Προς το περιεχόμενο

Little monster pc


NikMet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η διαφορα τιμης 3850-gt ειναι 45-50% ενω οπως λες σε επιδοσεις ειναι μονο γυρω στα 30%

 

η αντιστοιχη gt-gts ειναι στο 35%, στις επιδοσεις ειναι πολυ παραπανω απο 10%

 

 

 

γενικα σε αλλαγη 3850->gt

και gt->gts

η 'χασουρα' σε value for money ειναι περιπου ιδια,αρα με τη λογικη σου περιμενω να του προτεινεις 3850;)

 

η 8800gt ειναι εξαιρετικη καρτα,αλλα στο pc που κανει 'χωραει' μια 8800gts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπόψιν ίσως χρειαστεί αναβάθμιση bios για να παίξει ο 8400, θέλει το τελευταίο v.502

Αυτό το διάβασα και εγώ. Θα τους πώ να μου στείλουν όσο το δυνατόν πιο καινούργιο και ότι κάτσει. Αλλιώς λογικά δεν θα ξεκινήσει καθόλου με τον 8400 για να φλασαρω και θα πρέπει να βάλω παλαιότερης γενιάς cpu ε???

Δε βλέπω λόγο ύπαρξης floppy, εγώ προσωπικά το έχω καταργήσει εδώ και 2-3 χρόνια. Μόνο για καμιά αναβάθμιση Bios αν χρειαστεί αλλά στην Ρ5Ε αυτό μπορεί να γίνει και από usb stick

Ποτέ δε ξέρεις:P

Επίσης με την πτώση των τιμών των ddr2 ίσως αξίζει να πας σε 4GB (2χ2 καλυτερα και όχι 4χ1) αλλά πρέπει να βάλεις και 64μπιτο λειτουργικό.

δε λέει καθόλου τα winxp64 που είχα δοκιμάσει:-(

 

για pc χιλιρικου μια χαρα ειναι η gts

για τους δισκους,ακριβοπληρωνεις το 'raid edition', παρε 2χ320 η με 100ρικο 1χ500 και αργοτερα του βαζεις αλλον ενα:-)

συμφωνούμε με όλα όσα έχεις πέι.

Για το Raid όντως θα πληρώσω 20κάτι παραπάνω που λέει raid. Μάλλον θα το αλλάξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλιώς λογικά δεν θα ξεκινήσει καθόλου με τον 8400 για να φλασαρω και θα πρέπει να βάλω παλαιότερης γενιάς cpu ε???

 

Απ'ότι έχω καταλάβει μάλλον ναι. Σημειωτέον μόλις βγήκε νέο BIOS (έκδοση 601)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να υποθέσω οτι στο κουτι δε γράφει βιοσ βερσιον έτσι! Ωραία με βλέπω να σετάρω το μηχάνημα με την thermalright και όλα και να τρώω το άκυρο και να ξεστίνω να το παίρνω πλαίσιο για αναβάθμιση.

δεν έχω και άλλο επεξεργαστή με ίδιο socket

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν το γράφει στο κουτί, όχι... Τη δική μου αν και την αγόρασα τέλος 2007 είχε το αρχικό bios πάνω. Θα σου πρότεινα να την πας για φλασάρισμα πριν το στήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφοδοτικο τσιμπησα σημερα το zalman και είμαι κομπλέ.

προβληματίστηκα λίγο όμως με το bios του mobo και penryn.

Αν είναι παλιό ξέρει κανεις αν θα ανοίξει να φλασαρω το καινουργιο ή δεν θα ανοιξει καν (αν και λογικα δεν θα ανοιγει!) γιατι δε γουστάρω να τον αφήνω στο πλαίσιο να μου τον φλασάρουν αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπών αν οι επιλογές σου παραμένουν ίδιες

πιστεύω οτι είναι όλα σωστά διαλεγμένα αλλά μια ένσταση στην μητρική οι Ip35 Pro εμφανίστηκαν πάλι ;) http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.524350 και θα γλιτώσεις λίγα λεφτά αν πάλι σκέφτεσαι για sli αργότερα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522595

 

PS Sorry για τα λίνκ του e-chop αλλά το plaisio τέτοια ώρα κάνει update το site του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...