Προς το περιεχόμενο

ποιος ειναι πιο δυνατος ?


geioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2160 Pi

4300 Pi

6600 Pi

 

πάρε και σύγκρινε πολλά cpu η λανθάνουσα ο πυρήνας τα Mhz κάνει όλα μαζί βάζουν κάτι και γίνετε η διαφορά δεν μπορείς να συγκρίνει 2 διαφορετικά cpu μόνο από τα Mhz τους και ο Pentium 4 630 που έχω τρέχει στα 4Ghz αλλά ο Celeron 420 στα 3Ghz είναι πιο γρήγορος ;) απλά δεν τα συγκρίνει είναι διαφορετικά cpu διαφορετικοί πυρήνες και ας έχει μεγαλύτερη λανθάνουσα ο 630

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2160 Pi

4300 Pi

6600 Pi

 

η λανθάνουσα κάνει την διαφορά όχι τα Mhz ;)

 

 

 

Μα εγω δεν μιλουσα για κλοκαρισμενο 6750

Εννοουσα οτι ενας κλοκαρισμενος 2160 ειναι πιο γρηγορος απο εναν ''μαμα'' 6750

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ε ? :P βρες και ένα pi με ένα cpu στα ίδια Mhz με διπλάσια λανθάνουσα και τα λέμε μετά ;)

 

μην ξεχνάτε δεν ξέρω τι ξέρετε και αν benchάρετε αλλά το pi είναι περίεργο πρόγραμμα και επωφελείτο πολύ από τα Mhz και εκεί την πατάτε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ε ? :P βρες και ένα pi με ένα cpu στα ίδια Mhz με διπλάσια λανθάνουσα και τα λέμε μετά ;)

 

μην ξεχνάτε δεν ξέρω τι ξέρετε και αν benchάρετε αλλά το pi είναι περίεργο πρόγραμμα και επωφελείτο πολύ από τα Mhz και εκεί την πατάτε ;)

 

 

Βρε δεν λεω για την ιδια συχνοτητα

Λεω οτι ενας 2160 στα >3.3ghz, ειναι πιο γρηγορος απο εναν ΜΑΜΑ 6750

Το κερδος που εχεις ειναι οτι ο 2160 εχει 70?, ενω ο 6750 ΠΟΛΥ παραπανω

Το οτι και ο 6750 κλοκαρεται, δεν μας απασχολει αυτην την στιγμη

Αυτο που μας απασχολει, ειναι οτι με 70?, ΑΝ θες, εχεις μπολικη ταχυτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ χάνεις το νόημα τις λανθάνουσας όμως πάλι και μαμά ο 6750 έχει στα αυτιά τον 2160 λόγο λανθάνουσας βρες έναν φίλο κάποιον και δοκιμάστε convert σε video κάτι και θα το δεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ χάνεις το νόημα τις λανθάνουσας όμως πάλι και μαμά ο 6750 έχει στα αυτιά τον 2160 λόγο λανθάνουσας βρες έναν φίλο κάποιον και δοκιμάστε convert σε video κάτι και θα το δεις....

 

Εχω δοκιμασει σε games, που και παλι η διαφορα ηταν πολυ υπερ του 6750 λογω της L2

 

Τι νομιζεις, οτι δεν θα ηθελα εναν 8400 π.χ....:cry:

Αλλα παλι ξυλωμα ρε γμτ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ε ? :P βρες και ένα pi με ένα cpu στα ίδια Mhz με διπλάσια λανθάνουσα και τα λέμε μετά ;)

 

μην ξεχνάτε δεν ξέρω τι ξέρετε και αν benchάρετε αλλά το pi είναι περίεργο πρόγραμμα και επωφελείτο πολύ από τα Mhz και εκεί την πατάτε ;)

Δεν τρέχω μόνο pi....Eσύ το ανέφερες .... Αν είχα και 3-πλάσια λανθάνουσα άντε να κέρδιζα 5% σε ταχύτητα.... Οπως λέει ο AFTER όμως η τιμή θα ήταν μεγαλύτερη, ίσως και πάνω από 100%....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι εχει χαθει λιγο το νοημα....

Για τη χρηση που το θελει ο geioannou την κανει την δουλεια του και με το παραπανω. Αποψη μου ειναι οτι επιλεγω οτι καιει λιγοτερο (θερμοκρασια και ρευμα). Προσωπικα το κατεβαστηρι μου ειναι ενας Athlon XP 1700+ μια χαρα κανει και τους 2 ρολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hmm :-( ποιος το έχασε ;

 

για έναν server του κώλου ή κανένα κατεβαστίρι είναι καλύτερος ο E1200 και από άποψη κατανάλωσης και από ταχύτητας αλλά όπως και να έχει είναι ένας celeron οπότε μέχρι για pc γραφείου καλά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...