρχει περίπτωση να έχει να κάνει κάτι με την γραμμή ή κάτι άλλο ή είναι σίγουρα πρόβλημα του router;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε firmware update.επισης οταν λες κανει restart κανει ρεσταρτ ολο το ρουτεερ η απλα πεφτει το adsl.αν πεφτει μονο το adsl ζητα να σου αλλαξουν προφιλ δηλαδη 8α πεσει λιγο η ταχυτητα αλλα 8α ανεβει η ποιοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

firmware update έκανα χθες αλλά πάλι τα ίδια.. Κάνει restart το router. Σβήνει το λαμπάκι power, ξανανάβει, ξανασυγχρονίζεται κτλ. Δοκίμασα να βάλω το modem που μου έστειλε η forthnet. Θα το αφήσω μερικές μέρες και βλέπουμε. Δεν έχω καμιά καλύτερη ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...